PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده و کاربرد صفات floating , z-index

mohammad kafiyan
شنبه 13 خرداد 1391, 21:48 عصر
سلام به دوستان نحوه ی استفاده و کاربرد این دو صفت چگونه است چه مقادیر را قبول می کنند
لطفا به همراه مثال و توضیح باشه
با تشکر

Saber Mogaddas
دوشنبه 15 خرداد 1391, 11:08 صبح
سلام
همانطور که از معنی این دستور پیداست باعث شناور شدن تگ ها میشه ..مقادیری هم که قبول میکنه right,left,none هست که باعث میشه تگ ما داخل تگ پدر به راست ،چپ ، یا هیچکدام ، شناور شه..
یه مثال ساده برای توضیح z-index .. به دیو شمار یک مقدار z-index:100 دادیم .. و به دیو شماره دو z-index:99 مقدار دادیم و این دو دیو روی هم قرار دارن..با این کار دیو شماره یک روی دیو شماره دو قرار میگره..به فرض مثال اگه z-index دیو شماره دو را از 99 به 101 تغییر بدیم در این حالت دیو شماره دو روی دیو شماره یک قرار خواهد گرفت..البته توجه کنید که دستور z-index همراه با دستور position کاربرد داره..
موفق باشی..

mohammad kafiyan
دوشنبه 15 خرداد 1391, 19:57 عصر
یه مثال ساده برای توضیح z-index .. به دیو شمار یک مقدار z-index:100 دادیم .. و به دیو شماره دو z-index:99 مقدار دادیم و این دو دیو روی هم قرار دارن..با این کار دیو شماره یک روی دیو شماره دو قرار میگره..به فرض مثال اگه z-index دیو شماره دو را از 99 به 101 تغییر بدیم در این حالت دیو شماره دو روی دیو شماره یک قرار خواهد گرفت..البته توجه کنید که دستور z-index همراه با دستور position کاربرد داره..

بیشتر توضیح دهید و کاربرد z-index را بگیوید کجاها بیشتر کاربرد داره
چرا در بعضی مواقع در سایت دیدم که مقدار آن منفی هست

Saber Mogaddas
سه شنبه 16 خرداد 1391, 09:58 صبح
سلام
دوست من مقدار منفی نیز مثل همون توضیح من میشه ..برای مثال اگه به دیو دو استایل منفی بدیم به فرض مثال -100 و به دیو یک مقدار z-index 1 بدیم در این حالت دیو یک روی دیو دو قرار میگیره ..برای مثال می تونید از لینک های زیر هم استفاده کنید..
تو این مثال به نحوه قرار گیری تگ ها و مقدار z-index توجه کنید..

http://coding.smashingmagazine.com/2009/09/15/the-z-index-css-property-a-comprehensive-look/

تو این مثال نیز مقدار منفی در z-index استفاده شده و می تونید ویرایش کنید و با تغییر در مقدار z-index ها متوجه کار z-index بشید

http://www.w3schools.com/cssref/tryit.asp?filename=trycss_zindex

موفق باشی..

تبسم ساینا
یک شنبه 19 مرداد 1393, 22:56 عصر
سلام , یه سوال اگه در یه قسمت سایت از چند دیو با z-index از شماره 1 تا شماره 4 استفاده کرده باشیم و بخوایم تو ی قسمت دیگه هم از z-index استفاده کنیم باید از شماره 5 ب بعد ب z-index بدیم ؟

ab.ali
یک شنبه 19 مرداد 1393, 23:34 عصر
سلام , یه سوال اگه در یه قسمت سایت از چند دیو با z-index از شماره 1 تا شماره 4 استفاده کرده باشیم و بخوایم تو ی قسمت دیگه هم از z-index استفاده کنیم باید از شماره 5 ب بعد ب z-index بدیم ؟

دوست عزیز اول لطفا تاریخ تاپیک رو نگاه کنید ولی من راهنماییتون می کنم ، نه مشکلی نداره ولی به شرطی که اون div های بعدی روی div های اولی نیان و گره دچار مشکل می شین و باید از اعداد بالاتر از 5 استفاده کنید.