PDA

View Full Version : علاقه شدید به مهندسی نرم افزار

Arrowtic
شنبه 06 خرداد 1391, 21:55 عصر
سلام.من علاقه زیادی به مهندسی نرم افزار دارم.ولی خانوادم اصرا میکنن که باید برم برق قدرت(که به اونم کم علاقه ندارم).میخواستم بدونم در حال حاضر وضعیت درآمد کدوم این ها بهتره؟
و آیا میشه رفت به رشته برق ولی در کنارش برنامه نویسی(چه .net چه تحت وب) کار کرد؟

MostafaMohammadi
شنبه 06 خرداد 1391, 22:06 عصر
شدیدا بهت پیشنهاد می کنم، در رشته ای که علاقه داری ادامه تحصیل بدی و اصرار های خانواده ات رو نادیده بگیری. اصلا بگو مهندس های نرم افزار همه بیکار می مونند، مهندس های برق همه میرن سر کار، اونم وزارت نفت :قهقهه:
ولی باز هم رشته ای که نسبت بهش هیچ احساسی نداری رو به رشته ای که عاشق اشی ترجیح نده!
از نظر وضعیت درآمد هم نگران نباش، مشکلی سر راه مهندسی کامپیوتر نیست، اگه با علاقه تحصیل کنی روی زمین نمی مونی، کلا آدم باسواد روی زمین نمیمونه.

Beginner2013
شنبه 06 خرداد 1391, 22:15 عصر
شدیدا بهت پیشنهاد می کنم، در رشته ای که علاقه داری ادامه تحصیل بدی و اصرار های خانواده ات رو نادیده بگیری. اصلا بگو مهندس های نرم افزار همه بیکار می مونند، مهندس های برق همه میرن سر کار، اونم وزارت نفت :قهقهه:
ولی باز هم رشته ای که نسبت بهش هیچ احساسی نداری رو به رشته ای که عاشق اشی ترجیح نده!
از نظر وضعیت درآمد هم نگران نباش، مشکلی سر راه مهندسی کامپیوتر نیست، اگه با علاقه تحصیل کنی روی زمین نمی مونی، کلا آدم باسواد روی زمین نمیمونه.

منم موافقم.اگه رشته ای انتخاب کنی که بهش علاقه نداری،معلوم نیست تاکی چوبش رو می خوری.
من،رشتم فیزیکه و اگرچه بهش علاقه دارم،اما برنامه نویسی رو عاشقشم،نتیجه این شده که نه تو رشته خودم کسی تحویلم میگیره نه تو رشته نرم افزار و IT

محترمانه برای اطرافیانت توضیح بده که این هم به نفع خودته و هم به نفع اونا.

موفق باشی

shahramlp
شنبه 06 خرداد 1391, 23:58 عصر
میخواستم بدونم در حال حاضر وضعیت درآمد کدوم این ها بهتره؟

به نظر من شما به هیچکدوم این رشته ها علاقه ندارید وگر نه این حرفو نمیزدید پس فرقی هم نمیکنه کدوم رو انتخاب کنید.
البته این حرف شما هم شرط عقله هم منطقی ولی علاقه نه منطقیه نه عقلانی.
مثلا" من یه بابایی رو دیدم توی تلوزیون که رتبه ی 1 تجربی سال 79 شده بود(البته سالشو زیاد مطمءن نیستم)ولی رشته پزشکی رو انتخاب نکرده بود و رفته بود رشته ی مورد علاقش که با رتبه ی 5000 هم میشد اون رشته رو رفت.

Arrowtic
یک شنبه 07 خرداد 1391, 09:21 صبح
نه عزیزم اتفاقا به هر دو خیلی علاقه دارم برای همین میپرسم چون میدونم تو هر کدوم که برم با علاقه میخونم.

shahramlp
یک شنبه 07 خرداد 1391, 10:48 صبح
انشا ا... که توی همه ی کارات موفق باشی منم از ته دل برات آرزوی موفقیت میکنم.

mohsen70007
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 13:13 عصر
سلام.من علاقه زیادی به مهندسی نرم افزار دارم.ولی خانوادم اصرا میکنن که باید برم برق قدرت(که به اونم کم علاقه ندارم).میخواستم بدونم در حال حاضر وضعیت درآمد کدوم این ها بهتره؟
و آیا میشه رفت به رشته برق ولی در کنارش برنامه نویسی(چه .net چه تحت وب) کار کرد؟

