PDA

View Full Version : مشکل در ارسال پارامتر در کریستال ریپورت

emilvr
جمعه 12 خرداد 1391, 19:37 عصر
سلام

من یه برنامه دارم که باس اطلاعات روی یک فرم مخصوص نمایش و سپس پرینت گرفته بشن. به همین منظور من از طریق کریستال ریپورت این فرم رو طراحی کردم و فیلدهای دیتابیس رو هم در مکان های لازم قرار دادم.

حالا در فرم ثبت اطلاعات وقتی اطلاعات رو ثبت می کنم و وارد دیتابیس میشن می خوام دقیقا همون اطلاات ثبت شده در فرم طراحی شده نشون داده بشه، اما متاسفانه هر بار فقط اولین رکورد فیلدهای جدولم رو نشون میده.

مثلا فیلد شرح اقلام، من می خوام هر بار ده قلم جنس رو توی این فرم چاپ کنم، اما همیشه اولین قلم ثبت شده رو توی این ده فیلد دیتابیسی که توی کریستال ریپورت آوردم نشون میده.

نمی دونم تونستم مشکلم رو برسونم یا نه، اگه دوستان بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم

aftabeshargh
جمعه 12 خرداد 1391, 21:40 عصر
سلام
نگفتید به چه زبانی برنامه مینویسید ؟
اگه هنوز مشکلتون حل نشده " پیام خصوصی بدید " فکر کنم بتونم کمکتون کنم

emilvr
جمعه 12 خرداد 1391, 22:19 عصر
سلام
نگفتید به چه زبانی برنامه مینویسید ؟
اگه هنوز مشکلتون حل نشده " پیام خصوصی بدید " فکر کنم بتونم کمکتون کنم
نه متاسفانه هنوز حل نشده
زبان سی شارپ

aftabeshargh
جمعه 12 خرداد 1391, 23:38 عصر
سلام

یه تایپیک جدید ایجاد کردم و یه نمونه آموزش کار با کریستال رو قرار دادم " اگه مشکلتون حل نشد همینجا مطرح کنید (بنده به این تالار زیاد سر نمیزنم اگه خواستید پیام خصوصی بدید)

موفق باشید.

آموزش مختصر و مفیدی از نحوه کار با crystal report (http://barnamenevis.org/showthread.php?344230-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-crystal-report)

emilvr
دوشنبه 15 خرداد 1391, 15:48 عصر
سلام

یه تایپیک جدید ایجاد کردم و یه نمونه آموزش کار با کریستال رو قرار دادم " اگه مشکلتون حل نشد همینجا مطرح کنید (بنده به این تالار زیاد سر نمیزنم اگه خواستید پیام خصوصی بدید)

موفق باشید.

آموزش مختصر و مفیدی از نحوه کار با crystal report (http://barnamenevis.org/showthread.php?344230-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-crystal-report)
سلام

ممنون بابت راهنماییت، مشکلم حل شد اما یه مشکل دیگه برام پیش اومد

با کدی که توی آموزش بود تونستم پارمتر ارسال کنم و گزارش بدون مشکل بالا اومد، اما حالا وقتی گزارش پرینت می گیرم و بر می گردم تا دوباره از یه سند دیگه گزارش تهیه بکنم با پیغام خطای زیر مواجه میشم :

Index 0 is out of range. Parameter name: indexاینم دستوراتی هست که طبق آموزش ( فقط آموزش با وی بی بود من با سی شارپ نوشتم ) استفاده کردم. پارامتر کد بانک اطلاعات با فیلد کد در ردیف جاری دیتاگرید مقایس میشه و در صورت یکی بودن اطلاعات به فرم گزارش ارسال میشه. اینم دستورات :

ds.Clear();
con.Open();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandType = CommandType.Text;
cmd.CommandText = " SELECT * FROM mainSanad WHERE [code]='" + Int64.Parse(Convert.ToString(dataGridView1.Current Row.Cells["code"].Value)) + "'";
da.SelectCommand = cmd;
da.Fill(ds, "mainSanad");
cr.SetDataSource(ds);
fr.crystalReportViewer1.ReportSource = cr;
con.Close();
fr.ShowDialog();

ممنون میشم راهنمایی کنید

پیغام خطا مربوط میشه به این خط :

fr.crystalReportViewer1.ReportSource = cr;