PDA

View Full Version : سوال: کانکشن استرینگ برای ارتباط با sql

رزابرنامه یاب
دوشنبه 08 خرداد 1391, 15:57 عصر
سلام

در asp من برنامه ای نوشتم که ارتباط با sql داره

کانکشن استرینگ پرژه یه آدرس مطلق هستش که باعث میشه وقتی بخوام برنامه رو کامپیوتر دیگه ی اجرا کنم، نشه ...

چه کار باید کرد؟ کانکشن رو چی بذاریم؟
میشه راهنمایی کنید......ممنون

masoud.a
دوشنبه 08 خرداد 1391, 16:23 عصر
شما Connection String رو دستی ساختید؟من همیشه با SqlDataSource میسازم و این مشکل رو ندارم.یعنی پایگاه داده ها رو باهاش Configure میکنم بعد خودش ساخته میشه

alonemm
دوشنبه 08 خرداد 1391, 16:27 عصر
باسلام:

برای ساخت رشته اتصال به پایگاه داده میتونید از لینک زیر استفاده کنید:
http://www.connectionstrings.com/

رزابرنامه یاب
سه شنبه 09 خرداد 1391, 19:10 عصر
شما Connection String رو دستی ساختید؟من همیشه با SqlDataSource میسازم و این مشکل رو ندارم.یعنی پایگاه داده ها رو باهاش Configure میکنم بعد خودش ساخته میشه

مرسی. میشه بیشتر توضیح بدید..من پایگاه داده رو در پوشه app_data در ای اس پی add کردم

رزابرنامه یاب
سه شنبه 09 خرداد 1391, 19:11 عصر
باسلام:

برای ساخت رشته اتصال به پایگاه داده میتونید از لینک زیر استفاده کنید:
http://www.connectionstrings.com/

اینا تقریبا مثل کانکشنی که من استفاده می کنم

mohsen.nsb44
سه شنبه 09 خرداد 1391, 19:21 عصر
مرسی. میشه بیشتر توضیح بدید..من پایگاه داده رو در پوشه app_data در ای اس پی add کردم

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\sqlexpress;AttachDbFilename=|Datadirector y|\DBname.MDF;Integrated Security=True;User Instance=true" providerName="System.Data.SqlClient" />

</connectionStrings>

zgolestan
سه شنبه 09 خرداد 1391, 19:23 عصر
میشه در مرود کانکشن استرینگ بیشتر راهنمایی کنید. منم باهاش مشکل دارم.

من با asp.net 2010 دارم کار میکنم و وقتی یه سایت asp جدید میسازم ، خودش یه دیتابیس میسازه که با SQLEXPRESS هست. من باید چیکار کنم؟ این دیتابیس رو حذف کنم و دیتابیس خودم رو اضافه کنم؟ یا میشه هر دو تا دیتابیس توی سایتم باشن؟!! خودم میخواستم دیتابیس رو با SQL Servr 2005 طراحی کنم. ولی الان که این دیتابیس پیش فرض توی پروژه م هست ، نمیدونم باید چیکار کنم؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟

mohsen.nsb44
سه شنبه 09 خرداد 1391, 19:31 عصر
میشه در مرود کانکشن استرینگ بیشتر راهنمایی کنید. منم باهاش مشکل دارم.

من با asp.net 2010 دارم کار میکنم و وقتی یه سایت asp جدید میسازم ، خودش یه دیتابیس میسازه که با SQLEXPRESS هست. من باید چیکار کنم؟ این دیتابیس رو حذف کنم و دیتابیس خودم رو اضافه کنم؟ یا میشه هر دو تا دیتابیس توی سایتم باشن؟!! خودم میخواستم دیتابیس رو با SQL Servr 2005 طراحی کنم. ولی الان که این دیتابیس پیش فرض توی پروژه م هست ، نمیدونم باید چیکار کنم؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟

