PDA

View Full Version : چگونگی دسترسی به کمبوباکس فرم دیگر؟

mahdad sepah
دوشنبه 08 خرداد 1391, 10:50 صبح
سلام خدمت دوستان عزیز من من قصد دارم از یک فرم به کمبوباکس فرم دیگر دسترسی داشته باشم کس میتونه کمکم کنه؟

mazaher5723
دوشنبه 08 خرداد 1391, 11:53 صبح
سلام
خصوصیت modifer کامیوبکستو بذا-------------->public
تموم

mazaher5723
دوشنبه 08 خرداد 1391, 11:54 صبح
سلام
خصوصیت modifer کامیوبکستو بذا-------------->public
تموم

mahdad sepah
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:36 عصر
بخشید ممکنه بیشتر توضیح بدین

abdullah20
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:48 عصر
روشی mazaher5723 گفتند از نظر شی گرایی مشکل دارد
ما برای دسترسی به کنترلهای فرم دیگر باید خصوصیات انها را توسط خود فرمی که ان کنترل در ان وجود دارد دست کاری کنیم

mahdad sepah
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:54 عصر
ممکنه یک مثال بزنید که مثلا یک مقداری به کمبو باکس فرم دیگر اضافه کند یا هرچی که خودتون راحتید

abdullah20
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:56 عصر
ممکنه یک مثال بزنید که مثلا یک مقداری به کمبو باکس فرم دیگر اضافه کند یا هرچی که خودتون راحتید

پس اون کدی که بالا نوشتم چیه؟

mahdad sepah
دوشنبه 08 خرداد 1391, 13:10 عصر
ببینید من یک مقدار داده از دیتا بیس به کمبو باکس بایند کردم برای اضافه کردن به کمبو باکسم باید از یک فرم دیگر اقدام کنک این فرم هم روی همین فرم باز میشه وقتی من اطلاعات را وارد میکنم داده ی جدید بعد از باز و بسته کردن فرم اضافه میشه چون تو فرم لود نوشتم من ازچه روشی استفاده کنم که نیازی با باز و بسته کردن نباشه و وقتی اطلاعات را از فرم دیگر اضا فه کردم بلا فاصله اضافه بشه؟

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 08 خرداد 1391, 20:57 عصر
سلام
اگر Access Modifier کنترل ComboBox تبدیل به public بشه چه اشکالی در شیئ گرایی داره؟ لطفاً توضیح دهید.

شما با استفاده از Application.OpenForm[""].Controls[""] به ComboBox دست پیدا کرده اید چه فرقی با حالت بالا دارد؟

Form2 frm=new Form2();
frm.ComboBox1.Items.Add("Your Data");

ComboBox در حالت public است.

mahdad sepah
دوشنبه 08 خرداد 1391, 21:30 عصر
کسی نیست کمک کنه؟

harani
شنبه 13 خرداد 1391, 13:25 عصر
ابتدا قسمت modifer در قسمت propertis مربوط به combobox رو public میکنی حال به فرم بعدی (مثلاً با نام form2) میری و کد زیر را تایپ میکنی
from1 (نام فرمی که کامبو باکس در آن است)
form1 frm = new form1();
frm.combobox1.(khavase combobox zaher mishavad)

samadblaj
شنبه 13 خرداد 1391, 15:00 عصر
لطفا حالا یکی توضیح بده چه فرقی بین این دو روش هست؟ روش اول خیلی ساده تره!

شکل 1:

ابتدا قسمت modifer در قسمت propertis مربوط به combobox رو public میکنی حال به فرم بعدی (مثلاً با نام form2) میری و کد زیر را تایپ میکنی
from1 (نام فرمی که کامبو باکس در آن است)
form1 frm = new form1();
frm.combobox1.(khavase combobox zaher mishavad)

شکل 2:

(Application.OpenForms["Form2"].Controls["comboBox1"] as ComboBox).Items.Add("نام");