PDA

View Full Version : گشتم نبود نگرد نیست بهترین شیوه ذخیره و استفاده از مقادیر زمانی چیست ؟

mohsen.sh88
یک شنبه 07 خرداد 1391, 10:14 صبح
با سلام به اساتید
مدتی است برای یک ماژول یا dll یا اکتیو ایکس که توابع زمان ( تاریخ ، ساعت ) بصورت کامل پوشش بدهد جستجو کردم
متاسفانه کاملترین آنها که pdc , ardate بود نیز دارای کاستی و یا نواقص است از جمله جمع جبری مدت زمان به گونه ای که با فرمت بیش از 24 ساعت قابل نمایش باشد
از زعمای تالار تقاضا دارم یه حرکتی بزنید و دل ما رو با معرفی یا نوشتن یه کد شاد کنید .

emami.sie
یک شنبه 07 خرداد 1391, 11:16 صبح
سلام
این موضوع قبلا مطرح و حل شده است...
نمونه رو ببینید...
یا علی

emami.sie
یک شنبه 07 خرداد 1391, 11:31 صبح
ضمنا من قبلا روی یه نمونه کار میکردم برای ضرب عدد در ساعت که اونم براتون میذارم...
شاید به درد دوستان بخوره... (البته روش محاسباتش زیاد جالب نیست، ولی کار راه اندازه)
موفق باشید
یا علی

abdoreza57
یک شنبه 07 خرداد 1391, 22:59 عصر
سلام

ضمن تشکر از آقای امامی پیشنهاد من استفاده از این اکتیوکس (http://barnamenevis.org/showthread.php?282298-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-Persian-Date-Converter/page4) هست که مزایای فوق العاده ای بدون خطا را داراست ضمن استفاده متوجه اهمیت موضوع خواهید شد

emami.sie
دوشنبه 08 خرداد 1391, 08:31 صبح
سلام

ضمن تشکر از آقای امامی پیشنهاد من استفاده از این اکتیوکس (http://barnamenevis.org/showthread.php?282298-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-Persian-Date-Converter/page4) هست که مزایای فوق العاده ای بدون خطا را داراست ضمن استفاده متوجه اهمیت موضوع خواهید شد

با سلام خدمت جناب abdoreza57
می خواستم ارتباط بین توصیه به استفاده از این اکتیوایس (که البته اهمیت و کیفیتش بسیار زیاده و حداقل خود من درصورت نبودنش به مشکلات بسیار زیادی برمی خوردم!) با صورت سئوال در این تاپیک رو بدونم؟؟؟
یعنی چطور میشه با استفاده از توابع این اکتیوایس جمع ساعات بیشتر از 24:00 رو بدست آورد؟؟
ممنون
یا علی

emami.sie
سه شنبه 09 خرداد 1391, 08:48 صبح
با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم جناب پیروزمهر
راستش من تا الان با مبحث زمان اکتیوایس PDC کار نکرده بودم (البته با توجه به نیاز فعلی) و زمانی که دوستمون استفاده از این اکتیوایس رو پیشنهاد دادن یه بررسی مختصر کردم و به اشتباه تابع MinuteToHour رو HourToMinute خوندم...
بهر حال باز هم از زحمات و راهنماییهای شما کمال تشکر رو دارم و یه پیشنهاد هم دارم:
خوب همونطور که خودتون فرمودید از ترکیب توابع این اکتیوایس میشه به نتایج بسیار زیادی رسید(که البته خیلی از کاربران مبتدی از جمله خود من باهاشون آشنایی نداریم) می خواستم در همین راستا و برای درک بهتر و صرف زمان کمتر دوستانی که از این اکتیوایس استفاده می کنن، یه تاپیکی ایجاد بشه و تمامی این ترکیبات همونجا عنوان بشه (پس از تکمیل می تونه Help بسیارخوبی برای PDC باشه - مثل Help خود اکسس که تقریبا هرچی رو بخوای داخلش داره (با مثال)
به عنوان نمونه من خودم یه مدت دنبال این بودم که یه تاریخ رو داریم که البته متغییره (مثلا MyDate=1387/09/05) حالا میخوام محدوده ماه ش رو بدست بیارم (و یا همینطور محدوده هفته رو) ؛ که با تابع زیر برای محدوده ماه به نتیجه رسیدم: (برای محدوده هفته از طریق دیگه ای عمل کردم)
AvvalMah = (Left(Me.MyDate, 4) & "/" & Mid(Me.MyDate, 6, 2) & "/" & "01")
AkharMah = MyVar.AddToDate(MyVar.AddToDate(AvvalMah, mah, 1, EzafeKardan), Rooz, 1, KamKardan)
خوبی این امر اینه که خب شاید دوستان راه حل های ساده تر و بهتری رو مد نظر داشته باشن و هم این که در صورت وجود یک تاپیک (و یا سایت خودتون) از پراکندگی موضوع هم جلوگیری میشه...
ببخشید که وقتتون رو گرفتم
یا علی

