PDA

View Full Version : همگی پاسخ دهید . لطفاً پاسخ ها تون منطقی باشه

harani
یک شنبه 14 خرداد 1391, 14:14 عصر
ن با توجه به فرصت شغلی زیاد و تعریفات زیاد و علاقه نسبی که به مهندسی صنایع داشتم در این رشته در مقطع کارشناسی در سال 1387 شروع به تحصیل کردم و ان شاءا... در تیر ماه امسال در این رشته فارغ التحصیل میشوم . خودم دوست داشتم که سریعاً پس از کسب مدرک برم سربازی ولی با مشورت دریافتم که شرایط شغلی(هر چندکه ..) و سربازی با کسب مدرک کارشناسی ارشد بهتر است .من خودم علاقه مندم برای مقطع ارشد در یکی از رشته های نرم افزار و یا هوش مصنوعی ادامه تحصیل دهم . با مشورت یکی از اساتید که لسیانسشان آی تی بود پیشنهاد داد که شاخه حفاظت از داده را برای ارشد انتخاب کنم . برنامه نوسی من متوسط است و پایه ریاضی نسبتاً قوی دارم و پایه ی کامپیوتر قوی ندارم . من دیوانه وار برنامه نویسی را دوست دارم . خیلی ها بمن گفتند برو سربازی بعد بشین لیسانس نرم افزارو بگیر ولی واقعیت این است که بعد از سربازی مشکلات دیگری وسط می آید که دیگر انگیزه برای تحصیل را میگیرد بعضی ها هم گفتند برو کلاسهای آموزشی اما مشکل اینجاست که به ازای یک کلاس خوب در بیرون هم هزینه زیادی نسبت به یک کلاس داننشگاه باید پرداخت کنم همچنین دانشگاه با توجه به چارت سازمانی خودش بهتر مسیر را مشخص میکند . حال با توجه به توضیحاتی که دادم به سوالاتم پاسخ دهید :
1- من مقطع کارشناسی ارشد را چه رشته ای ادامه دهم ؟
2- لطفاً اگر رشته های کامپیوتر را برای من انتخاب میکنید نام منابع کارشناسی ارشد آن را ذکر کنید و بگویید از چه کتابها و جزواتی استفاده کنم ؟ اگر هم هزینه های کتب را میدانید متشکر میشوم ثبت کنید

با سپاس فراوان به یاری سبزتان نیازمندم

#target
دوشنبه 15 خرداد 1391, 15:54 عصر
1- من مقطع کارشناسی ارشد را چه رشته ای ادامه دهم ؟
همون کنکور نرم افزار شرکت کنید . میتوانید هم نرم افزار و هوش مصنوعی رو امتحان بدید ! دروس تخصصی برای هر رشته فقط 16 تا سواله که توی ی دفترچه جدا بهتون میدن و وقت هم دارین . در مورد آی تی و حفاظت داده نمیدونم ولی پذیرش کمتری داره حالا چقدر شرکت کننده داره نمیدونم !

2- لطفاً اگر رشته های کامپیوتر را برای من انتخاب میکنید نام منابع کارشناسی ارشد آن را ذکر کنید و بگویید از چه کتابها و جزواتی استفاده کنم ؟ اگر هم هزینه های کتب را میدانید متشکر میشوم ثبت کنید
منابع برای کنکور منظورتان هست ؟ اگر بله ...
یک زبان انگلیسی عمومی و تخصصی دارین (کنکور آزاد زبان عمومی نداره)
بخش ریاضیات : ریاضی مهندسی . آمار و احتمالات مهندسی . محاسبات عددی . ساختمان گسسته (کنکور آزاد آمار نداره )
مشترک ها : ساختمان داده . نظریه زبان ها و ماشین ها . مدار های منطقی . معماری کامپیوتر . سیستم عامل (کنکور آزاد معماری کامپیوتر نداره )
تخصصی ها
نرم افزار : طراحی کامپایلر و زبان های برنامه سازی . طراحی الگوریتم ها . پایگاه داده ها (کنکور آزاد طراحی کامپایلر و زبان برنامه سازی نداره . بجاش مهندسی نرم افزار داره )
هوش مصنوعی : مدار الکتریکی . طراحی الگوریتم . هوش مصنوعی (کنکور آزاد نظریه زبان ها . پایگاه داده . هوش مصنوعی)

برای منابع کتاب ها مختلفی نوشته و ترجمه شده . کتاب های کنکوری هم هست . همشون معمولا یک سری مباحث و دارن . فقط ببینید با کدام متن کتاب خودتان راحترین . قیمت کتاب ها بطور متوسط برای هر کدام 10 تومن هست .

