PDA

View Full Version : مدیریت لایه UI

mahdi.violin
دوشنبه 15 خرداد 1391, 05:45 صبح
با سلام خدمت دوستانی که این تاپیک رو می خونن .
صورت مسئله:
در طراحی asp.net همه پروژه های من 3 لایه است ، لایه BLL , DAL من مشکلی نداره ، الان مشکل من سر لایه UI هست. الان من 18 تا پروژه دارم که همه دارن از دو لایه قبلی تغذیه می کنن ولی زمانی که پروژه جدید می گیرم باید قسمت مدیریت محتوای پروژه های قبلی که نوشتم کپی کنم و در پروژه جدید اضافه کنم .
مثلا یعنی تمام سایت هایی که می نویسم ثبت نام داره و مدیر سایت کاربران سایت رو چک می کنه (MangeUSers.aspx) و یا قسمت مدیریت محتوای دانلود ها (ManageDownload.aspx) وقتی من می خوام پروژه جدیدی رو شروع کنم مجبور میشم که این قسمت ها رو از پروژه های قبلی کپی کنم و به لایه Ui پروژه جدید اضافه کنم.
تا امروز این کار رو انجام می دادم چون راه حلی پیدا نکردم ولی امروز به یه مشکلی برخورد کردم ، مثلا بعد از مدتی متوجه شدم که قسمت مدیریت دانلود من مشکل داره و اون مشکل و ایراد رو رفع می کنم حالا باید همه تغییرات رو در همه پروژه های قبلی کپی و پیست کنم و بعد در هاست ها تغییرات رو اعمال کنم .

در اصل می می خوام کد هایی که در لایه UI وجود داره رو در یک لایه ای دیگه قرار بده و تغییرات فقط از او قسمت باشه و من فرم های aspx رو از اونجا بخونم .

خواهش می کنم ادوستان گر راه حلی دارن مطرح کنن شاید مشکل من حل بشه .

TeacherMath
دوشنبه 15 خرداد 1391, 09:13 صبح
برای مشکل اولت می تونی از یه پروژه که توی همه مشترکه یه تمپلت درست کنی .و دیگه کپی پیست نکنی.برای مشکل دوم فکر کنم باید بری سراغ ASP.NET MVC

87859

mahdi.bagheri
دوشنبه 15 خرداد 1391, 11:12 صبح
سلام دوست عزیز
آیا شما برای ایجاد لایه های خودتون از Class Library استفاده می کنید یا توی پروژه خودتون فایل های جداگانه ایجاد می کنید؟

اگر از Class Library استفاده کنید خیلی راحت می تونید لایه های BLL و DAL رو با تغییراتی که میخواید به پروژه های جدیدتون اضافه کنید. برای UI هم می تونید از Web Application یا Website استفاده کنید.

mahdi.violin
دوشنبه 15 خرداد 1391, 18:23 عصر
برای مشکل اولت می تونی از یه پروژه که توی همه مشترکه یه تمپلت درست کنی
متوجه نمی شم ، میشه بیشتر توضیح بدید . ممنون