PDA

View Full Version : تکرار کردن قسمتی از یک قالب به عنوان مطلب

hamidhassas
یک شنبه 14 خرداد 1391, 10:19 صبح
من میخوام بدونم که چطوری میشه هر یک از قسمت های یک قالب سایت رو بدون اینکه قسمت های دیگر دست بخورد و یا قالب بهم بریزه رو تکرار کنم

مثلا مثل سایت های دانلود که در سمت راست و چپ منو های تقسیم مطالب دارن و در وسط یک مطلب ارسال میکنند و با هر بار ارسال مطلب فقط قسمت وسط که مربوط به ارسال مطلب است تکرار میشه ولی قسمت های دیگر ثابت هستند

webiran.co
یک شنبه 14 خرداد 1391, 10:44 صبح
اگر کمی ASP.Net بدانید، می‌دانید که در محیط ASP.Net به این امر، ساخت MasterPage می‌گویند، برای ساختن این محیط در PHP می‌توانید قسمت‌هایی را که تنها یکبار باید بنویسید، مثل Header‌ و Footer می‌توانید آنها را به اول و آخر صفحاتتان include کنید. یک صفحه اینترنتی در شلوغ‌ترین حالت، دارای Header و Footer و دو تا Side‌ در چپ و راست است و Content‌که در وسط قرار دارد، می‌توانید هر چهار قسمت را به صفحه‌ای که Content‌در آن قرار دارد include کنید و هر قسمت را در یک صفحه جداگانه ذخیره کنید، تا ویرایش و دسترسی به آنها آسانتر شود.
ولی اگر منظورتان تغییر قسمت Content بطوریست که صفحه دوباره لوود نشود، باید از AJAX استفاده کنید، که در اینجا هم مطالبی که قبلا گفتم هیچ تغییری نمی‌کند.
www.webiran.co (http://www.webiran.co)

hamidhassas
یک شنبه 14 خرداد 1391, 18:29 عصر
من اصلا متوجه نشدم چی میگید
من در فتوشاپ یک قالب که داری قسمت های Header , Footer, Side Left , Content , Side right است طراحی کردم و سپس اون طراحی رو به صورت یک فایل html زخیره میکنم حالا وقتی که در یک قسمتی از قالب چیزی مینویسم به صورت اتوماتیک اون قسمت تغییر سایز میده و بزرگتر میشه تا اینجا همه چیز خوبه ولی قالب کل به هم میریزه و من میخوام فقط اون قسمت بزرگتر بشه و قسمت های دیگه سر جای خودشون ببمونن و به هم نریزند و در قسمت وسط که content است میخوام کاری کنم که یا بزرگتر بشه و یا تکرار بشه بدون اینکه هیچ جای قالب به هم بریزه