PDA

View Full Version : گفتگو: درخواست مشاوره با متخصصین برای php حرفه ای

desatir7316
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:54 عصر
سلام دوستان
یه مدته تصمیم گرفتم که دیگه برم توی یه شاخه تخصصی کار کنم ....
تا اینکه امروز رفتم پیش یکی از استادامون که مدرکه دکتری داره و کارش هم درسته
وقتی باهاش صحبت کردم گفت که برم php رو یاد بگیرم ولی به صورت تخصصی نه فقط طراح سایت و ...
گفت که برای شروع کار هم مثلا بتونم یه سرور کلاینت چت رو خودم بنویسم خیلی خوب میشه
بعدش رفتم پیش بکی دیگه از استادامون که توی دانشگاه محبوبیت خاصی داره و ایشون هم تایید کردن و یه چند دیقه ای با هم صحبت کردیم

حالا اومدم اینجا ببینم اساتید سابت برنامه نویس چه مشاوره ای می کنن، ممنون می شم راهنماییم کنید...
اصلا دنبال این کار برم نرم؟
می خوام بشه یه تخصص برای آیندم
اگه یه کم سربسته نوشتم ببخشید، خواستم خسته کننده نباشه
ممنون می شم راهنمایی کنید

djsaeedkhan
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 00:38 صبح
سلام
در باره برنامه نویسی Phpو aspx من همون php رو پیشنهاد می کنم چون وقتی تو بطنش وارد بشی احساس می کنی که یه چاقو بهت دادن و فرستادنت تو جنگل. و تو باید با همین چاقو یه هفته زنده بمونی. این احساسی هست که من درباره php دارم. (سر بسته گفتم)
ولی در مورد asp.net اونقدر کار رو راحت و آسوده و به قول خودمون drag & Drop کرده که می تونی با کمی مفاهیم و چند تا کلیک یه سایت خفن خفن ها درست کنی. مثل این که یه هتل 5ستاره بدن بگن برو یه هفته زندگی کن.
حالا هر جوری خودت دوست داری انتخاب کن

رضا قربانی
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 00:57 صبح
احساس می کنی که یه چاقو بهت دادن و فرستادنت تو جنگل. و تو باید با همین چاقو یه هفته زنده بمونی. این احساسی هست که من درباره php دارم. (سر بسته گفتم)

ما گفتیم الان می گی با این چاقو ، کل درختهای جنگل رو بزنی

امشب حس ضرب المثلت گل کرده استاد :لبخند:

mosi2007
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 01:03 صبح
حالا ما که استاد نیستیم بیام اینجا نظر بدم ولی میدیم

با این که من خودم php کار هستم به نظر من برو سراغ asp.net چون من خودم دربدر 3 ماهه دنبال کار میگردم که تا حالا برام پیدا نشده تو اکثر روزنامه ها یا سایتها که برنامه نویس میخوان استخدام کنن همشون لامصبا دنبال asp کار میگردن اعصابمو خورد کردن کشتن خودشونو با asp :گریه::عصبانی++:
کلا اگه برای کار کردن می خوای و اینکه پول در بیاری برو asp
اگه میخوای بر خودت مخی بشی و با برنامه نویسی حال کنی و مثل من تا 4 صبح همیشه بیدار باشی و لذت ببری از کد نوشتن برو php

به قول دوستمون

حالا هر جوری خودت دوست داری انتخاب کن

eshpilen
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 09:14 صبح
من همون php رو پیشنهاد می کنم چون وقتی تو بطنش وارد بشی احساس می کنی که یه چاقو بهت دادن و فرستادنت تو جنگل. و تو باید با همین چاقو یه هفته زنده بمونی. این احساسی هست که من درباره php دارم. (سر بسته گفتم)
ولی در مورد asp.net اونقدر کار رو راحت و آسوده و به قول خودمون drag & Drop کرده که می تونی با کمی مفاهیم و چند تا کلیک یه سایت خفن خفن ها درست کنی. مثل این که یه هتل 5ستاره بدن بگن برو یه هفته زندگی کن.
ن
فکر میکنم در هردو مورد سختی کار با PHP و راحتی کار با ASP.NET اغراق کردید.
نه PHP اینقدر سخته و نه ASP.NET اونقدر آسون. شاید برای یکسری کار کلیشه ای محدود مقداری اینطور باشه، ولی یک زبان و ابزار حتی ASP.NET نمیتونه کسی رو به این راحتی برابر یک برنامه نویس توانمند بکنه. ضمنا یادگیری ASP.NET هم راحت نیست. فکر میکنم از PHP سخت تر باشه. بنده اصلا کسی رو دیدم که ASP.NET رو ول کرده بود و رفته بود دنبال PHP و وقتی ازش پرسیدم چرا گفت چون PHP ساده تره.

