PDA

View Full Version : سوال: refresh کردن dataset یا datagridview?

karimi.ali2005
یک شنبه 07 خرداد 1391, 17:42 عصر
یکی از روش هایی که می توانیم dataset را refresh کنیم کد زیر است

ds.Clear();//dataset.clear

sda.Fill(ds);//DataAdapter.Fill

اما کد بالا یک مشکل داره مثلا زمانی تعداد رکوردها خیلی زیاد هست و ما می خواهیم یک رکورد به جدول اضافه کنیم باید کل dataset را پاک کنیم و دوباره پر کنیم آیا روشی هست بدون اینکه کل dataset را پاک کنیم رکورد جدید را به dataset اضافه کنیم

va2012
یک شنبه 07 خرداد 1391, 18:09 عصر
سلام.

میشه از Load فرم استفاده کرد ولی اگر تعداد دستورات لود فرم زیاد بود میشه دستورات مورد نیاز برای رفرش رو توی یک رویداد نوشت و فقط اون رویداد رو فراخوانی کرد که نیازی به پاک کردن دیتاست هم نباشه.

karimi.ali2005
یک شنبه 07 خرداد 1391, 18:25 عصر
متوجه منظور شما نشدم میشه یک کم بیشتر توضیح بدهید من میخوام وقتی یک رکورد اضافه میکنم رکورد جدید به dataset اضافه شود بدون اینکه dataset پاک شود و فقط آن رکورد جدید به بقیه رکوردها اضافه شود بدون اینکه رکوردهای قبلی دوباره بارگزاری شود

فرید نجفلو
یک شنبه 07 خرداد 1391, 18:31 عصر
سلام
دوست عزیز شما باید نوع به روز رسانی رو مشخص کنید
1:
اگه برنامه شما تک کاربره هست (توشبکه نیست) و می خواید اون ردیفی رو که الان خودتون تغییر دادید(اعم از جدید ، ویرایش ، حذف)
می تونید فقط اون یک رکورد رو رو از دیتابیس دریافت و به دیتاتیبل موجود در دیتا ست اضافه کنید
و یا با متد (DataTable.Rows.Add) یک سطر با مقادیری که دو دستتون هست اضافه کنید(این روش در جدول هایی که دفیلد با مقدار خود کار (udentity , AutoNumber) دارن کارساز نیست)
2:
اگه برنامکه تحت شبکه هست
یا باید با همون روش عادی پر کنید
و یا از تریگر ها و ... استفاده و مقداری زحمت متحمل بشید تا رکورد های تغییر یافته رو شناسایی و فقط اون ها رو تغییر بدید (این روش پر دردسر تر هست)

karimi.ali2005
یک شنبه 07 خرداد 1391, 18:44 عصر
بزارید دقیقا مشکلم را توضیح دهم
من یک datagridview دارم که دو جدول را با دستور select به هم join کردم در sqldataadaptor وبه صورت ویزارد عمل کردم حال یک رکورد به یکی از جدول ها را با استفاده از sqlcommand اضافه یا حذف یا یک رکورد را تغییر میدهم حال به محض ایجاد رکورد میخوام dataset من که از join دو جدول تشکیل شده( میدانیم که وقتی ار join استفاده میکنیم نمیتوانیم insert,update,delete کنیم) نیز به روز رسانی شود بدون اینکه دوباره از اول پر شود

karimi.ali2005
دوشنبه 08 خرداد 1391, 11:31 صبح
یعنی هیچ کاری نمیشه باید از روش خودم استفاده کنم