دوست عزیز من عادت ندارم توی تاپیکها پاسخ بذارم، مطلبت رو اتفاقی با جستجوی کیوورد نرم افزار دیدم، اینجام عضوم چون حست به روزای اول من قبل از ورود به این رشته خیلی نزدیکه لازم دیدم پاسخی رو برات بگذارم من الان ترم اول کارشناسی ناپیوسته ام و منتظرم امتحاناتم شورع شه، من قبل از ورود به این رشته با کامپیوتر و برنامه نویسی و کلاً هر کاری که با کامپیوتر بشه انجامش داد بیگانه نبودم و ازش لذت میبردم...تصورم این بود میام این رشته و خروجی من یه مهندس نرم افزار که متخصص در تجزیه تحلیل نرم افزار و ساخت و پیاده سازی نرم افزاهای مختلفه، هدف اینه اما سطح آموزش به شدت پایینه، اگه رشتت هنرستانی بوده باشه که به طبع از قبل با ویژوال بیسیک و در مواردی هم پاسکال آشنایی، اما اگه نه وارد محیطی میشی که باید خودت تلاش کنی، توی درسایی پیشی که به رشته های دیگه میخوره توی کاردانی یه جزئیاتی از ویژوال و سی میگن و ترم بعد تو باید توی برنامه سازی پیشرفته 1 و دو کنسول سی پلاس پلاس رو کار کنی، خیلی خوب کار کنن وقتی به پیشرفت هدو میرسن مباحث کلاسها و فانکشن های سی پلاس پلاس رو تموم کردی، بعضی استادا میان توی کاردانی مثلا توی درسی مثل مباحث ویژه که مطالبی که ارائه میشه دست استاده به سی شارپ یا جاوا هم میپردازن اونم به صورت خیلی جزئی توی برنامه سازی اینترنت هم اچ تی ام ال و جاوا اسکریپت رو بازم خیلی جزئی میگن و توی سیستم عامل هم استاد رو خیلی باهاش صحبت کنی به لینوکس و تریمینالش میپر دازه، خلاصه باید خودت بخونی ، یعنی اگه علاقه داری خودت یادبگری خیلی بهتر از این هست که به تصور برنامه نویس حرفه ای شدن این رشته رو انتخاب کنی! همونطور که دیدی از ویژوالها بجز درس سی شارپ خبری نبود، دات نت که اصلا حرفش رو نزن، وقتی وارد کارشناسی هم میشی یه برنامه سازی بهت میخوره که یا همون سی پلاس پلاسه یا ویژوال سی شارپ بسته به استاد که استاد من سی شارپ رو درس داد، درسای دیگه ی ترم اول کارشناسی اونایی که به خود رشته مربوطه زبان ماشین (که در ادامه ی زبان ماشین کاردانیه) طراحی الگوریتم (که ترکیبی از چند درس کاردانیه) و برنامه سازی و شیوه ارائه مطالب علمی و فنیه، درسای بی ربطم تا دلت بخواد.....مثل من نکن اول بدون چی در انتظارته بعد اقدام کن از بیرون خیلی بهتر به نظر میاد! چارت دروس رو از اینترنت بگیر هم کاردانی هم کارشناسی رو بعد ببین درسا به چی مربوط میشه ، چون ممکنه برنامه نویسی علاقه داشته باشی، اما سخت افزار، ساختمان داده، ذخیره و بازیابی اطلاعات، زبان ماشین و اسمبلی، شبکه های کامپیوتری ، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، آمار مهندسی، احتمالات مهندسی و فیزیک هم جزو سرفصلهاست
موفق باشی

E_Zabihi
یک شنبه 28 خرداد 1391, 11:22 صبح
سلام!
به نظر من اولاً فقط و فقط دنبال علاقه‌ات باش
ثانیاً انتظار نداشته باشید که توی دانشگاه مطالبی رو یاد بگیرید که به راحتی با کلاسهای آموزشکده‌های کامپیوتر بیرون هم می تونید یاد بگیرید، این یعنی پایین آوردن سطح دانشگاه که باید به مسائل تئوری و ریاضی بپردازه
اگر قراره توی دانشگاه این دروس آسان تدریس شود اصلاً نیازی به رفتن دانشگاه نیست و می شه با موسسات بیرون، برنامه‌نویس بهتری هم شد
و فرق یه برنامه‌نویس دارای تحصیلات دانشگاهی با یک برنامه‌نویس که از طریق کلاسهای موسسات برنامه‌نویسی یاد گرفته در پروژه‌های بزرگ و مهم و فهم دقیق کاری که انجام می‌ده معلومه
درضمن یه برنامه‌نویس دانشگاهی (یا مهندس نرم‌افزار) خیلی راحت می‌تونه زیانهای جدید رو یاد بگیره و در دانشگاه با استفاده از دروسی مثل زبانهای برنامه‌سازی یا نظریه زبانها میتونه خیلی راحت از زبانی به زبان دیگر سوییچ کنه.