PDA

View Full Version : سوال: روش منطقی و علمی برای اضافه کردن بسته زبان

es_amini
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:05 عصر
سلام به دوستان. ميخوام بدونم چطور ميشه برای يک وب سايت بسته های زبان جديد اضافه کرد؟ مثلا يک وب سايت پويا داريم که با asp.net توسعه داده شده و ميخواهيم اون رو به زبانهای ديگه هم داشته باشيم. مثلا الآن فارسی هست و ميخواهيم عربی هم اضافه کنيم. بديهی هست که محتوا که توسط کاربر پر ميشه مهم نيست چون اون خودش به زبان خودش وارد ميکنه. مهم منوها و .... عناوين صفحه ها و ... هستن. کسی چنين تجربه ای داشته؟ ايده ای داره؟

Saber Mogaddas
دوشنبه 08 خرداد 1391, 16:20 عصر
سلام
می تونید از ترجمه گوگل تو سایتتون استفاده کنید..اینم لینکش.. (http://translate.google.com/translate_tools)

es_amini
سه شنبه 09 خرداد 1391, 03:30 صبح
سلام. ممنون از پاسخ. اين سايت فقط متن نيست. مثلا عکسها بايد عوض بشن، جهت صفحه و .... که اينها رو ميشه با CSS انجام داد. در مورد متن هم فقط پيغامهای خطا بايد بر اساس اون زبان توليد بشن و ...... پس منظور فقط ترجمه صفحه نيست.

من چيزی که به نظرم ميرسه اين هست که فايلهای Text داشته باشم که زبان رو هم داخلش داشته باشم و هنگام بارگزاری صفحه ها بر اساس او مطالب صفحه ها رو توليد کنم. اما مطمئنا روشهای حرفه ای تر و آزمايش شده تری وجود دارند.

Saber Mogaddas
سه شنبه 09 خرداد 1391, 10:01 صبح
سلام
شما می تونید تو مدیریت محتواتون طوری برنامه ریزی کنید که مثلا خواستید که یه مقاله درج کنید ..توسط یه drapdown حق انتخاب داشته باشید که تو کدوم زبان این مقاله نمایش داده بشه..اینجوری بهتر خواهد بود ..ولی در نظر بگیرید که برای هر ربان یک قالب جداگانه داشته باشید..اینم بیشتر به دلیل ltr و rtl بودن هست..

es_amini
سه شنبه 09 خرداد 1391, 20:44 عصر
سلام. منظورم رو واضحتر ميگم.

فرض کنيد ميخواهيم اين برنامه رو به يک کشور عربی بفروشيم. قسمت مديريت الآن به فارسی هستش. ما ميخواهيم تمام عنوان صفحات، جداول، خطاها و .... به عربی نمايش داده بشه. يعنی قسمت مديريت عربی باشه.

Saber Mogaddas
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:33 عصر
خوب پس باید یه مدیرت هم برای بخش admin سایت باشه که فقط دست شما هست ..به وسیله اون مدیریت بخش های لازم رو تغییر بدید و سایت رو در اختیار مشتری قرار بدید..مثل مدیریت محتوا ی joomla و یا wordpress

es_amini
سه شنبه 09 خرداد 1391, 22:18 عصر
اين درست. منظور اين هست که چطور اين کار رو انجام بديم. من چيزی که به نظرم ميرسه اين هست که برای هر زبانی يک فايل text داشته باشم که از اون تمام مطالب فراخونی بشه. گفتم شايد روشهايی هست تو مثلا کلاسهای دات نت که اين کارها رو راحتتر بکنه