PDA

View Full Version : مقایسه پایتون با سی شارپ

sourna
جمعه 05 خرداد 1391, 12:45 عصر
سلام
من می خوام یک زبان برنامه نوسی یاد بگیرم
می خواستم بدونم پایتون بخونم یا سی شارپ ؟کدوم بهتر (از چه جهت؟)کدوم پوله بیشتری در میاره؟کدوم امکانات بیشتری داره؟
خلاصه یه مقایسه کامل کنین
ممنون

Beginner2013
جمعه 05 خرداد 1391, 12:55 عصر
سلام
من می خوام یک زبان برنامه نوسی یاد بگیرم
می خواستم بدونم پایتون بخونم یا سی شارپ ؟کدوم بهتر (از چه جهت؟)کدوم پوله بیشتری در میاره؟کدوم امکانات بیشتری داره؟
خلاصه یه مقایسه کامل کنین
ممنون

سلام

-در لینوکس نمی دونم.اما در ویندوز به نظرم C#‎‎ در همه چیز نسبت به پایتون برتری داره.
-در خارج از ایران نمیدونم،اما در ایران با C#‎‎ خیلی بهتر می تونی پول درآری.

kiarashk
جمعه 05 خرداد 1391, 13:15 عصر
سلام

-در لینوکس نمی دونم.اما در ویندوز به نظرم C#‎‎ در همه چیز نسبت به پایتون برتری داره.
-در خارج از ایران نمیدونم،اما در ایران با C#‎‎ خیلی بهتر می تونی پول درآری.

توي ويندوز رو من اطلاع زيادي ندارم اما ironpython هست كه مال خود ماكروسافته و از كتابخانه دات نت هم استفاده مي كنه اما توي گنو/لينوكس پايتون خيلي طرفدار داره و دركنار c و c++ قرار مي گيره و مثلا بسته مديريت yum رو با پايتون نوشتن همچنين واسه پايتون كتابخانه هاي مختلف از جمله gtk و qt و cocoa(براي مك) و ... وجود داره در كل به نظر من تنها مشكلي كه پايتون نسبت به سي شارپ داره بازار كار ايران هست كه شركت هاي ايراني پايتون كار نمي كنن اما بين شركت هاي خارجي محبوب هست

sd.CSharpProgrammer
جمعه 05 خرداد 1391, 13:53 عصر
سلام

اول ببین تو چه پلتفرمی میخوای برنامه بنویسی؟! در واقع اول هدف خودت رو مشخص کن : دسکتاپ یا وب؟! بعدش برو سراغ انتخاب زبان
البته پایتون در زمینه وب هم کاربرد داره، همونطور که شرکت گوگل هم از اون تو کاراش استفاده کرده.

ولی اگه منظورت نسخه مایکروسافتی پایتون (IronPython) هست، باید بگم که این زبان تحت پلتفرم دات نت کار میکنه، یعنی از کتابخانه های دات نت بهره میبره. تنها تفاوت اون با سی شارپ سینتکس هست. پس فرقی نمیکنه اونو یاد بگیری یا سی شارپ چون در نهایت هر دو از یکسری امکانات و قابلیتها استفاده میکنن ولی از بین این دو من سی شارپ رو پیشنهاد میکنم چون تو بازار ایران کار براش بیشتر هست. ولی اگه نسخه معمولی پایتون رو میگی، به نظر من بستگی داره بخوای واسه خودت کار کنی یا تو بازار؟! اگه واسه خودتی، پایتون زبان خوبیه و میتونی هر برنامه ای باهاش بنویسی ولی اگه میخوای تو بازار (بعنوان یک برنامه نویس برای یک ارگان یا شرکت) کار کنی، متاسفانه بجز زبانهای مایکروسافتی (مثل دات نت) زبانهای دیگه اینجا زیاد جا نیفتادن پس تو این مسیر به مشکل بر میخوری. ولی در کل پیشنهاد من سی شارپ هست (البته بازم میگم، بستگی داره مسیرت چی باشه :لبخند: ).

موفق و پیروز باشی

kiarashk
جمعه 05 خرداد 1391, 15:49 عصر
سلام

اول ببین تو چه پلتفرمی میخوای برنامه بنویسی؟! در واقع اول هدف خودت رو مشخص کن : دسکتاپ یا وب؟! بعدش برو سراغ انتخاب زبان
البته پایتون در زمینه وب هم کاربرد داره، همونطور که شرکت گوگل هم از اون تو کاراش استفاده کرده.

ولی اگه منظورت نسخه مایکروسافتی پایتون (IronPython) هست، باید بگم که این زبان تحت پلتفرم دات نت کار میکنه، یعنی از کتابخانه های دات نت بهره میبره. تنها تفاوت اون با سی شارپ سینتکس هست. پس فرقی نمیکنه اونو یاد بگیری یا سی شارپ چون در نهایت هر دو از یکسری امکانات و قابلیتها استفاده میکنن ولی از بین این دو من سی شارپ رو پیشنهاد میکنم چون تو بازار ایران کار براش بیشتر هست. ولی اگه نسخه معمولی پایتون رو میگی، به نظر من بستگی داره بخوای واسه خودت کار کنی یا تو بازار؟! اگه واسه خودتی، پایتون زبان خوبیه و میتونی هر برنامه ای باهاش بنویسی ولی اگه میخوای تو بازار (بعنوان یک برنامه نویس برای یک ارگان یا شرکت) کار کنی، متاسفانه بجز زبانهای مایکروسافتی (مثل دات نت) زبانهای دیگه اینجا زیاد جا نیفتادن پس تو این مسیر به مشکل بر میخوری. ولی در کل پیشنهاد من سی شارپ هست (البته بازم میگم، بستگی داره مسیرت چی باشه :لبخند: ).

