PDA

View Full Version : زیبایی ظاهری برنامه

monirprogram
دوشنبه 08 خرداد 1391, 10:41 صبح
سلام به دوستان برنامه نویس .
من مدتی هست که دارم روی برنامه نویسی به صورت نیمچه حرفه ای کار میکنم. ولی یه مشکلی با برنامه هام دارم ،اونمهم ظاهر برنامه هام هست. راستش من خیلی ساده درستشون میکنم. گاهی دکمه ها و خودم تو فتوشاپ درست میکنم و میزارم اینجا. اما برام سوال پیش اومده ،اگر قرار باشه برای هر برنامه ای جدا ظاهر درست کرد که جالب نیست ،یعنی کلی زمان گرفته میشه.و اینکه خیلی وقتها هم پیش اومده که حتی از اون کار هم خوششون نیومده و میگن خیلی سادست. میتونم بپرسم شما چیکار میکنید؟؟؟

arman_Delta2002
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:47 عصر
من از کامپنت زیبا سازی فرم استفاده میکنم یه سرچ بزنی انواع اون رو میتونین پیدا کنین skinengine و SkinSoft و SkinCrafter وirisskin از این نمونه ها هستن همشهری :لبخندساده:

Beginner2013
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:49 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس .
من مدتی هست که دارم روی برنامه نویسی به صورت نیمچه حرفه ای کار میکنم. ولی یه مشکلی با برنامه هام دارم ،اونمهم ظاهر برنامه هام هست. راستش من خیلی ساده درستشون میکنم. گاهی دکمه ها و خودم تو فتوشاپ درست میکنم و میزارم اینجا. اما برام سوال پیش اومده ،اگر قرار باشه برای هر برنامه ای جدا ظاهر درست کرد که جالب نیست ،یعنی کلی زمان گرفته میشه.و اینکه خیلی وقتها هم پیش اومده که حتی از اون کار هم خوششون نیومده و میگن خیلی سادست. میتونم بپرسم شما چیکار میکنید؟؟؟

سلام.
برای زیبایی بیش تر می تونید از WPF استفاده کنید.اما مساله مهم دیگه اینکه کاربران سلایق گوناگونی دارن و شما باید مشتریتون رو مد نظر قرار بدید،مثلا
من خودم از ظاهر خیلی ساده خوشم میاد.مث Notepad ولی بعضیا دوست دارن همه چی رنگو بارنگ باشه و متاسفانه اینو به حساب حرفه ای بودن شما میذارن.

hakim22
دوشنبه 08 خرداد 1391, 19:14 عصر
بسته به اینکه برای کی برنامه مینویسید و کاربراش چه کسانی هستند ظاهر برنامه مهم میشه
استفاده از کامپوننت ها قفل شکسته پیشنهاد نمیشه ، اما بهترین راه همونها هستند که دوستمون لیست کرد.
با استفاده از آیکون های png خیلی سریع و راحت میشه برنامه هایی با ظاهر خوبی داشت. پک کاملی از اونها دانلود یا تهیه کنید.
رنگ بندی و جایگذاری آیتم ها هم مهمه ، اما مهمتر از همه چینش و نحوه ی قرار گیری کنترلها و ارتباط منطقی بین اونهاست.
برنامه ممکنه خیلی زیبا باشه اما کار کاربر رو خیلی مشکل کرده باشه.
مهمتر از زیبا سازی راحتی کار بر در انجام کار دلخواهش در ساده ترین و سریعترین حالته

arash020
سه شنبه 09 خرداد 1391, 10:31 صبح
سلام
من به شما استفاده از glassbutton به همراه تصویر مناسب به اندازه های 32*32 یا بزرگتر 48*48 رو پیشنهاد میدم .
برای پس زمینه فرم هم میتونید از تصویر دل خواه(برنامه کمی کند میشه)
یا gradiant (شیب رنگ-کدنویسی و سریع)استفاده کنید .
این عبارات انگلیسی رو توی سایت codeproject یا google کاوش کنید . حتما به نتیجه میرسید .
نمونه برنامه هایی که توی Eaglevb.blogfa.com هست رو هم ببینید ضرر نداره .
با آرزوی موفقیت . . . .

