PDA

View Full Version : گفتگو: راهنمایی برای ادامه تحصیل در دانشگاه در مقطع ارشد لطفاً همه پاسخ دهید

harani
یک شنبه 14 خرداد 1391, 17:57 عصر
سلام من با توجه به تعریفات و فرصت های کاری زیاد و علاقه نسبی که در مهندسی صنایع داشتم در سال 1387 در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل در این رشته کردم . و انشاءا.. در تیر ماه امسال در این رشته فارغ التحصیل میشوم . من خودم دوست داشتم سریعتر برم سربازی اما با مشورتها و راهنمایی هایی که گرفتم دریافتم که هم از نظر کاری (هر چند که ..) و هم سربازی بهتر است ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دهم . من دوست دارم من دوست دارم در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از رشته های نرم افزار و یا هوش مصنوعی ادامه تحصیل دهم .من و شارپ و html را در حد متوسط بلدم , پایه ریاضی نسبتاً قوی دارم و پایه کامپیوتری خوبی ندارم . با یکی از اساتید که لیسانسشان آی تی بود مشورت کردم او رشته حفاظت از داده را به من پیشنهاد کرد . من دبوانه وار برنامه نویسی را دوست دارم . بعضی ها گفتند که برو سربازی بعد بشین لیسانس کامپیوتر را بگیر ولی بعد سربازی مشکلات جدیدتری به میان می آیند که انگیزه درس خواندن را از آدم میگیرد . افراد دیگری هم پیشنهاد دادند که ارشد صنایع را بگیرم و به کلاسهای بیرون برم ولی مشکل اینجاست که هزینه یک کلاس خوب در بیرون خیلی بیشتر از یک کلاس در دانشگاه است . همچنین دانشگاه با توجه به چارتی که در اختیار قرار میدهد بهتر میتواند در مسیر هدایتم کند . من دوست دارم بیشتر برای سراسری تلاش کنم اگه روزانه شهرستانم قبول شدم میرم. حالا با توجه به توضیحات بالا به سوالاتم پاسخ دهید:
1- در مقطع کارشناسی ارشد بهتر است در چه رشته ای ادامه تحصیل بدم ؟
2- اگر جواب شما رشته های کامپیوتری است اگر منابع کنکور ارشد امسال آن را هم میدانید قید کنید و همچنین اگر کتابها و جزوات عالی منابع را حضور ذهن دارید ثبت کنید ؟ سپاس گذار مشم اگه قیمت کتاهشم بگین.

خواهشمندهم جواباتون کامل و منطقی باشه با تشکر از شما

arash ghafori
یک شنبه 14 خرداد 1391, 18:16 عصر
با سلام.
من زیاد از رشته ی صنایع اطلاع ندارم . اما چون خودم ترم 3 کاردانی کامپیوترم یه سری اطلاعات صرفا برای مطلع کردنتون بهتون میدم .

کامپیوتر 4 بخش اصلی و بنیادی داره : 1. مهمترین اصل این رشته اینه که زبان خارجه ی شما خوب باشه ، 2.کار با بانک ، 3. کار با شبکه و 4.برنامه نویسی (خانواده ی C) .
چند بخش غیر اصلی (نه این که مهم نباشن) هم داره مثلا : طراحی سایت و کار های گرافیکی و...

اگه شما بتونی 4 بخش اصلی کامپیوتر رو بلد باشی و یکی رو به عنوان تخصص انتخاب کنی ، کامپیوتر از همه لحاظ رشته ی فوق العاده ای هستش.

یه نصیحتم میکنم که اگر خواستید یکی از این 4 تا بخش اصلی کامپیوتر رو به عنوان تخصص اصلیتون وردارید ، اصلا به حرف کسی که به شما میگه دست توی این رشته زیاد شده گوش ندید. چون همیشه یکی از شما بهتر و یکی از شما بدتر هم هست.

منابع کارشناسی هم توی اینترنت هست یه سرچ کنید پیدا میشه.

harani
یک شنبه 14 خرداد 1391, 22:56 عصر
ممنون از شما راهنمایی خوبی بود .