PDA

View Full Version : سئوالات من

armin6
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 21:20 عصر
من یه سری سئوال دارم 1-چه طوری میشود فایل یا فولدری رو پاک کرد بدون اینکه نیاز باشه ادرس بدیم همینطور کد ادرس دادنشم اگر بدید ممنون میشم 2-چه طوری یه فایل رو ران کنیم مثل فایلی که با داس ساخته شده؟ 3-چه طوری رنگ دکمه ها رو عوض کنیم یه چیزایی خوندم ولی کار نکرد چون گفتن تاپیک جداگانه بزنم زدم ولی اینطوری جستجو برا کاربرا نیز مشکل میشه فعلا اگر لطف کنید اینارو جواب بدید ممنون میشم تا بعد بقیه رو بپرسم

SlowCode
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 22:26 عصر
دوست عزیز جواب اینها رو بارها و بارها نوشتن، ولی بازم می نویسم:

1-چه طوری میشود فایل یا فولدری رو پاک کرد
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
If fso.FolderExists("C:\New folder") Then
fso.DeleteFolder "C:\New folder"
End If

2-چه طوری یه فایل رو ران کنیم مثل فایلی که با داس ساخته شده؟shell "Address",vbnormalfocus

3-چه طوری رنگ دکمه ها رو عوض کنیمخاصیت style دکمه رو برابر graphical کن.

armin6
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 22:32 عصر
ممنون قسمت اول کد ها یکم نامفهموهه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
خوب سئوالات بعدی
4-چه طور میشه یه قسمت برا اپدیت برنامه قرار داد؟ میدونم نیاز به بانک اطلاعاتی داره ولی برا اپدیت هیچی نمیدونم
5-چه طور میشه فایل های کامپیتر رو از مخفی بودن (هایدن) در بیاریم؟
6-کدی هست که مقدار مصرف سی پی یو و رم رو نشون بده؟؟؟ یعنی نشون بده برنامه داره چه قدر مصرف میکنه

SlowCode
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 22:38 عصر
توی خط دوم چک میکنیم که پوشه مورد نظر وجود داره یا نه.
توی خط سوم هم پوشه رو حذف میکنیم.
با کد زیر هم میتونی همون کار رو بکنی ولی پوشه باید خالی باشه.
RmDir "C:\New folder"
همون طور که دوستان توی تاپیک دیگه گفتن باید تاپیک های جداگانه ای درست کنید، این تاپیک هم به خاطر عنوان نامناسب حذف میشه.
دوست عزیز در مورد همه سوالاتتون قبلا بحث شده، لطفا جستجو کنید.

armin6
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 22:48 عصر
خوب حداقل این سئوال که مربوط به سئوال اول بود رو بگید ممنون میشم
برا پاک کردن فایل یا فولدر وقتی ادرس نداریم راهی هست؟ یعنی فقط اسمشو بدونیم برا اجرا هم همینطور مثلا من یه فایل کنار برنامم گذاشتم ولی کسی که استفاده میکنه معلوم نیست کجا برنامه رو نصب کرده

Veteran
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:13 عصر
با اجازه اقا محسن.
وقتی ادرس رو ندارین چطوری میخواین این کار رو بکنین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
یکی از پارامتر هایی که باید در fso.DeleteFolder مقدار بگیره همین ادرس فایل هست در صورت وارد نکردن و یا اشتباه بودن ادرس خطا میده.
البته یک راه غیر منطقی هم هست اسم فولدر رو بدیم و کل هارد رو سرچ بزنیم اگه پیدا شد پاکش کنیم :لبخند::لبخند::لبخند::لبخند:: بخند::لبخند::لبخند:

armin6
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:17 عصر
خوب یعنی راهی نداره خودش از سرچ ویندوز استفاده کنه؟؟؟ حالا برا اون ران چه کنم؟ من که نمیدونم کاربر کجا برناممو نصب میکنه

arenaw
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 01:07 صبح
خوب حداقل این سئوال که مربوط به سئوال اول بود رو بگید ممنون میشم
برا پاک کردن فایل یا فولدر وقتی ادرس نداریم راهی هست؟ یعنی فقط اسمشو بدونیم برا اجرا هم همینطور مثلا من یه فایل کنار برنامم گذاشتم ولی کسی که استفاده میکنه معلوم نیست کجا برنامه رو نصب کرده
اگه کنار برنامت باشه میتونی اینجوری پاک کنیش :
Kill App.Path & iif(right(app.path,1) = "\","","\") & "YOUR FILE"
کلا این app.path آدرسی رو برمیگردونه که برنامت ازونجا اجرا شده (اصل برنامه، شورتکات نه)

ممنون قسمت اول کد ها یکم نامفهموهه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
خوب سئوالات بعدی
4-چه طور میشه یه قسمت برا اپدیت برنامه قرار داد؟ میدونم نیاز به بانک اطلاعاتی داره ولی برا اپدیت هیچی نمیدونم
5-چه طور میشه فایل های کامپیتر رو از مخفی بودن (هایدن) در بیاریم؟
6-کدی هست که مقدار مصرف سی پی یو و رم رو نشون بده؟؟؟ یعنی نشون بده برنامه داره چه قدر مصرف میکنه

4 - فک میکنم باید یه فایل متنی توی اینترنت آپلود کنی که حاوی آخرین ورژن برنامه شما باشه (مثلا 5.6)
بعد هنگام اجرا اون فایل رو بخونی اگه از ورژن کنونی برنامه بیشتر بود مقدارش پیشنهاد نصب ورژن جدید یا آپدیت فایل های برنامه رو به کاربر بده
5- با کد SetAttr میتونی این کارو کنی (واسه چیزی که شما میخوای باید مقدار vbNormal رو بهش بدی)
6- فک نمیکنم کد خاصی باشه ولی احتمالا api یا ماژولش رو میتونی پیدا کنی

armin6
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 01:23 صبح
ممنون در این قسمت فقط اسم فایلی که میخوام پاک بشه رو با یور فایل جایگزین کنم؟ حالا اگر بخوام با زدن یه دکمه فایلی که پیش برنامه هست ران بشه چی/
در مورد سئوال 4 اره فکرشو کرده بودم چون منم فقط میخوام کد های برنامه عوض بشه یا اضافه یا پاک بشه
ولی اگر یکم بیشتر توضیح بدید و سورس بزارید بهتره
یعنی من از دستوراتی که تو برنامم استفاده کردم یه فایل txt گرفتم حالا یه فایل txt دیگه ساختم که به عنوان اپدیت باید جایگزین بشه
حالا دقیقا مشکل اینجاست
1-چگونگی قرار دادن تا برنامه اونو دانلود کنه و بفهمه از ورژن فعلی بیشتر هست یا نه
2-جایگزین کردن خودکار
در مورد سئوال 5 هم خودم یه کاریش میکنم ممنون

arenaw
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 01:34 صبح
اینی که من گفتم واسه پاک کردنه ، واسه اجرا از دستور Shell جای Kill استفاده کن و اسم فایل کنار برنامت رو جای YOUR FILE بنویس.
آپدیت برنامه : لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?324628-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1&highlight=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF)

arenaw
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 01:44 صبح
یعنی من از دستوراتی که تو برنامم استفاده کردم یه فایل txt گرفتم حالا یه فایل txt دیگه ساختم که به عنوان اپدیت باید جایگزین بشه
حالا دقیقا مشکل اینجاست
1-چگونگی قرار دادن تا برنامه اونو دانلود کنه و بفهمه از ورژن فعلی بیشتر هست یا نه
2-جایگزین کردن خودکار
در مورد سئوال 5 هم خودم یه کاریش میکنم ممنون
اینطوری فک نکنم بشه چون چون شما نمیتونید به کدای فایل exe دسترسی داشته باشید (شاید بشه ولی کار ساده ای نیست)
شما باید کل فایل exe رو جوری طراحی کنید که مثلا caption فرم رو به جای اینکه داخل ویبی بنویسید از دستوری استفاده کنید که فایلی مثلا به نام formcaption رو بخونه و به عنوان caption قرار بده همون اول لود شدن برنامه
بعد تو آپدیت جدید اگه میخواید فقط کپشن فرم تغییر کنه میتونید متن مورد نظر رو با اون فایل جایگزین کنید
در کل اگه برنامتون سنگینه بهتره هر بخش برنامه تون رو تو یه فایل جدا درست کنید تا اگه نیاز به آپدیت بود کاربر مجبور نشه کل برنامه رو ازاول دانلود و جایگزین کنه

armin6
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 11:08 صبح
نه کلا اپدیت فقط برا کد ها هست یعنی فقط به کد ها اضافه یا کم و.. میشه بقیه جاهارو تغییر نمیدم اون طوری باید نسخه جدید زد
من گفتم شاید اینطوری بشه که تو پرشین گیگ یه قسمت مخصوص این کار درست کنم و اپدیت ها رو به ترتیب قرار بدم
مثلا اسم برناممم beta.00 هست بعد اپدیت beta.01 و به ترتیب
همچین چیزی میشه؟ یعنی ادرس اون قسمت رو بهش بدم و هر وقت اومد به طور خودکار یکی یکی دانلود کنه