monirprogram
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 14:47 عصر
مرسی از راهنماییتون. حتما یه نگاهی تو نت در مواردی که گفتین میندازم.اگر پیشنهاد دیگه ای هم هست میشه بهم بگین؟؟؟

hakim22
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 15:16 عصر
سعی کنید تا حد امکان نرم افزار شما از نظر نحوه ی کار شبیه سایر نرم افزارها باشه ، خلاقیت زیاد کار کاربر رو مشکل میکنه
از ابزار و تکنیک های استاندار و معمول استفاده کنید ، مثلا ببینید نرم افزار های آفیس چگونه فرمان های مختلف رو اجرا می کنند یا فایل ها رو ذخیره می کنند و چه منوهایی دارند
شما هم همیشه سعی کنید به همون قالب برنامه نویسی کنید تا برنامه ی شما به راحتی قابل فهم باشه
تا جایی که میشه از کامپوننت های استاندارد استفاده کنید و اونهایی هم ندارید خودتون بسازید

shahryari
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 18:02 عصر
سعی کنید تا حد امکان نرم افزار شما از نظر نحوه ی کار شبیه سایر نرم افزارها باشه ، خلاقیت زیاد کار کاربر رو مشکل میکنه
از ابزار و تکنیک های استاندار و معمول استفاده کنید ، مثلا ببینید نرم افزار های آفیس چگونه فرمان های مختلف رو اجرا می کنند یا فایل ها رو ذخیره می کنند و چه منوهایی دارند
شما هم همیشه سعی کنید به همون قالب برنامه نویسی کنید تا برنامه ی شما به راحتی قابل فهم باشه
تا جایی که میشه از کامپوننت های استاندارد استفاده کنید و اونهایی هم ندارید خودتون بسازید

بنده هم با نظر شما موافقم
ظاهر برنامه هرچقدر ساده باشه باعث میشه کابر بتونه به راحتی به همه امکانات برنامه دسترسی داشته باشه و براش قابل فهم باشه
تقریبا تمامی برنامه های فوق حرفه ای محیطشون ساده و کابر پسنده
با تشکر

ahmadreza517
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 16:59 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

می تونید از Component های Dev Components و Dev Express استفاده کنید.

Hybrid
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 21:17 عصر
سلام بر شما دوست عزیز ،

میتونین از برنامه های پوسته ساز واسه طراحی زیبایی برنامه استفاده کنید ولی پیشنهاد من بسته ی Dotnetbar هست که بسته ای از کنترل های آماده و خیلی زیبا هست و آموزششون رو هم میتونین داخل تاپیک های اعلان پیدا کنید.

البته بسته های متنوع و زیادی مثب جانوس هم هست ولی من این بسته رو پیشنهاد میدم

موفق باشید

monirprogram
شنبه 20 خرداد 1391, 09:04 صبح
مرسی از راهنماییتون. میشه خواهش کنم، یه نمونه از برنامه هاتون بزارید ، حداقل عکس از فرمهاتون رو که ببینم چطور طراحی میکنید.پیشاپیش مرسی مرسی مرسی:قلب:

m.4.r.m
شنبه 20 خرداد 1391, 09:55 صبح
هتسش عزیز تو قسمت کامپوننت های VB.NET یه نگاهی بندازید همشون هستند .

Hybrid
شنبه 20 خرداد 1391, 11:53 صبح
مرسی از راهنماییتون. میشه خواهش کنم، یه نمونه از برنامه هاتون بزارید ، حداقل عکس از فرمهاتون رو که ببینم چطور طراحی میکنید.پیشاپیش مرسی مرسی مرسی

داخل نمونه امضام سورس یک پروژه رو قرار دادم که با همین ابزار ها طراحی شده.

عکسش رو هم در تاپیکش قرار دادم میتونین ببینین.