PDA

View Full Version : شبکه کردن دیتا بیس

forodo007
جمعه 12 خرداد 1391, 23:24 عصر
سلام به همه برنامه نویسان قبل از هر چیز میخواستم از همه کسانی که این سایت رو فراهم رد تشکر کنم راستش من از سال 87 وارد این سایت شدم و یه مبتدی بودم و الان هر چی بلدم مدیون این سایتم
من میخوام بدونم چطوری پایگاه ادم رو تحت شبکه کنم و سطح دسترسی بدم وآیا باید اس کیو ال رو همه سیستم ها نصب باشه ممنون میشم توضیح کامل بدین و یا یه نمونه مثال با تشکر

ma.rad
شنبه 13 خرداد 1391, 00:51 صبح
سلام باید sql sever رو نصب کنید وتنظیمات اتصال تحت شبکه رو انجام بدید

forodo007
شنبه 13 خرداد 1391, 09:47 صبح
من منظورم این بود که برنامه ای که نوشتم رعه ست باید بکنم ولی نمیدونم چطوری باید کانکشن استرینگ بده تا یه روی یه سیستم دیگه انجام بشه و من سرور باشم و اون کلاینت ممنون میشم ج بدین

forodo007
شنبه 13 خرداد 1391, 09:49 صبح
واضح تر میگم یه برنامه نوشتم الان میخوام ست آپ کنم و روی یه سیستم دیگه نصبش کنم اما نمیدونم ایا روی اون سیستم هم باید اس کیو ال باشه؟ و اینکه چطوری کانکشن بدم که مثلا آی پی من رو وارد کنه و اینکه چطوری سطح دسترسی بش بدم

ma.rad
شنبه 13 خرداد 1391, 11:29 صبح
سلام دوست عزیز
ببینید برا شبکه کزدن یه برنامه از سوکت پروگرامینگ باید استفاده کنید
ولی بعضی مواقع شبکه به اون معنا مد نظر شما نیست وفقط نیاز دارید د یتابیس رو تحت شبکه قرار بدید
دوتا کار باید بکنید 1- رو سیستمی که میخواید سرور باشه sql server رو نصب کرده وبانک برنامه رو اتچ می کنید ویه یوزر برا اتصال به بانک براش تعریف می کنید
2- رو سیستم کلاینت ها sql express نصب کرده وتنظیمات اتصال به سزور رو به برنامتون میدید مثل ip,username,password

ma.rad
شنبه 13 خرداد 1391, 11:31 صبح
اینم یه نمونه کانکشن لستزینگ تحت شبکه:
Data Source=192.168.0.1;Initial Catalog=DBname.MDF;User ID=ali;Password=010203

forodo007
شنبه 13 خرداد 1391, 12:06 عصر
من سوالم اینه که تو یه فرم یه تکس باکس بزارم و کلاینت آی پی و نام سرور رو بده و به دیتابیس وصل بشه
علاوه بر این من اس کیو ال رو تحت ویندوز نصب کردم حالا چطور یه یوزر درست کنم تحت اسکیو ال و بعد کاری کنم که کسی دیتابیس من رو تحت ویندوز نبینه

forodo007
شنبه 13 خرداد 1391, 12:09 عصر
و اینکه چطوری به اون سطح دسترسی بدم
من نمیخوام برم تو سورس برنامه کانکشن تنظیم کنم میخوام کاربر تو 2 تا تکس باکس ای پی و نام سرور رو بده و بعد یه یوزر جهت سطح دسترسی داشته باشه فکر کنم منظورم رو رسونده باشم

veniz2008
شنبه 13 خرداد 1391, 13:50 عصر
سلام،منم همین سوال رو دارم(البته من میخوام که بصورت دستی کانکشن رو تعریف کنم)،در واقع 3 نفر قراره به سیستم دسترسی داشته باشن،مطلب شما رو که خوندم چندتا سوال واسم پیش اومد: 1.چطوری یوزر تعریف کنم تا به بانک متصل بشه؟
2.به نرم افزار من قراره 3 نفر دسترسی داشته باشن، آیا باید 3 تا یوزر متفاوت بسازم؟
3. در قسمت بالا گفته بودید :"رو سیستم کلاینت ها sql express نصب کرده وتنظیمات اتصال به سزور رو به برنامتون میدید مثل ip,username,password"، چطوری باید این کار رو انجام بدیم؟
4. این کانکشنی که گذاشتید همه کاربرها میتونن بهش متصل بشن یا برای هر کدوم باید یه آی پی جداگانه تعریف کرد؟
خواهشا به هر 4 سوال کامل توضیح بدید تا مطلب کاملا جا بیفته، تشکر از لطف شما.

