PDA

View Full Version : سوال: وارد شدن خود کار اطلاعات در حدول

shahraieni13
شنبه 13 خرداد 1391, 13:45 عصر
:متفکر::متفکر::متفکر:
من یک جدول کتابخونه دارم با اطلاعات شماره کتاب و نام کتابها حالا می خوام بدونم میشه توی جدول دیگه که به این جدول لینک شده توی یک فیلد شماره کتاب رو وارد کنم و توی فیلد دیگه بطور خودکار نام کتاب مربوطه از جدول اول قرار بگیره
با تشکر

arpachi
یک شنبه 14 خرداد 1391, 02:42 صبح
با سلام
بله.باید تو اونت after update فیلد شماره کتاب دستور خوندن رکورد همون شماره رو و قرار دادن فیلد متناظر با اون رو قرار بدی .
اگر خواستی نمونه بزار تا برات درست کنم.

shahraieni13
سه شنبه 16 خرداد 1391, 09:49 صبح
سلام
من یک نمونه دارم اما هر کار می کنم نمی تونم آپلودش کنم ممنون می شم اگه طی یک فایل ساده برام توضیح بدی .

emami.sie
سه شنبه 16 خرداد 1391, 10:07 صبح
:متفکر::متفکر::متفکر:
من یک جدول کتابخونه دارم با اطلاعات شماره کتاب و نام کتابها حالا می خوام بدونم میشه توی جدول دیگه که به این جدول لینک شده توی یک فیلد شماره کتاب رو وارد کنم و توی فیلد دیگه بطور خودکار نام کتاب مربوطه از جدول اول قرار بگیره
با تشکر
سلام
ببینید دوست من طبق عنوان تاپیک و متنی که نوشتید برداشت من اینه که شما می خواید پس از انتخاب کد کتاب در یک جدول ، نام اون رو هم در یک فیلد دیگه بیارید... که خب این کار نیازی نیست و یکی از قوانین نرمال سازی دیتابیس رو نقض می کنه (ثبت داده های تکراری)... شما اگه روابط بین جداولتون رو درست طراحی کنید، در هر جایی از برنامتون که بخواید می تونید اطلاعات مرتبط رو فراخوانی کنید...
مثلا در فرم ها (همونطور که دوستمون گفتن) در رویداد After update کد کتاب می تونید نام متناظرش رو فراخوانی کنید... (با یک جستجو می تونید هم در مورد قوانین نرمال سازی اطلاعات خوبی بدست بیارید و هم در مورد درخواستتون)
موفق باشید
یا علی

arpachi
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 00:24 صبح
به این آدرس یه سری بزنید دقیقا همینه که میخواهید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?336205-پرشدن-اتوماتیک-فیلد-های-یک-فرم