PDA

View Full Version : سوال: ارتباط 2 پروژه در یک سولوشن

arman_Delta2002
دوشنبه 08 خرداد 1391, 12:51 عصر
سلام من میخوام زمانی که روی دکمه در پروژه یک زده شده فرمی در پروژه 2 نمایش داده بشه و پروژه یک بسته شه و زمانی که فرم پروژه 2 بسته شد پروژه یک مجدداً اجرا شه هر 2 این پروژه ها در یک سولوشن هستن. آیا راهی هست که من یک داده رشته ای هم به فرم پروژه 2 ارسال کنم؟
بزارین بحث رو بازتر کنم من میخوام زمانی که کاربر زوی یک دکمه در برنامه اصلی زد برنامه اصلی بسته بشه فرمی در پروژه یگه ای ساختم اجزا بشه هر دو پروژه در یک سلوشن (Solution) هستن اصلا این Solution کردن چند تا پروژه به چه دردی میخوره؟
میخوام وقتی کاربر روی دکمه بازیابی پروژه اصلی زد کل پروژه اصلی بسته و یک فرم در پروژه بازیابی باز بشه و بعد از بسته شدن فرم پروژه بازیابی دواره پروژه اصلی اجرا شه همین.

hakim22
دوشنبه 08 خرداد 1391, 19:10 عصر
برای بازو بسته کردن یک پروژه از روی پروژه ی دیگه می توانید از قسمت reference استفاده کنید. تب projects پروژه های جاری رو نشون میده
برای اینکه داده ای بین دو برنامه مجزا فرستاده بشه شما یا باید از رجیستری استفاده کنید، یا یک فایل واسط بسازید. اگر هر دو برنامه همیشه باز هستن میشه از برنامه نویسی شبکه استفاده کرد و با یک پورت بینشون داده رد و بدل کرد.

بیشترین مزیت استفاده از چند پروژه در یک سولوشن وقتی به چشم میاد که یک یا چند dll دارید و یک یا چند فایل اجرایی
در این صورت با ریفرنس دادن بین اونها خیلی راحت و مستقیم میش همزمان که یک کتابخونه بازه اونو تست کرد.
همچنین برای ساخت کنترل های جدید هم همینجوری بکار میاد .