emami.sie
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 11:57 صبح
با سلام و خسته نباشید
فقط چند جمله کوتاه و بیشتر از این وقتتون رو نمیگیرم...
در مورد مثال help اکسس و اینکه کاربران ازش استفاده نمی کنن عموما بحث انگلیسی بودن Help نرم افزارهاست که کاربران تمایلی به این موضوع نشون نمیدن.... و خوب همونطور که قبلا گفتم این Help هم تقریبا کامله و مطمئنا همه چیز رو داخلش نداره...
و درمورد -متاسفانه امکان پوشش کامل این درخواست شما به صورت یک طرفه وجود نداره- اصلا منظور من این نبود که این مورد یک طرفه باشه، و منظورم از عنوان این درخواست این بود که هر کس به هر نتیجه ای رسیده برای استفاده سایر دوستان یه جایی قرارش بده که از تکرار و صرف زمان جلوگیری و در درصورت تایید جنابعالی در سایتتون درج بشه...
و در نهایت هم فقط می تونم بگم ازتون بی نهایت ممنونم...
یا علی

mohsen.sh88
شنبه 13 خرداد 1391, 12:02 عصر
با سلام به همه دوستان و عذر خواهی از اینکه دیر به این تاپیک رجوع کردم علت آن هم زیارت امام هشتم ع بود و با توجه به مشغولیت ذهنی درباره این مسئله همتون رو پیش آقا یادکردم.
من در برنامه خودم از pdc برای توابع تاریخ و ساعت استفاده کردم اما موفق نشدم خروجی های حاصل از timediff رو باهم جمع کنم چون برنامه من اکسس پروجکت هست و به بانک sql 2008 متصل شده فرمت ذخیره اهمیت پیدا کرده و وقتی اطلاعات وارد شده را با فرمت datetime ذخیره می کنم و از تابع نمونه در پست 2 استفاده می کنم چون در بانک تاریخ همون روزی که ورود ساعت انجام شده به رشته اضافه می شود تابع پست 2 تاریخ را هم در نظر می گیرد و به جای جمع جبری اون دو تا زمان ، فاصله اون دو تا با هم رو به عنوان خروجی در نظر می گیره که پاک کارو کاسبی مارو به هم می ریزه اگه یه تابع جمع ساعت به pdc اضافه بشه که خروجی timediff رو بایک فرمت مشخص ترجیحا nvarchar جمع کنه یا اگر الان هست نحوه کار اون رو آموزش بدهید
ضمنا Zero Defect (http://barnamenevis.org/member.php?u=154818) عزیز شما که تابع MinuteToHour رو نوشتید محبت کنید Hour To minute رو هم اضافه کنید تا اگه کسی خواست محاسباتی رو ساعت انجام بده بتونه اول اون رو به دقیقه تیدیل کنه و بعد از انجام محاسبات خروجی رو دوباره تبدیل به ساعت کنه همچنین اگر فرمت های مناسب برای ذخیره ورودی و خروجی های pdc رو در help برنامتون اضافه کنید خیلی مفید خواهد بود توجه داشته باشید افراد مبتدی مثل من که کد نویسیشون ضعیفه بیشترین بهره رو از اکتیو ایکس شما می برند لطفا در برنامه هاتون بیشتر به ما توجه کنید .
در مورد لینک پست 8 سوال پیغام خطا هنگام ساختن فایل اجرایی که 10 اردیبهشت پرسیدم هنوز پاسخ ندادید ! البته جوابش رو پیدا کردم اشکال از اکتیو ایکس شما نبود از نحوه فراخوانی خودم بود که حلش کردم .

mohsen.sh88
شنبه 13 خرداد 1391, 22:34 عصر
درباره help صحبت شما کاملا صحیح است به اسکرول کنار صفحه توجه نکرده بودم و خیلی سر سری اونو مرور کردم

عذرخواهی منو بپذیرید
اما سوال و درخواستهای پست 10 به قوت خودش باقیه

من با کمک مدیر کل سایت آقای موسوی تونستم جمع جبری خروجی timediff رو داخل sql بدست بیارم اما متاسفانه
حاصل جمع اون دقیقه ها در گزارش به وسیله تابع تبدیل دقیقه به ساعت اکتیو ایکس pdc خطای مرتبط با نوع دیتابیس
میده .باز هم این نکته رو تکرار می کنم که مبتدی هستم و از شکل سوالاتم هم مشخصه ! انتظار داشتم نرم تر برخورد
کنی .

mohsen.sh88
سه شنبه 16 خرداد 1391, 10:15 صبح
از راهنمایی های شما ممنونم :لبخندساده: