PDA

View Full Version : check box ها درون DataGrid

nokhod
سه شنبه 22 آذر 1384, 17:58 عصر
سلام.

من یک جدول در بانک Sql دارم که یکی از ستون های آن نام Active را دارد که دو مقدار 1 و 0 را می پذیرد.
حالا می خوام یک DataGrid داشته باشم که یک ستون Template culomn داشته باشد. در این ستون می خواهم یک Check Box قرار دهم که اگر در ستون Active بانک 1 باشد چک خورده و اگر 0 بود چک نخورده باشد. همچنین کاربر بتواند با کلیک بر روی هرکدام از این Check Box ها مقدار ستون Active را تغییر دهد.(اگر چک خورد 1 و اگر چک آن برداشته شد 0 را وارد کند.)(البته بدون زدن کلیدی / AutoPostBack=true)

حالا می شه کمکم کنین؟

sh_mohsen taki
چهارشنبه 23 آذر 1384, 16:57 عصر
با سلام
این کاری که گفتی خیلی تعجب آوره
آخه فکر کن یه دربدری بخواد محض درمون هم که شده یک کم امتحان کنه این فرم چیکار میکنه اونوقت هی postback میشه و طرف هم هرچی دعا داره نصارت میکنه
پس بهتره بذاری هر بلایی میخواد سر فرم بیاره بعد با فشار یک کلید اطلاعات ذخیره بشه مثل همه سایت های عادی که نمونش میل یاهو هست
حالا راستش رو بخوای من با vb اینو دارم ولی تبدیلش با خودت

Private Sub Page_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
If Not IsPostBack Then
SqlDataAdapter1.Fill(DataSet11.tab)
dgpub.DataBind()
End If
End If
End Sub

Private Sub bcansel_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles bcansel.Click
Response.Redirect("manage.aspx")
End Sub
Private Sub bok_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles bok.Click
SqlDataAdapter1.Fill(DataSet11)
Dim check As CheckBox
Dim i As Integer
For i = 0 To DataSet11.tab.Rows.Count - 1
check = dgpub.Items(i).Cells(3).Controls(1)
If check.Checked Then
If DataSet11.tab.Item(i).allow <> "1" Then
DataSet11.tab.Item(i).allow = "1"
End If
Else
If DataSet11.tab.Item(i).allow = "1" Then
DataSet11.tab.Item(i).allow = "0"
End If
End If
Next
SqlDataAdapter1.Update(DataSet11)
SqlDataAdapter1.Fill(DataSet11)