PDA

View Full Version : گفتگو: در رابطه با فرار بودن و چند زبانگی برنامه نویسی ( اساتید عزیز شما چه راهی رو پیشنهاد میدید ؟)

samadblaj
دوشنبه 15 خرداد 1391, 15:11 عصر
سلام اساتید گرامی یه یه سوال برام پیش اومده لطفا راهنماییم کنید:

لطفا تا آخر بخوانید خیلی برام مهمه !

هر برنامه نویس باید قادر به توانایی و کار با چند زبان باشه که دو نیاز مبرم " زبان برنامه نویسی پایگاه " و " زبان برنامه نویسی شی گرا "و اگر قادر باشه چند زیان دیگه...

حالا یه سوال پیش اومده یعنی اگه ما بخوایم بیام روی sql تمرکز کنیم با c# قاطی نمی کنیم یا اندوخته ی اطلاعاتی c# از ذهن پاک نمیشه؟

آیا ذهن کشش یادگیری چند زبان رو به خوبی دارد؟

و سوال اصلی : شما اطلاعات خود رو به چه شکل ذخیره میکیند؟

1 - تبدیل به dll ؟
2 - توی کاغذ مینویسید ؟
3- آرشیو درست میکیند؟
4 - user control ؟
حالا ما چیکار کنیم که بتونیم از کد هایی که استافده کردیم و آشنایم رو بتونیم توی یه پروژه به راحتی استفاده کنیم؟

خواهشا قسمت به قسمت برام توضیح بدید سلیقه خودتون! :تشویق:

younes221
دوشنبه 15 خرداد 1391, 18:18 عصر
سلام دوست عزیز ،

حالا یه سوال پیش اومده یعنی اگه ما بخوایم بیام روی sql تمرکز کنیم با C#‎ قاطی نمی کنیم یا اندوخته ی اطلاعاتی C#‎ از ذهن پاک نمیشه؟

اینو خوب بخون و بعد فکر کن :

محققان دانشگاه کاليفرنياي جنوبي نتايج مطالعات جالب خود درباره ظرفيت انسان براي ذخيره سازي اطلاعات را به تازگي منتشر کرده اند.به گزارش فارس، يافته هاي آن ها نشان مي دهد که مغز انسان قادر به ذخيره 295 اگزابايت داده است. هر اگزابايت معادل با 1000 پتابايت و هر پتابايت معادل با 1000 ترابايت است. يک ترابايت هم معادل با ظرفيت هارد ديسک رايانه هاي امروزي است. همين بررسي نشان مي دهد که سالانه ظرفيت اختصاص يافته در رايانه ها براي ذخيره اطلاعات و ديتا به طور متوسط 58 درصد بيشتر مي شود.کارشناسان معتقدند ذخيره سازي اين حجم از اطلاعات در مغز انسان نشانگر قدرت و توانمندي هاي حافظه انساني است.
پس به حافظه ی خودت شک نکن !

آیا ذهن کشش یادگیری چند زبان رو به خوبی دارد؟
جوابت رو میتونی داخل متن بالا پیدا کنی.

و سوال اصلی : شما اطلاعات خود رو به چه شکل ذخیره میکیند؟
1 - تبدیل به dll ؟
2 - توی کاغذ مینویسید ؟
3- آرشیو درست میکیند؟
4 - user control ؟
یک نکته رو همیشه یادت باشه : هر برنامه نویسی باید حتما قلم و کاغذ جلوی دستش باشه تا بتونه راحتتر مسئله رو حل کنه.شما باید ابتدا مسئله ها رو واسه خودتون روشن کنید و بعد حلش کنید و واسه راحتی کارتون و اینکه بتونید در آینده راحتتر ازشون استفاده کنید اونا رو به صورت dll در میارین.

موفق باشید

samadblaj
دوشنبه 15 خرداد 1391, 18:29 عصر
ممنونم یونس جون مقاله خیلی خوبی بود فکر نمیکردم اینقدر کشش داشته باشه چون پیرامون هر انسانی مشکلاتی وجود داره که ذهن رو خسته وناتوان میکنه ، چون بعد از کمی دوری و مشکل از فعالیت قبلی کم رنگ تر میشد./

نکته دوم این این بود : بعضی کد ها رو درک میکنم ولی حوصله نوشتن رو ندارم و ترس از این دارم فردا که خواستم پروژه ای رو طراحی کنم ، سرگردون شم...!

