PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با سرور

رامین مرادی
سه شنبه 09 خرداد 1391, 21:19 عصر
سلام دوستان
من 2000 و 2005 رو نصب کردم ولی خطاهای زیر برام پیش می آید
عکس خطا ها رو ضمیمه کردم
_عکس اول هنگام نصب 2000 به وجود می آید ولی بعد از خطا ادامه نصب ظاهر میشه و می تونم نصب کنم
_عکس دوم بعد از نصب وقتی می خوام به لو کال کانکت بشم اتفاق می افته
_عکس سوم هم بعد از نصب 2005 و وقتی می خوام به صورت محلی به سرور وصل بشم به وجود می آد
من قبلا" این دو رو رو سیستم داشتم و می تونستم با هاشون کار کنم بعد از مدتی که ویندوزم رو عوض کردم این مشکل به وجود اومد دو بار هم ویندوز رو تعویز کردم و درایو سی رو فرمت کردم ولی بازم این مشکل هست لطفا" راهنماییم کنید

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 07:29 صبح
سلام.
در عکس سوم شما نسخه enterprise رو نصب کردید که این نسخه در 2000 و 2005 فقط روی ویندوز های سروری قابل نصب می باشد.
به همین خاطر نمیتونید به 2000 وصل بشید.
در 2005 هم به جای local از . استفاده کنید.شاید به صورت mixed mode نصب نکردید ببینید با sql authentication میتونید وصل بشید یاخیر؟ آیا موقع نصب برای sa رمزی گذاشتید؟ اگر بله که همون رمز رو موقع ورود استفاده کنید.

رامین مرادی
شنبه 13 خرداد 1391, 13:55 عصر
نه ممنون اون نسخه تو سیستم من مشکل داشت ولی قبلا" چند بار نصب کرده بودم کار می کرد روی لپ تاپ درست نصب می شه ولی تو پی سیم نه یه نسخه جدید گرفتم مشکلی نداشت بازم ممنون

amirali A
جمعه 09 تیر 1391, 13:07 عصر
سلام دوستان.من sql server 2008 رو روی ویندوز 7( بیتی32 ) نصب کردم و بعد به SP3 آپدیتش کردم.
حالا هنگام login در قسمت server name نام سیستم خودم رو نشون میده ولی وقتی connect رو میزنم error میده با . و ip هم امتحان کردم ولی درست نمیشه.پیغامش اینه:

TITLE: Connect to Server
------------------------------

Cannot connect to ..

------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2

در ضمن برای اینکه ببینم sql اجازه ی remote connection را میدهد sql server configuration manager را هم گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.
جالبه که از طریق analysis services وصل میشه ولی با database engine نه!