PDA

View Full Version : سوال: چک کردن یوزر و پسورد برای ورود به سیستم

veniz2008
سه شنبه 09 خرداد 1391, 12:36 عصر
سلام دوستان،میخوام که یه سیستم مدیریت دانشگاه رو با ++C پیاده سازی کنم،قسمت هایی از پروژه رو انجام دادم،حالا استادمون گفته که دانجشو یا مسئول آموزش باید ابتدا لاگین کنه( یعنی یوزر و پسورد رو وارد کنه)،حالا سوالم اینه: چطور باید چندتا رکورد رو ذخیره کنم و چطوری باید این یوزر و پسورد رو چک کنم؟اگه نمونه کدی دارید لطفا بذارید.

one hacker alone
سه شنبه 09 خرداد 1391, 14:39 عصر
شما دارید این پروژه رو تو visual پیاده سازی میکنید؟ یا MFC? اگه اینها هستن که سوالتون رو باید تو همون قسمت مطرح کنید
اگه پایگاه داده دارین و یا اینکه میخواین از پایگاه استفاده کنید که در اینصورت مشکل شما ارتباط با پایگاه داده است و مشکل در یوزر و پس نیست
اگه میخواین بدون بانک اطلاعاتی باشه خوب شما میتونید یوزر و پسور رو در فایل ذخیره کنید و به هنگام نیاز اون رو فراخوانی و مقایسه رو انجام بدین
چیز خاصی نداره نمیدونم شما دقیقا کجا گیر کردین

veniz2008
سه شنبه 09 خرداد 1391, 17:46 عصر
من دارم تو ++ turbo c مینویسم، نه پایگاه ندارم، به نظرم باید از فایل استفاده کنم اما نمیدونم چطوری باید از فایل ها استفاده کنم،ممکنه با یه مثال واسم توضیح بدید؟یعنی چطور مشخصات رو ذخیره و چطور اونا رو چک کنم؟

one hacker alone
سه شنبه 09 خرداد 1391, 18:12 عصر
کار با فایل رو خودت بشین کار کن من بخوام توضیح بدم چون طولانی هست شاید کامل نگم
فقط در این حد بدون که از سرایند fstream.h استفاده میکنی بعد برای ساخت فایل هم از دستور زیر استفاده میکنی
fstream a("f:/llll.txt",ios::app,ios::binary);

بعد هم کارت که تموم شد میبندیش
a.close()

amir_osho
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 10:51 صبح
سلام.
من یک پروزه به زبان C# نوشتم که از دیتابیس SQL استفاده میکنه. برای خود دیتابیسSQL پسورد گذاشتم یعنی از مد SQL Authentication برای دیتا بیس استفاد کردم. حالا میخوام برای امنیت بیشتر ، زمانی که کسی بخواهد به SQL برنامه من Conection بزند ابتدا پسورد چک شود. برای حل این مشکل رویSQL پسورد گذاشتم اما زمانی که برنامه اجرا میشد نمیتوانست با پایگاه داده ارتباط بگیرد. حالا میخوام داخل کد برنامه ، یک قسمت باشه که با آن بعد از چک کردن و درست بودن پسورد ، بانک اطلاعاتی برای کاربر باز شود. چون مطمئنا در جریان هستید که اگر برای SQL پسورد نذارم هر کاربری میتواند با زدن یک Conectin ساده به وسیله SQL تمام دیتابیس من را تحت کنترل بگیرد.
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشد.
باز هم تشکر
Amir_osho@yahoo (Amir_osho@yahoo.com)

omidshaman
پنج شنبه 12 بهمن 1391, 11:11 صبح
http://www.cprogramming.com/tutorial/lesson10.html