PDA

View Full Version : سوال: چگونه مي توان سطر آخر گريد ويو را انتخاب و درآن مقادير مورد نظر را تايپ كرد

dab_hrd
دوشنبه 08 خرداد 1391, 14:12 عصر
سلام دوستان من چند سوال داشتم
بي زحمت
1-چگونه مي توان سطر آخر گريد ويو را انتخاب و درآن مقادير مورد نظر را نوشت
2-چگونه مي توان رنگ سطر آخر را عوض كرد
3-چگونه مي توان براي ستونهاي عددي 3 رقم 3 رقم اعداد را از هم جدا كرد
البته من row.count سطر آخر را پيدا و در آن هم مي نويسم اما به محض اينكع بروي آن كليك مي كنم پاك مي شود
با تشكر

Mahmoud Zaad
دوشنبه 08 خرداد 1391, 14:23 عصر
سلام
يه نمونه برنامه اينجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-نمونه-برنامه-های-کوچک-و-مفيد-در-سي-شارپ/page78)گذاشتم سوال اول و دوم رو جواب ميده.

us1234
دوشنبه 08 خرداد 1391, 14:51 عصر
سلام
برا رنگ یه بکگراند فکر کنم داشته باشه
در خصوص انتخاب سطر آخر هم فکر کنم باید count را یکی کم کنی تا بهش برسی
برا نوشتن هم ( تست نکرده ام ممکن است فقط خواندی باشه) باید این کار را بکنی
grid1.row[index].cells[index].values = "sss" ;

dab_hrd
سه شنبه 09 خرداد 1391, 10:54 صبح
ضمن تشكر از شما دوستان عزيز
من الان داراي 2 مشكل مي باشم
1- من خودم يكسري ستونها را به صورت دستي به گريد اضافه مي كنم و با اطلاعات مورد نظرم آنها را پر مي كنم اما در رديف آخر اگر بروي يك سلول كليك و سپس بروي سطر بالايي كليك كنم مقدار رديف اخرم پاك مي شود نمي دانم چرا ؟
2-وقتي بروي نام يكي از ستونها جهت مرتب سازي كليك مي كنم مقدار ستونهاي دستي ام و رنگ سطر آخرم كلا" پاك مي شود
3-ميخواستم بدانم چگونه مي توان مرتب سازي با استفاده از كليك بروي نام ستون را غير فعال كنم
با تشكر

dab_hrd
سه شنبه 09 خرداد 1391, 14:31 عصر
خواهشا" يك نفر جواب بدهد

omid_csh
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 11:09 صبح
سلام
اگه ممکنه پروژه رو ضمیمه کنین.
راه حل سوال آخرتون هم :
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
dataGridView1.Columns[0].SortMode = DataGridViewColumnSortMode.NotSortable;
}

dab_hrd
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 11:23 صبح
ضمن تشكر از شما دوست عزيز
من تقريبا" مشكلاتم حل شده است اما نمي دانم چرا زماني كه من در سطر آخر فرضا" جمع را نوشته ام زماني كه بروي سلول آن كليك ميكنم و سپس بروي يكي از سطرهاي بالايي مقدار سلول آخر پاك مي شود
مي خواستم بدانم مشكل از كجاست و يا چگونه مي توان سطر آخر را غيرفعال كنم و به طوري كه وارد سلولهاي آن نتوان شد و زماني كه موس بروي سلولهاي آن كليك مي كنام هيچ عملي انجام ندهد
با تشكر