farhadfery
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 09:46 صبح
این موضوع php و asp را دوباره نندازید وسط.
من هم حرفه ای نیستم. فقط نظر می دم: شما چه تو زمینه وب چه desktop تخصصی کار کنید, کار هست. فقط به قول آقای قربانی : مرد اونکه وسط کار رهاش نکنه و بیخیالش بشه.

mohamadali1374
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 11:00 صبح
به نظر من php خیلی بهتر ازasp.net هست من خودم اول از asp.net استفاده می کرم ولی الان دو ساله که php کار می کنم و به نطرم خیلی ساده تر وقدرتمند تره یه نمونش در اتصال به پایگاه داده است که به نطرم در php خیلی راحت تر می تونی به پایگاه داده وصل بشی وبا دستورات قدرتمندphp از پایگاه داده استفاده کنی

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 11:56 صبح
سلام ، این مشورت اشتباهه ...

شما وقتی با دو استاد خوب در این مورد مشورت کردی و به نتیجه رسیدی دیگه اینجا مطرح کردن یعنی خودت و سرگردان کنی ... چون شما سر بسته هات و اینجا مطرح می کنی ، و سربسته و کلی هم جواب می گیری ، ولی شاید پیش اساتید خودت بحث های مفصل تری داشتی .

این دیگه بحث انتخاب راه و زبان نیست ، بلکه یه جور سرگردانی در کار هست . خیلی از بچه های برنامه نویس یه جور طبیعیت نا آرام دارند و هر روز سراغ یه کار میرن ... من نمیگم شما هم اینجوری هستی یا نیستی اما اگر احساس می کنی هستی حتما رو این موضوع کار کن قبل از اینکه به خودت بیای ببینی روزها رو پشت سر گذروندی و هنوز بالاخره به نتیجه نرسیدی ...

ای مرد رونده مرد بیچاره مباش از خویش مشو بیرون و آواره مباش
.
.
تو پای به راه درنه و هیچ مپرس خود راه بگویدت که چون باید رفت

شما امروز فرضا به این نتیجه میرسی که باید زبان بخونی ، با دو نفر هم مشورت می کنی تایید می کنن ، فردا باید بری کلاس زبان ... حتی اگر شده وسط ترم یا آخر ترم فقط باید شروع کنی . یعنی عمل گرایی ...

وقت تلف نکنید ، از همان جایی که ایستاده اید شروع کنید و با هر ابزاری که ممکن است تحت فرمان شما باشد کار کنید، و هر چه پیش می روید ابزار های بهتری خواهید یافت . ناپلئون هیل

اولین قانون موفقیت، تمرکز است، جمع کردن تمام انرژی ها بر روی یک نقطه و مستقیما به آن نقطه رفتن بدون نگاه کردن به چپ و راست .

numberone1
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 13:13 عصر
سلام ، این مشورت اشتباهه ...

شما وقتی با دو استاد خوب در این مورد مشورت کردی و به نتیجه رسیدی دیگه اینجا مطرح کردن یعنی خودت و سرگردان کنی ... چون شما سر بسته هات و اینجا مطرح می کنی ، و سربسته و کلی هم جواب می گیری ، ولی شاید پیش اساتید خودت بحث های مفصل تری داشتی .

این دیگه بحث انتخاب راه و زبان نیست ، بلکه یه جور سرگردانی در کار هست . خیلی از بچه های برنامه نویس یه جور طبیعیت نا آرام دارند و هر روز سراغ یه کار میرن ... من نمیگم شما هم اینجوری هستی یا نیستی اما اگر احساس می کنی هستی حتما رو این موضوع کار کن قبل از اینکه به خودت بیای ببینی روزها رو پشت سر گذروندی و هنوز بالاخره به نتیجه نرسیدی ...

.
.
تو پای به راه درنه و هیچ مپرس خود راه بگویدت که چون باید رفت

شما امروز فرضا به این نتیجه میرسی که باید زبان بخونی ، با دو نفر هم مشورت می کنی تایید می کنن ، فردا باید بری کلاس زبان ... حتی اگر شده وسط ترم یا آخر ترم فقط باید شروع کنی . یعنی عمل گرایی ...

وقت تلف نکنید ، از همان جایی که ایستاده اید شروع کنید و با هر ابزاری که ممکن است تحت فرمان شما باشد کار کنید، و هر چه پیش می روید ابزار های بهتری خواهید یافت . ناپلئون هیل

اولین قانون موفقیت، تمرکز است، جمع کردن تمام انرژی ها بر روی یک نقطه و مستقیما به آن نقطه رفتن بدون نگاه کردن به چپ و راست .

واقعا حال کردم با این جواب . حرف درست زد

desatir7316
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 15:09 عصر
.
دستت درد نکنه
دوستان من نیومدم اینجا بین فرق php و asp مشاوره بگیرم
اومدم بگم که من دنبال این php برم یا نه، اصلا بحث من این بود
ولی حالا که این بحث پیش اومد اینم بگم که از دکتر موسوی پرسیدم فرقی بین asp و php هست گفت که آره هست ولی منظورشون تو حالت تخصصی بود نه فقط طراحی یه سایت
من دیگه در مورد اینکه فرقشون چیه روم نشد بپرسم
ممنونم از جواباتون

desatir7316
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 15:15 عصر
زندگی زیر کولر یا تو جنگل

.

خدای خوب معلومه زندگی زیر کولر بهتره
منم دنبال همینم
فک کن می خوای تا آخر عمرت زتدگی کنی
مسلمه هر کسی دنبال زندگی راهته

desatir7316
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 15:20 عصر
این موضوع php و asp را دوباره نندازید وسط.
من هم حرفه ای نیستم. فقط نظر می دم: شما چه تو زمینه وب چه desktop تخصصی کار کنید, کار هست. فقط به قول آقای قربانی : مرد اونکه وسط کار رهاش نکنه و بیخیالش بشه.

اینو منم هستم

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 17:01 عصر
دوست من . اون شعری که برات گفتم از سعدی ، ادبیات ما پند آموزه و همراه با مثل و در مثل مناقشه نیست . فرضا تو کلیله و دمنه به زبان حیوانات حرف میزنه و این به معنای اون نیست که به ما گفته حیوان !...

متوجه حرفم شدی ؟ یه وقت سوء برداشت نشه . به هر حال موفق باشی ...

soroush.r70
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 17:45 عصر
به نظر من php رو یاد بگیر خیلی جذابه بهت حال می ده من که خیلی دوسش دارم حدود یک سال و نیم شروع کردم چیزهای جذابی یاد گرفتم تو این مدت حدود 10-15 تا کار گرفتم که تو هر کدومشون یه چیز جدید یاد گرفتم طوری به php علاقه مند شدم استاد سر کلاس c درس می ده من فکرم می ره تو php یعنی به هیچ چیزی جز php هم نمی تونم فکر کنم اگه می خوای هر روز با چیزهای جذابی در وب روبرو بشی برو سمت php

بی معرفت ته نداره خیلی باحاله

desatir7316
جمعه 12 خرداد 1391, 21:25 عصر
دوست من . اون شعری که برات گفتم از سعدی ، ادبیات ما پند آموزه و همراه با مثل و در مثل مناقشه نیست . فرضا تو کلیله و دمنه به زبان حیوانات حرف میزنه و این به معنای اون نیست که به ما گفته حیوان !...

متوجه حرفم شدی ؟ یه وقت سوء برداشت نشه . به هر حال موفق باشی ...

نه خدایی اینو اصلا نفهمیدم ، البته قبلا عذر خواهی می کنم

farzadnsr
شنبه 13 خرداد 1391, 01:41 صبح
من فکر میگنم دوستمون در مورد چگونگی پیشرفت توی PHP سوال داشتن، نه انتخاب PHP یا ASP

من خودم به این نتیجه رسیدم که تو PHP حتما باید MVC کار کرد تا موفق شی و کار هم پیدا کنی

111qqq
شنبه 13 خرداد 1391, 01:45 صبح
خدای خوب معلومه زندگی زیر کولر بهتره
منم دنبال همینم
فک کن می خوای تا آخر عمرت زتدگی کنی
مسلمه هر کسی دنبال زندگی راهته
دوست عزیز راحت منظورته دیگه

desatir7316
جمعه 19 خرداد 1391, 23:02 عصر
من فکر میگنم دوستمون در مورد چگونگی پیشرفت توی PHP سوال داشتن، نه انتخاب PHP یا ASP

درسته ، ممنونم
البته فقط نه پیشرفتش، می خواستم ببینم که این راه درستی هم هست یا نه؟
راه های بهتری هم برای تخصصی شدن هستن؟

desatir7316
جمعه 19 خرداد 1391, 23:05 عصر
دوست عزیز راحت منظورته دیگه

من خودم دنبال بهتر هستم نه راحت تر؛ ولی خوب هیچ کس هم بدش از راحتی نمیاد.
ببخشید اگه سوء تفاهمی پیش اومد

Unique
جمعه 19 خرداد 1391, 23:48 عصر
فقط توی یک سطر بهتون بگم که اصلا مهم نیست چه زبانی را یاد میگیرین ! مهم اینه که اون را کامل یاد بگیرین و بتونین با زحمتی که میکشین ازش پول در بیارین.

desatir7316
سه شنبه 06 تیر 1391, 17:19 عصر
فقط توی یک سطر بهتون بگم که اصلا مهم نیست چه زبانی را یاد میگیرین ! مهم اینه که اون را کامل یاد بگیرین و بتونین با زحمتی که میکشین ازش پول در بیارین.

ممنون
دیگهphpزو شروع کردم
ببینم چی میشه
فعلا اول راهم
راستی کسی میدونه برای راه اندازی یه سرور کلاینت چت باید از کجا شروع کنم؟
می خوام با پروژه پیش برم نه بشینم همش کتاب رو برگ برگ بخونم تجربه نشون داده اینجوری بهتره