PDA

View Full Version : سوال: پیدا کردن نام ومسیر فایلی که کپی می شود

en.reza
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 11:09 صبح
سلام
می خوام وقتی کاربر روی فایلی راست کلیک میکنه و کپی رو میزنه مسیر و نام فایلش رو بدست بیارم

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 11:48 صبح
سلام

foreach (string filename in Clipboard.GetFileDropList())
{
listBox1.Items.Add(filename);
}

mehdi.mousavi
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 15:20 عصر
سلام می خوام وقتی کاربر روی فایلی راست کلیک میکنه و کپی رو میزنه مسیر و نام فایلش رو بدست بیارم

سلام.
اینکارو می تونید با نوشتن Context Menu Shell Extension انجام بدید. مراحل کار (البته با استفاده از COM و در C++) در این سری از مقالات (http://www.codeproject.com/Articles/830/The-Complete-Idiot-s-Guide-to-Writing-Shell-Extens) به خوبی توضیح داده شده. وقتی با روشش آشنا شدید، اونوقت می تونید با .NET 4.0 اینکارو در C# انجام بدید (دقت کنید، گفتم .NET 4.0 چون در نسخه های قبلی Framework مشکلات عدیده (http://blogs.msdn.com/b/codefx/archive/2010/09/14/writing-windows-shell-extension-with-net-framework-4-c-vb-net-part-1.aspx) ای در نوشتن Managed Shell Ext. ها وجود داشت).

موفق باشید.

hojati
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 16:34 عصر
ببخشید با استفاده از همین روشی که گفتید روش Shell Extensions ، میشه کاری کرد که یک کپی از همون فایل در یک مسیر دلخواه ذخیره شود؟؟

mehdi.mousavi
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 16:56 عصر
ببخشید با استفاده از همین روشی که گفتید روش Shell Extensions ، میشه کاری کرد که یک کپی از همون فایل در یک مسیر دلخواه ذخیره شود؟؟

سلام.
میشه دقیق برام توضیح بدید چه هدفی رو دنبال می کنید؟ به گمانم برداشت درستی از سوالتون نکرده بودم. Shell Extension ها امکان توسعه امکانات Shell رو در سطوح خاصی فراهم می کنه تا فرضا بتونید Item ای در Context Menu اضافه کنید که هنگام Click شدن، کار خاصی انجام بده. یا Property Sheet ای به Property Page های Shell اضافه کنید و ...

اما سوال اخیر شما، بنظرم مساله رو تغییر داد. اگر هدفتون نوشتن نرم افزارهای مخرب هستش، باید با تکنیکهای مربوطه آشنا بشید و نوشتن Shell Extension کمک شایانی به شما نمیکنه...

موفق باشید.

hojati
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 00:14 صبح
من دقیقا هدفم اینه که نرم افزاری بنویسم که وقتی فردی در ویندوز فایلی رو پاک کرد از اون فایل یک کپی گرفته شود . یکم مطالعه در مورد برنامه نویسی ویندوز سرویس و رجیستری انجام دادم ولی هنوز نتونستم چیزه مفیدی بدست بیارم.
البته اینم بگم هدف من اصلا کار مخرب وخرابکاری نیستا