ma.rad
شنبه 13 خرداد 1391, 14:31 عصر
و اینکه چطوری به اون سطح دسترسی بدم
من نمیخوام برم تو سورس برنامه کانکشن تنظیم کنم میخوام کاربر تو 2 تا تکس باکس ای پی و نام سرور رو بده و بعد یه یوزر جهت سطح دسترسی داشته باشه فکر کنم منظورم رو رسونده باشم

اطلاعات مربوط به اتصال مثل ip و .... مس تونید تو یه فایل txt یا تو بانک ذخیره کنید حالا به هر روشی خواستید.

ma.rad
شنبه 13 خرداد 1391, 14:32 عصر
بحث سطح دسترسی کاری به شبکه کردن برنامه نداره

ma.rad
شنبه 13 خرداد 1391, 14:38 عصر
سلام،منم همین سوال رو دارم(البته من میخوام که بصورت دستی کانکشن رو تعریف کنم)،در واقع 3 نفر قراره به سیستم دسترسی داشته باشن،مطلب شما رو که خوندم چندتا سوال واسم پیش اومد: 1.چطوری یوزر تعریف کنم تا به بانک متصل بشه؟
2.به نرم افزار من قراره 3 نفر دسترسی داشته باشن، آیا باید 3 تا یوزر متفاوت بسازم؟
3. در قسمت بالا گفته بودید :"رو سیستم کلاینت ها sql express نصب کرده وتنظیمات اتصال به سزور رو به برنامتون میدید مثل ip,username,password"، چطوری باید این کار رو انجام بدیم؟
4. این کانکشنی که گذاشتید همه کاربرها میتونن بهش متصل بشن یا برای هر کدوم باید یه آی پی جداگانه تعریف کرد؟
خواهشا به هر 4 سوال کامل توضیح بدید تا مطلب کاملا جا بیفته، تشکر از لطف شما.

ببینید دوست عزیز روی سیستم سرور که sql server نصب کردید تو قسمت security -login یدونه user تعریف می کنید و می گید این یوزد اجازه دسترسی به بانک مورد نظر رو داره
بعد کلاینت ها جهت اتصال باید ip سیستم سروز وuser ,password که تو sql تعریف کردید بهش می دید (منظورم تو کانکشن استرینگ)

veniz2008
شنبه 13 خرداد 1391, 20:49 عصر
ببینید دوست عزیز روی سیستم سرور که sql server نصب کردید تو قسمت security -login یدونه user تعریف می کنید و می گید این یوزد اجازه دسترسی به بانک مورد نظر رو داره
بعد کلاینت ها جهت اتصال باید ip سیستم سروز وuser ,password که تو sql تعریف کردید بهش می دید (منظورم تو کانکشن استرینگ)
تشکر از جوابتون،من داخل sqlserver پایگاه خودم رو انتخاب و واردش شدم و از قسمت security میخوام یه یوزر جدید تعریف کنم ولی فقط username داره،من عکسی از پنجره sqlserver میذارم، آیا مسیر رو درست رفتم؟اگه ممکنه مسیر کامل تعریف یوزر و قرار دادن یوزر نیم و پسورد رو بهم بگید، تشکر.
87797

hosseinenayati_2009
شنبه 13 خرداد 1391, 21:57 عصر
سلام به دوستان
من هم قبلا به این مشکل خوردم.ممنون میشم کسی یه Simple بذاره.مثال خوب خیلی بهتر از توضیح است.

ma.rad
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 12:02 عصر
سلام عکسشو الان ندارم
همونطور کمه گفتم یه یوزر جدید تعریف کنید و می تونید از یوزر پیش فرض sql یه نام sa استفاده کنید.تو قسمت securiti -->longin---> کلیک سمت راست new user انتخاب می کنید یه سری تنظیمات دارد مثل انتخاب دیتابیس مورد نظر -غیر فعال کردن change password وسطح دسترسی public ,.....

NasimBamdad
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 12:56 عصر
روی کلاینت ها فقط باید برنامه شما نصب بشه ، نیازی نیست که SQL Express نصب بشه .

SQL در ورژن ها مختلفی هست
SQL Server EXPRESS
SQL Server DataCenter Editon
SQL Server Server Enterprise
SQL SERVER standard

تفاوت این ها در میزان رکورد ها امکانات و ... هست .

پس شما باید :

1- روی سرور یک SQL Server نصب کنید ، ترجیها Enterprise و یا DataCenter Editon .
2- بانکت رو Attach کن در سرور
3- یک کانکشن استرینگ بساز که برای اتصال به دیتابیس مناسب باشه
4- برنامه رو روی کلاینت ها انجام بده

شادی ببری :D

NasimBamdad
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 12:57 عصر
اگه در سرور ویندوز غیر از Windows Server 2003 , Windows Server 2008 , Windows Server 2008 R2 نصب کنید، فقط و فقط می توانید نسخه SQL Server Developer رو نصب کنید

برای Enterprise , DataCenter باید از Windows Server استفاده کنید . !!