PDA

View Full Version : کار کردن با فایل ورد (Word) در سمت کلاینت

abasan
شنبه 06 خرداد 1391, 21:10 عصر
سلام

چند وقت پیش لازم شد یک برنامه تحت وب بنویسم که بتونه فایل Word رو از روی سرور , داخل برنامه Word در سمت کلاینت باز کنه و بعد از تغییر دادن فایل رو روی سرور ذخیره کنه البته یکسری Activex برای این کار بود ولی با فایل Docx مشکل داشت برای همین مجبور شدم خودم یک Activex بنویسم که این کارو انجام بده گفتم اون Activex رو با Source به همراه یک مثال برای استفاده اینجا قرار بدم شاید بدرد کسی بخوره.

البته برای کارکردن باید این Activex در سمت کلاینت نصب بشه و حداقل برنامه Microsoft Word 2003 هم باید در سمت کلاینت نصب باشه همچنین به علت این که این Activex رو خودم نوشتم و Certificate نداره باید درسمت کلاینت تو تظیمات Internet Explorer در قسمت Security آدرس سایتی که قراره از این Activex استفاده کنه رو تو قسمت Local Interanet اضافه کنین همچنین Security Level رو برای Local Interanet برروی Low قرار بدین.
در سمت سرور برای کارکردن با فایل word نیاز به نصب برنامه Microsoft Word نیست و از یه کامپوننت با نام Aspose استفاده کردم که تو نمونه ای که گذاشتم وجود داره.
همین طور از این Activex میتونین تو سایت هایی که با PHP نوشته شدن هم استفاده کنین چون همونطور که میدونین Activex از طریق Java Script فراخوانی میشه.
در آخر هم اینکه این Activex با VB6 نوشته شده و کلا کنترل های Activex فقط روی Internet Explorer کار میکنن.

امید وارم مفید باشه.

لینک دانلود شامل Setup برای Activext و Sample و Sorce
https://rapidshare.com/files/2458285488/Microsoft_Word_Activex.zip