PDA

View Full Version : اضافه کردن فایل cpp جدید به پروژه؟

one hacker alone
سه شنبه 09 خرداد 1391, 12:33 عصر
با یاد خدا
سلام دوستان
وقتی یه پروژه رو باز میکنیم فایل سرایند و یک فایل سورس کد داره که ما کد رو داخلش مینویسیم
در حالت عادی من اگه تابعی با نام A() داشته باشم اون رو در بالای تابع main مینویسم و در داخل main مورد استفاده قرار میدم
حالا میخوام داخل این پروژه یه فایل cpp دیگه باز کنم و توابعی مانند a() و کلاس های دیگه رو توی اون بنویسم و استفاده کنم
بیشتر هدف کلاس هست میخوام برخی از کلاس هارو اماده داشته باشم البته در فایل جدا
من تابع a() رو داخل یک فایل جدید cpp نوشتم اما خطا داد خواستم بدونم چجوری میتونم از فایل جدید cpp استفاده کنم؟

ASGGSA
سه شنبه 09 خرداد 1391, 17:05 عصر
سلام دوست عزیز.
برای پیوند دادن فایل های CPP باید از هدرها استفاده کنید بطوری که توابع ، متغیرها ، ساختمان ها ، کلاس ها و حتی فایل های هدر دیگر را می توانید در فایل هدر تعریف کنید. بعد در هر فایل CPP ی آن فایل هدر را اضافه کنید و هر چیز را می توانید استفاده و تغییر دهید. برای توابع : در یک فایل CPP فرعی بدنه ی آن ها را می نویسید. بعد می توانید در فایل CPP اصلی (همان که main داخل آن است) و یا هر فایل CPP دیگر آن توابع را فراخوانی کنید.
موفق باشید.

one hacker alone
سه شنبه 09 خرداد 1391, 18:25 عصر
برای توابع : در یک فایل CPP فرعی بدنه ی آن ها را می نویسید. بعد می توانید در فایل CPP اصلی (همان که main داخل آن است) و یا هر فایل CPP دیگر آن توابع را فراخوانی کنید.
موفق باشید.

ممنون از راهنمایی اما من همین کار رو کردم نشد مطمئن هستین که جواب میده
برای فایل های سرایند مشکلی ندارم یعنی میتونم فایل سرایند بنویسم اما در برخی پروژه ها دیدم که چند فایل cpp ساخته شده خواستم دلیلش رو بدونم که این کار ایا مزیتی داره یا خیر
من یه تابع ساده داخل یه فایل cpp نوشتم و مجبور شدم تمامی فایل های سرایند رو دوباره بنویسم حتی '#include "stdafx.h"' اما خوب این کار چه مزیتی میتونه داشته باشه؟ قرار از این باشه که همون هدرفایل مینویسیم بهتره

ASGGSA
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 00:06 صبح
ممنون از راهنمایی اما من همین کار رو کردم نشد مطمئن هستین که جواب میده
بله جواب میده من تا حالا در بیشتر برنامه هام از چند فایل استفاده کرده ام. برنامه های ویژوال هم که به خودی خود چندین فایل دارند.
چه خطایی میده؟ بعضی موقع ها چند بار تعریف کردن یک فایل سرآیند باعث خطا میشه.

اما در برخی پروژه ها دیدم که چند فایل cpp ساخته شده خواستم دلیلش رو بدونم که این کار ایا مزیتی داره یا خیر

بله این کار مزیت داره. وقتی می خواهید بخش های مختلف برنامه را که هر کدام مربوط به موضوعی باشد را قسمت بندی کنید ، این باعث نظم در برنامه می شود.
کار جستجو را راحتر می کند. وقتی برنامه تان به چند هزار خط می رسد جالب نیست که این چند هزار خط برنامه در یک فایل قرار گیرد و باعث شلوغی می شود و مهم تر از همه بهترین مزیتی که میشه نام برد کار گروهی است که هر برنامه نویس بخشی از یک برنامه را می نویسد.

من یه تابع ساده داخل یه فایل cpp نوشتم و مجبور شدم تمامی فایل های سرایند رو دوباره بنویسم حتی '#include "stdafx.h"' اما خوب این کار چه مزیتی میتونه داشته باشه؟ قرار از این باشه که همون هدرفایل مینویسیم بهتره
همان طور که گفتم می توانید فایل های سرآیند را در یک فایل سرآیند تعریف کنید و این فایل سرآیند را در فایل های CPP تعریف کنید. تا از تعریف مجدد و خطاهای احتمالی جلوگیری کنید.

one hacker alone
شنبه 13 خرداد 1391, 16:45 عصر
ممنون من تابع رو تونستم مورد استفاده قرار بدم اما مجبور میشدم پیش الگوی تابع رو در برنامه اصلی قبل از main بنویسم
نکته دوم اینکه نتونستم از کلاسی که در cpp دوم نوشتم در برنامه اصلی استفاده کنم میشه بگین تعریف کلاس در فایل دیگه باید به چه صورت باشه

ASGGSA
شنبه 13 خرداد 1391, 16:57 عصر
سلام.
تعریف کلاس رو هم می توانید در فایل سرآیند بنویسید این کار اصولی تر و در فایل های CPP دیگر هم کار می دهد.