ضرایب کنکور >> زبان : 1 -- ریاضی : 2 -- مشترک : 4 -- تخصصی : 2 (کنکور آزاد . زبان : 2 -- ریاضی : 2 -- مشترک : 3 -- تخصصی : 4 )

fa_karoon
دوشنبه 15 خرداد 1391, 19:54 عصر
سلام
من هم نرم مهندسی کامپیوتر رو پیشنهاد می کنم، که با توجه به قوی بودن پایه ریاضی شما می تونید از عهده اش بربیاید، اما بایدببینید به کدنویسی تو چه زمینه ای علاقه دارید.
مباحث هوش با مباحث نرم افزار فرق می کنند اگه یه جستجو کنید اینترنت و سرفصل درس های ارشد این دو گرایش رو پیدا کنید و بخونید خیلی می تونه تو تصمیم گیری تون کمک کنه.
درباره منابع هم خیلی از Voiceها و جزوه ها رو می تونید اینترنتی پیدا کنید(اگه درس خوندن پای کامپیوتر براتون مشکل نیست). اما با توجه به اینکه اگه بخواین یه جای خوب قبول بشید باید کتاب مرجع بخونید بعد هم تست کار کنید، خرید این همه کتاب خیلی هزینه بر هست، اگه بتونید مثل من چند تاش رو از دوستان بگیرید، چندتاش رو بخرید و چند تاش رو هم مشترکا با دوستان تهیه کنید و بخونید خیلی به لحاظ مالی بهتون کمک می کنه(برای مثال کتاب CLRS که سطح بالای الگوریتم هست تا پارسال 18هزار تومن بوده)
به امید اینکه در کنکور امسال یکی از شرکت کنندگان موفق باشید،

ASedJavad
جمعه 19 خرداد 1391, 20:24 عصر
خودم دوست داشتم که سریعاً پس از کسب مدرک برم سربازی ولی با مشورت دریافتم که شرایط ... سربازی با کسب مدرک کارشناسی ارشد بهتر است

بعنوان کسی که تازه از سربازی اومدم بهتون اطمینان میدم که سن هر چی بالاتر بره، سربازی سخت تر میشه
مطمئن باش یه سرباز صفر 18 ساله که هر شب تو برجک پاسداری میده، سربازیش خیلی راحت تر از یه افسر لیسانسه 24 ساله پشت میز نشینه!
(تازه اگه مثل من افسر آموزش نشی! مه دیگه واویلاست)
البته اگه بری دنبال امریه یا طرحهای تحقیقاتی و این جور چیزا قضیه یه خورده فرق میکنه (به شرطی که تا اون موقع شرایط عوض نشن)

واقعیت این است که بعد از سربازی مشکلات دیگری وسط می آید که دیگر انگیزه برای تحصیل را میگیرد
خب البته این هم درسته!

دانشگاه با توجه به چارت سازمانی خودش بهتر مسیر را مشخص میکند
اگر چه من خودم مکانیک خوندم و هیچ جوره رشتم ربطی به کامپیوتر نداره، ولی طبق چیزی که از دانشگاه دیدم، خیلی با این حرفت موافق نیستم.
تنها مزیت دانشگاه، دیدیه که تو زمینه های مختلف به آدم میده.

بعضی ها هم گفتند برو کلاسهای آموزشی
اگه هدفت فقط یادگیری برنامه نویسیه و به تحصیلات کلاسیک و مدرک و این جور چیزاش نیازی نداری، بدون کلاس هم میتونی حرفه ای بشی مخصوصا اگه

من دیوانه وار برنامه نویسی را دوست دارم و اگه
برنامه نوسی من متوسط است و پایه ریاضی نسبتاً قوی دارم به نظر من با کتاب خیلی راحت تر میتونی یاد بگیری. فقط کافیه یه نفر تو یه جلسه کلیات کارو برات توضیح بده و بعد خودت بری دنبالش

FastCode
دوشنبه 22 خرداد 1391, 19:48 عصر
مطمئن باش یه سرباز صفر 18 ساله که هر شب تو برجک پاسداری میده، سربازیش خیلی راحت تر از یه افسر لیسانسه 24 ساله پشت میز نشینه!

خیلی دوست دارم این جمله رو بزارم poll
این یعنی من تا حالا برای خودم درس خوندم.

nazanin_z
دوشنبه 19 تیر 1391, 01:18 صبح
دانشگاه بیشتر وقتتو میگیره! کلاسای بیرون هزینه بر هست اما کاربردیه به نظر من
من خودم ترمی حدودا 260 تومن شهریه میدم کلی هم پول کلاس بیرون
آخرشم میگن باید selflearning باشین!