موقع ایجاد پروژه اگه create empety website رو بزنید هیچی نمیسازه اگه دیتابیس خود رو در پوشه app_date کپی کنید و کانکشن استرینگی که واستون ارسال کردم رو تو وب کانفیگ بزارین مشکلی در اتصال به بانک نخواهید داشت فقط توجه کنید که به جای dbName.mdf باید نام دیتابیس خود رو بنویسید
برای حذف دیتابیس هم کافیه روش کلیک راست کرده و گزینه delete رو زد

zgolestan
سه شنبه 09 خرداد 1391, 20:05 عصر
سوال من اینه که اگه emty website بسازم ، پس اطلاعات مربوط به userها و membership و roleها و ... در کجا ذخیره میشه؟؟؟ تنظیماتی که توی قسمت ASP.NET Configuration انجام میدم، کجا اعمال میشن؟؟؟؟

mohsen.nsb44
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:21 عصر
سوال من اینه که اگه emty website بسازم ، پس اطلاعات مربوط به userها و membership و roleها و ... در کجا ذخیره میشه؟؟؟ تنظیماتی که توی قسمت ASP.NET Configuration انجام میدم، کجا اعمال میشن؟؟؟؟
دوست عزیز من متوجه منظورت نشدم اگه دیتابیس قبلا ایجاد کردین خب کافیه اونو کپی کنید تو پوشه app_date و کانکشن استرینگ رو طبق کدی که ارسال کردم تغییر بدین
اگه role ایجاد کرده باشین باید در وب کانفیگ role هم فعال بکنید

<roleManager enabled="true"></roleManager>

در رابطه با سوال اخرتون تنظیمات درون دیتابیس خود asp که به نام ASPNETDB ایجاد میشه اعمال میشه

zgolestan
سه شنبه 09 خرداد 1391, 22:35 عصر
منم سوالم دقیقا همینه که : asp خودش یه دیتابیس به نام ASPNETDB میسازه که اطلاعات داخلش ذخیره میشن و توی پوشه ی app_data قرار داره.
خب حالا منم یه دیتابیس جداگانه بسازم و بذارمش توی پوشه ی app_data ؟؟؟ اونوقت میشه 2 تا دیتابیس داخل پوشه ی app_data . مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
لازم نیست که من جداول خودم رو داخل همون ASPNETDB بسازم؟؟؟

fakhravari
سه شنبه 09 خرداد 1391, 22:50 عصر
منم سوالم دقیقا همینه که : asp خودش یه دیتابیس به نام ASPNETDB میسازه که اطلاعات داخلش ذخیره میشن و توی پوشه ی app_data قرار داره.
خب حالا منم یه دیتابیس جداگانه بسازم و بذارمش توی پوشه ی app_data ؟؟؟ اونوقت میشه 2 تا دیتابیس داخل پوشه ی app_data . مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
مشکلی نداره.

mohsen.nsb44
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 10:27 صبح
با این کار شما در وب کانفیگ 2 تا کانکشن استرینگ باید بسازی یکی واسه دیتابیس asp که اطلاعات کاربر داخلش هست و یکی واسه دیتابیسی که خودت ایجاد کردی

Saman Hashemi
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 10:42 صبح
اول بانک خودتونو طراحی کنید بعد با ابزار که در آدرس زیر به نام aspnet_regsql است دیتابیس خودتون و ممبرشیب با هم ادغام کنید...!

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319
لازم به ذکر اگر از فریمورکهای کمتر از 4 استفاده میکنید باید از aspnet_regsql داخل پوشه مربوط به فریمورک مورد نظرتون استفاده کنید...!

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\

برای راحت به دست آوردن ConnectionString توی serverExplorer (در صورتی که فعال نیست از منوی View بهش دسترسی دارید...!) به دیتابیس خود وصل بشید بعد روی دیتابیس مورد نظر دکمه F4 بزنید و مقدار خاصیت Connection String کپی کرده و توی وب کانفیگ تنظیم کنید...!

masoud.a
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 20:34 عصر

شما فقط كافيه يه SqlDataSource اضافه كنيد.بعد New Connection،تو صفحه جديد كه باز ميشه در قسمت Server Name چيزي رو بنويس كه موقع بالا اومدن Sql server مينويسي.حالا از قسمت Select or enter Databse name اون ديتا بيسي كه ساختي رو انتخاب كن.در ادامه با چند تا Next كاري يخواستين انجام شد