PDA

View Full Version : انتخاب همه موارد در کمبوباکس

emami.sie
دوشنبه 15 خرداد 1391, 11:18 صبح
با سلام
ممکنه دوستان قبلا هم با این موضوع برخورد کرده باشند...
اینکه برای فیلتر کردن گزارش از فرم، و در فرم از کمبوباکس استفاده شود... حالا من میخواستم یکی از گزینه های کمبوباکسم <همه موارد> باشه که درصورت انتخاب توسط کاربر کلیه مقادیر در گزارش نمایش داده بشه...
البته این کار رو هم انجام دادم و نمونه رو برای استفاده دوستان قرار میدم ولی مشکلم اینه که من مجبور شدم یک رکورد به جدولم اضافه کنم به نام <همه موارد> و میخوام اگه بشه این اتفاق نیفته و یه جوری با کد نویسی این آیتم رو فقط در کمبو باکسم به نمایش بذارم (به عنوان گزینه اول)...
از اساتید میخوام که اگه امکانش هست و میشه این کار رو کرد ما رو از راهنمایی خودشون بی نصیب نذارن...
ممنون
یا علی

emami.sie
دوشنبه 15 خرداد 1391, 12:59 عصر
سلام
آقا یافتم... مشکل حل شد...
یا علی

Abbas Amiri
سه شنبه 16 خرداد 1391, 23:02 عصر
بسیار عالی : تنها عیبی که میتوان به این روش گرفت الزام به وجود یک رکورد اضافی درجدول است
اگر بخواهیم میتوان در کوئری کمبو با اضافه کردن یک عبارت SELECT و UNION کردن آن با کوئری اصلی ، آن الزام را نادیده گرفت . یعنی رکورد اضافی را ازجدول حذف ودر عبارت RowSource کمبو جایگزین کنیم:

SELECT 0 AS AssetCatCode, "<همه موارد>" AS AssetCategory
FROM assetcategories
ORDER BY AssetCategory
UNION
SELECT AssetCatCode, AssetCategory
FROM assetcategories
GROUP BY AssetCatCode, AssetCategory
ORDER BY AssetCategory;

emami.sie
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 07:58 صبح
سلام
آقا یافتم... مشکل حل شد...
یا علی[/
QUOTE]
[QUOTE]بسیار عالی : تنها عیبی که میتوان به این روش گرفت الزام به وجود یک رکورد اضافی درجدول است
اگر بخواهیم میتوان در کوئری کمبو با اضافه کردن یک عبارت SELECT و UNION کردن آن با کوئری اصلی ، آن الزام را نادیده گرفت . یعنی رکورد اضافی را ازجدول حذف ودر عبارت RowSource کمبو جایگزین کنیم:با سلام خدمت جناب امیری عزیز
راستش اینکه گفتم مشکلم حل شد هم در همین راستا بود و همین کار رو کرده بودم ولی نمی دونم چرا نمونه رو اشتباه آپلود کردم...
این هم نمونه...
فقط به شرط اعمال شده در فرم دوم دقت شود...
موفق باشید
یا علی