PDA

View Full Version : سوال: ساخت یک برنامه کوچک با سی شارپ که در هنگام استفاده یا جهت نصب نیازی به dotnetfreamwork نباشد

samsami
دوشنبه 08 خرداد 1391, 22:52 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یک برنامه کوچک ساختم و از اون یک برنامه نصب درست کردم

خوب حالا می خوام که این نرم افزار بدون اینکه dotnetfreamwork روی کامپیوتر طرف نصب باشه کار کنه
مثل خیلی نرم افزار های دیگه...

چه طوری می تونم همچین کاری انجام دهم.

ممنون میشم ازپاسختون...

silverfox
دوشنبه 08 خرداد 1391, 23:06 عصر
نمی شه چون اصلا وقتی compile می کنی به native code تبدیل نمی شه اگر برنامه ساده هست با یه زبان دیگه بنویس که از .net fw استفاده نکنی و این مشکل رو نداشته باشی.
اگرم مشکلی نداری می تونی .net fw رو همراه برنامه ات نصب کنی این لینک (http://stackoverflow.com/questions/6090913/make-an-installation-program-for-c-sharp-applications-and-include-net-framework) رو ببین که چطوری این کار رو انجام بدی

samsami
دوشنبه 08 خرداد 1391, 23:28 عصر
ممنون از پاسختون

نحوه ساختن برنامه نصب به همراه dotnetfreamwork را می دونم

من می خوام اصلا کاربر نیاز به نصب dotnetfreamwork نداشته باشه می دونم که نصبش وقت زیادی هم نمی گیره .

الان خیلی از برنامه ها هستند که نیاز به نصب dotnetfreamwork ندارند ...

Direlap
دوشنبه 08 خرداد 1391, 23:58 عصر
اون برنامه هایی که نیاز به نصب دات نت ندارن بیشترشون از دات نت 2.0 استفاده می کنند که از ویندوز سرویس پک 3 به بعد تو خود ویندوز نصب هست و نیازی به نصب دوباره ندارید . به همین خاطر شما فکر می کنید که اونا چرا نصب نمی کنن . شاید هم با یه زبان دیگه ای مثل سی برنامرو نوشتن که نیازی به نصب دات نت نیست .

samsami
سه شنبه 09 خرداد 1391, 17:32 عصر
من خودم از ویندوز xp سرویس پک 2 استفاده می کنم.

و dotnetfreamwork نصب نیست ...

برنامه هایی که نیاز به نصب dotnetfreamwork ندارند :
office 2007,2003
nero
opera
Mozilla Firefox
Orbit
Internet Download Manager
KMPlayer
Notepad++
و خیلی برنامه های دیگر
من مطمئن هستم که یه راهی وجود داره ولی نمی دونم.

mahdi87_gh
سه شنبه 09 خرداد 1391, 18:00 عصر
دوست عزیز از برنامه Spoon studio استفاده کنید. با استفاده از این برنامه نیازی به نصب .net framework بروی سیستم مقصد نیست و به اصطلاح برنامه شما Portable می شود.

Mahmoud Zaad
سه شنبه 09 خرداد 1391, 18:03 عصر
من خودم از ویندوز xp سرویس پک 2 استفاده می کنم.

و dotnetfreamwork نصب نیست ...

یعنی توی سیستمی که توی ویژوال استودیو و زبان سی شارپ برنامه می نویسی، دات نت نصب نیست؟؟؟ اگه میشه یه عکس از لیست برنامه های نصب شده اینجا بذار(ولی انصافاً تقلب نکنی ها!!!)

abdullah20
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:06 عصر
هیچ کدوم از این برنامه هایی که گفتید با دات نت نوشته نشده.

اتفاقا اکثر اونها با ++c نوشته شدن

یه را وجود داره که بدون نصب نت فریم ورک برنامه ها اجرا کنیم اونم اینه که از نت فریم ورک 2 اسفاده کنیم

samsami
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:17 عصر
یعنی توی سیستمی که توی ویژوال استودیو و زبان سی شارپ برنامه می نویسی، دات نت نصب نیست؟؟؟ اگه میشه یه عکس از لیست برنامه های نصب شده اینجا بذار(ولی انصافاً تقلب نکنی ها!!!)

دوست می دونم چی نوشتی ولی منظورم اینکه
ما ویندوز رو نصب می کنیم اولین کار بعد از نصب ویندوز برنامه هایی را که دوست داریم نصب می کنیم .

ویژوال استدیو هم نصب نیست. اصلا هیچ زبان برنامه نویسیس هم نصب نیست.

برنامه هایی که بالا ذکر کردم همشون براحتی نصب میشن

Direlap
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:23 عصر
دوست می دونم چی نوشتی ولی منظورم اینکه
ما ویندوز رو نصب می کنیم اولین کار بعد از نصب ویندوز برنامه هایی را که دوست داریم نصب می کنیم .

ویژوال استدیو هم نصب نیست. اصلا هیچ زبان برنامه نویسیس هم نصب نیست.

برنامه هایی که بالا ذکر کردم همشون براحتی نصب میشن

اینو یادتون باشه که موقه نصب ویندوز دات نت هم روش نصب میشه . البته اینم بستگی داره به نسخه خود ویندوز .

اون برنامه هایی هم که بالا گفتین از دات نت هم بخوان استفاده کنن خیلی کمه . اونا خودشون از dll های ساخت خودشون استفاده می کنن نه دات نت . اگرم بخوان استفاده ای هم بکنن از توابع api خود ویندوز استفاده می کنن که نیازی به هیچ چیزی نیست .

موفق باشین

samsami
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:43 عصر
موقع نصب ویندوز که من استفاده می کنم دات نت نصب نمیشه چون من چندتا از برنامه هایی که با سی شارپ نوشتم فایل exe رو امتحان کردم اجرا نشدند

من یک برنامه دارم که فقط 5 خط کد داره چگونه می تونم بدون نصب دات نت کار کنه

هر روشی وجود داره بگید که من روی آن کار کنم .
البته با C# باشه ...

Direlap
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:55 عصر
به نظر من اون چند خط کد رو با سی پلاس پلاس بنویسین بهتره .

خوب سی شارپ اسمش روشه c#.Net و همون موقع که میخوایین برنامه رو ایجاد کنین ازتون ورژن استفاده از دات نت رو میپرسه که حتما باید یکیشو انتخاب کنین .

حالا کدتون چی هست ؟

Mahmoud Zaad
سه شنبه 09 خرداد 1391, 22:15 عصر
شاید با پرتابل کردن برنامه مشکلت حل بشه. اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?90278-یه-Notebook-خیلی-ساده-و-جمع-و-جور/page2&highlight=%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8% AA)رو نگاه کنید.

samsami
سه شنبه 09 خرداد 1391, 22:40 عصر
دوستان عزیز ازتون ممنونم مخصوصا maysamfthi (http://barnamenevis.org/member.php?199295-maysamfthi) و Direlap (http://barnamenevis.org/member.php?216611-Direlap)

خیلی زحمت کشیدید.

mahdi87_gh
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 09:15 صبح
دوستان عزیز همانطور که خدمتتون گفتم با برنامه Spoon Virtual application studio میتونید برنامه های دات نت رو portable کنید. یعنی روی سیستمی که دات نت روش نصب نیست، برنامه شما قابل اجرا خواهد بود