موفق و پیروز باشی

درسته كه ironpython ماله ماكروسافته واي فكر نكنم با پايتون معمولي سينتكسش تفاوت زيادي بكنه ولي بازم مي شه از پايتون معمولي هم توي ويندوز استفاده كرد.

در ضمن دات نت فقط به ويندوز محدود مي شه و در ساير سيستم عامل ها از يونيكس گنو/لينوكس و مك وجود نداره مونو هم بدرد نمي خوره

كلا پايتون يكي از مزاياش cross-platform بودنش هست كه من اين رو خيلي دوست دارم وقتي با پايتون برنامه رو نوشتي مي توني برداري ببري توي هر سيستم عاملي كه خواستي بدون تغيير اجرا كني

senaps
جمعه 05 خرداد 1391, 16:05 عصر
پایتون برا شروع یادگیری خیلی عالیه....من برنامه نویسیم رو با ترجمه کردن داکیومنت های پایتون و قرار دادنش توی همین سایت دو سه سال پیش شروع کردم....وقتی برا اولین بار با ویژوال بیسیک و سی شارپ و سی پلاس رو برو میشدم، درک خیلی بهتری داشتم و چند قدم از بقیه ی بچه های کلاسمون جلو تر بودم....

MostafaMohammadi
جمعه 05 خرداد 1391, 20:23 عصر
کدوم پوله بیشتری در میاره؟
از نظر پول اگه بخوای مقایسه کنی و بازار کار هم محدود به کشور ایران باشه، مطمئن ان سی شارپ انتخاب بهتریه، میشه گفت فعلا سی شارپ در قیاس با همه زبان های برنامه نویسی توی ایران از بازار کاری بهتری برخورداره.

کدوم امکانات بیشتری داره؟
از نظر امکانات، اکثر زبان برنامه نویسی ها تقریبا یکسان اند ولی اگه از نظر تسهیلات در نظر بگیری، سی شارپ تسهیلات اش برای پلتفرم ویندوز عالیه ولی در پلفترم های دیگه مثل توزیع های لینوکس و مک بلااستفاده است. در مقابل پایتون تسهیلات اش برای توزیع های لینوکس عالیه و شما رو تو اسکریپت نویسی بی نیاز می کنه ولی همچنان در پلتفرم ویندوز کارراه بیانداز نیست. البته به بلا استفاده هم نیست ولی زبان برنامه نویسی معمولی به حساب میاد.
ولی به نظرم من شما باید از لحاظ نظر یادگیری هم قضیه رو در نظر بگیرید، باید بگی هدف ات از یادگیری شون چیه؟ اینکه درک عمیقی از برنامه نویسی پیدا کنی؟ یا اینکه یاد بگیری که راه ات به بازارکار باز شه؟ البته درک عمیق نسبی است ولی مطمئنن زبان برنامه نویسی پایتون درکی به مراتب عمیق تر بهت میده تا سی شارپ.
نظر شخصی خود من اینه که گام اول خیلی مهمه و باید به درست ترین حالت ممکن برداشته بشه ولی بعضی مواقع اونقدر برنامه ریزی برای گام اول ذهن آدم رو به خودش مشغول می کنه که از راه رفتن باز می ایسته. پس زیاد هم ذهن ات رو درگیر اینکه از کجا شروع بکنی نکن، خیلی ساده یه روز شروع کن و یک زبان برنامه نویسی رو یاد بگیر. دیر یا زود می فهمی یه برنامه نویس نمی تونه خودش رو به یه زبون خاص محدود کنه و باید تا جایی که می تونه به همه زبان ها آشنا باشه.
راستی تو دانشگاه MIT پایتون اولی زبان برنامه نویسی است که توی درس Introduction to Computer Science and Programming به دانشجوها تدریس می کنن. این می تونه ملاک خوبی باشه برای اینکه بدونیم پایتون یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای شروع کننده هاست.

Raman_Eshghi
چهارشنبه 22 آذر 1391, 10:01 صبح
پایتون حرف نداره
یه دونس

a_python_guy
جمعه 03 خرداد 1392, 11:15 صبح
کاملترین کتاب فارسی آموزش زبان پایتون از مقدماتی تا حرفه ای با نام "پایتون آبی" منتشر شد.
این کتاب محصولی از سایت پایتون آبی به آدرس blue-python.tk (http://blue-python.tk) است.
مولف این کتاب آقای عشقی می باشند. شما می توانید این کتاب را از سایت پایتون آبی به نشانی blue-python.tk (http://blue-python.tk) دریافت کنید.