شما خودتون کد ها رو به چه شکلی استفاده میکنید؟ مثلا بعد از درک : حفظ ، نوشتن ، آرشیو ؟

younes221
دوشنبه 15 خرداد 1391, 18:54 عصر
نکته دوم این این بود : بعضی کد ها رو درک میکنم ولی حوصله نوشتن رو ندارم و ترس از این دارم فردا که خواستم پروژه ای رو طراحی کنم ، سرگردون شم...!دوست عزیز همون ترس باعث میشه شما این فکر ها رو بکنی اصلا با خودت فکر کردی چرا ترس داری؟ خود شما چه چیزی از اون خارجی یا حتی ایرانی کم داری که 5 6 تا زبان برنامه نویسی + بانک رو بلده ؟ چرا اون ترس نداره؟

شما خودتون کد ها رو به چه شکلی استفاده میکنید؟ مثلا بعد از درک : حفظ ، نوشتن ، آرشیو ؟خود من اگه سوالی داشتم جستجو میکنم و پیداش میکنم و چند بار تمرینش میکنم و بعد یک فایل پی دی اف واسه خودم درست کردم که اونا رو داخلش مینویسم + توضیح کوتاهی از کد . بعد اونا رو پرینت میگیرم و قبل از خواب مرورشون میکنم(بعد از مدتی اصلا نیازی به فکر کردن نداری چون ملکه ذهنت میشن شاید بگی زیاد وقت میبره ولی فکرش رو بکن اگه آرشیو نکنی بعد از مدتی ممکنه یادت بره و دوباره بری دنبال مسئله و روز از نو روزی از نو).

البته ناگفته نمونه آدم بهتره روی یک زبان برنامه نویسی تمرکز کنه تا بهتر درکش کنه و زودتر پیشرفت کنه و اصولش اینه که طراح بانک و برنامه نویس جدا از هم باشن یعنی یک نفر بانک رو به درستی طراحی کنه و یک نفر ارتباط +... رو انجام بده ولی داخل ایران اینجوری نیست و شما مجبورین که هم بانک رو بلد باشین و هم یک زبان برنامه نویسی ( که همونطور که گفتم واسه آدم آب خوردنه ولی خوب وقت میبره دیگه !)

هیچوقت تواناییهای خودت رو دست کم نگیر.

اگه نیاز به توضیح بیشتری داشتی در خدمتم.

samadblaj
دوشنبه 15 خرداد 1391, 19:04 عصر
ممنونم خیلی زحمت کشیدید خسته نباشید ، روش بسار خوبی بود اوایل خودمم پرینت میگرفتم و مرور میکردم باید دوباره همین روال رو ادامه بدم هر واژه رو بعد از چند بار تکرار میشه فرستاد به حافظه باند مدت " ملکه"./
سوال اولم اونا زبان مادری کار میکنند ./ و باید مسلط به چند زبان باشند.ولی ما هم باید خودمون رو بالا بکشیم کاملا باهات موافقم...

دوباره تشکر میکنم پیروز موفق باشید.

Beginner2013
دوشنبه 15 خرداد 1391, 19:28 عصر
سلام.
دوست من! برنامه نویس خوب اون کسی نیست که می دونه MessegaBox.Show() یه کادر پیام ظاهر میکنه یا While برای تکرار یه شرطه، بلکه اون کسی هست که می تونه با دادن کلمات کلیدی و توضیح مختصری در رابطه با اونها به بهترین نحو به هدفی که می خواد برسه.اونایی هم که میبینی با یه زبان یه پروژه رو تموم میکنن بدون اینکه به هیچ رفرنسی مراجعه کنن،ننشستن اونارو حفظ کنن بلکه یا قبل اون پروژه اخیرا با اون زبان کار میکردن یا اینکه سالیان زیاد که برنامه نویس هستن و درواقع ناخواسته سیتنکسش شده ملکه ذهنشون.به نظر من برنامه نویسی یه فن نیست که از بین بره بلکه یه هنره،اگه همه اون زبونایی که باهاشون کار میکنیم هم از بین برن باز ما همون آدما هستیم،طرز دید خاصی به مسائل داریم و می تونیم حتی در آشپزی هم از هنر برنامه نویسی خودمون استفاده کنیم.چی گفتم :گیج:

samadblaj
دوشنبه 15 خرداد 1391, 23:12 عصر
محققان دانشگاه کاليفرنياي جنوبي نتايج مطالعات جالب خود درباره ظرفيت انسان براي ذخيره سازي اطلاعات را به تازگي منتشر کرده اند.به گزارش فارس، يافته هاي آن ها نشان مي دهد که مغز انسان قادر به ذخيره 295 اگزابايت داده است. هر اگزابايت معادل با 1000 پتابايت و هر پتابايت معادل با 1000 ترابايت است. يک ترابايت هم معادل با ظرفيت هارد ديسک رايانه هاي امروزي است. همين بررسي نشان مي دهد که سالانه ظرفيت اختصاص يافته در رايانه ها براي ذخيره اطلاعات و ديتا به طور متوسط 58 درصد بيشتر مي شود.کارشناسان معتقدند ذخيره سازي اين حجم از اطلاعات در مغز انسان نشانگر قدرت و توانمندي هاي حافظه انساني است.

خیلی از این مظلب خوشم اومد همیشه فکر میکردم ذهن انسان زود خسته میشه یا کشش کشیدن مبحث های یزد رو نداره./

بقول امضای دوستمون : بخوانید و ، بخوانید و ، بخوانید تا بیشتر بدانید.

خود من اگه سوالی داشتم جستجو میکنم و پیداش میکنم و چند بار تمرینش میکنم و بعد یک فایل پی دی اف واسه خودم درست کردم که اونا رو داخلش مینویسم + توضیح کوتاهی از کد . بعد اونا رو پرینت میگیرم و قبل از خواب مرورشون میکنم(بعد از مدتی اصلا نیازی به فکر کردن نداری چون ملکه ذهنت میشن شاید بگی زیاد وقت میبره ولی فکرش رو بکن اگه آرشیو نکنی بعد از مدتی ممکنه یادت بره و دوباره بری دنبال مسئله و روز از نو روزی از نو).

اینم پارگراف با ارزشی بود ، خیلـــــــــــی ، و تصمیم گرفتم از این به بعد کد هام رو آرشیو میکنم./

دوباره ممنونم یونس جون !

----------------------------

سلام.
دوست من! برنامه نویس خوب اون کسی نیست که می دونه MessegaBox.Show() یه کادر پیام ظاهر میکنه یا While برای تکرار یه شرطه، بلکه اون کسی هست که می تونه با دادن کلمات کلیدی و توضیح مختصری در رابطه با اونها به بهترین نحو به هدفی که می خواد برسه.اونایی هم که میبینی با یه زبان یه پروژه رو تموم میکنن بدون اینکه به هیچ رفرنسی مراجعه کنن،ننشستن اونارو حفظ کنن بلکه یا قبل اون پروژه اخیرا با اون زبان کار میکردن یا اینکه سالیان زیاد که برنامه نویس هستن و درواقع ناخواسته سیتنکسش شده ملکه ذهنشون.به نظر من برنامه نویسی یه فن نیست که از بین بره بلکه یه هنره،اگه همه اون زبونایی که باهاشون کار میکنیم هم از بین برن باز ما همون آدما هستیم،طرز دید خاصی به مسائل داریم و می تونیم حتی در آشپزی هم از هنر برنامه نویسی خودمون استفاده کنیم.چی گفتم :گیج:

blogeen جون ممنونم از اطلاعاتی که گذاشتید ولی منظور من از سوالم چیزه دیگه ای بود./
ولی اینو خیلی قبول داره

کسی هست که می تونه با دادن کلمات کلیدی و توضیح مختصری در رابطه با اونها به بهترین نحو به هدفی که می خواد برسه.

فقط کمتر به این مبحث پرداختیم : ایده ی خودتون رو برام بگید ، کد هاتون رو چیکار میکنید ؟ چجور دوباره توی پروژه فراخونیش میکیند؟

شما اطلاعات خود رو به چه شکل ذخیره میکیند؟

1 - تبدیل به dll ؟
2 - توی کاغذ مینویسید ؟
3- آرشیو درست میکیند؟
4 - user control ؟

ضمنا جا داره روز پدر رو هم به همگی تبریک بگم. : راحت نوشتیم بابا نان داد بی آنکه بدانیم بابا برای نان همه جوانیش را داد . . .