PDA

View Full Version : سوال: كمك كنيد كامپيوترم ويروسي شده(لطفا پست رو پاك نكنيد)

barnamenevisjavan
سه شنبه 16 خرداد 1391, 08:32 صبح
كمك كنيد كامپيوترم ويروسي شده(لطفا پست رو پاك نكنيد)

سلام دوستان توي كامپيوترم يه ويروس افتاده كه كارش دزديدن اطلاعات رمز و..هستش تاجايي كه من نفوذ كردم برنامه با vb6 نوشته شده:متفکر:
اكثر فايل هارو از استارت اپ توي رجيستري حذف كردم ولي يه فايل رو هرچقد هم حذف ميكنم باز اجرا ميشه وقتي به ادرسش هم ميرم هيچ فايلي وجود نداره با آخرين اپديت هاي شركت مكافي و نود32 اسكن كردم ولي هيچ چيزي پيدا نميكنه لطفا يه راهي بگيد كه غير فعالش كنم يا اگه ممكنه يه برنامه براي مقابله با اين ويروس بسازيد وقتي هم فلش ميزني به سيستم همه فايل ها مخفي ميشن و بجاش شبه پوشه درست ميكنه و چندتا فايل اضافه هم خودش ميسازه كه اسمشون se x:گریه:y -passwords.txt-po rn هستش اين فايل ها براحتي حذف ميشن ولي بلافاصله دوباره ساخته ميشن:افسرده:
http://s3.picofile.com/file/7400231826/q.jpg

just4froum
سه شنبه 16 خرداد 1391, 10:33 صبح
با سلام :

میشه یه نمونه از ویروسو برام بفرستی و تمامی فایل هایی رو که در فلش میریزه تا ببینم چی کار میشه کرد ؟

hrj1981
سه شنبه 16 خرداد 1391, 10:56 صبح
سلام
اين طوري كه من از متن پست شما متوجه شدم اين فايل توسط يك نرم افزار ديگه توليد ميشه (چون با هر بار پاك كردن دوباره ايجاد ميشه ) ، يك روش غير معمول و يكم سخت بهت پيشنهاد ميكنم ببين ميتوني مشكلتو حل كني ، اول تسكمنيجر رو اجرا كن اول تو تب اپليكيشون ببين نرم افزار مشكوكي فعال نباشه ، بعد برو تو تب پروسس اول يكبار نرم افزار هاي در حال اجرا را نگاه كن ( اين قسمت رو بايد خيلي تيز باشي) بعد اون فايلي كه هر بار پاكش ميكني و بعد دوباره توليد رو ميشه رو پاك كن تو همين لحظه به تسك منيجرت نگاه كن ببين كدوم نرم افزار اجرا ميشه و اون فايل كذايي رو توليد ميكنه ، بعدش اسمشو سرچ كن از بين ببرش ، ضمنا يه نگاهي هم به پوشه كاربر فعال تو مسير Documents and Settings نگاهي بينداز و تمامي فايلها را از حالت هيدن دربيار ببين چيز مشكوكي ميبيني

arenaw
سه شنبه 16 خرداد 1391, 18:12 عصر
از توی safe mode برو از تو start up برش دار، دوباره تو حالت معمولی که اومدی بالا ببین دوباره ساخته شده یا نه؟
البته راه حل به این سادگی ها هم نیست ولی واسه ویروسای نه چندان قوی جواب میده

Mohammad.sweets
جمعه 09 تیر 1391, 01:33 صبح
شما گفتید که پوشه هاتونو مخفی میکنه و خودشو جای پوشه میزنه .... این میتونه کار ویروسی باشه که شبیه ویروس (new folder) کار کنه ........
این که میگید هیچ آنتی ویروسی اونو نمیشناسه...شاید به خاطر اینه که این ویروس یه ویروس اوتورانه ...خیلی از ویروسای اوتوران رو آنتی ویروس ها نمیشناسن ......
اگه ویندوزتون xp هست احتمالش زیاده که به این نوع ویروس آلوده شده باشه ..... ویروسای اوتوران علایم خاصی دارن و میشه فهمید که آیا کامپیوتر شما به این نوع ویروس آلوده شده باشه یا نه ......
اگه خواستید میتونید به ایمیل زیر ایمیل بزنید..........

love.sw_dn@yahoo.com

Beginner2013
جمعه 09 تیر 1391, 05:29 صبح
اگر ویروست از اونایی باشه که فایلای سالمم آلوده میکنن،به نظرم در این صورت اگه آنتی ویروس update شده هم نتونست کاری کنه،مجبوری ویندوز عوض رو کنی یا آگه تشخیص میدی کدوم فایلا آلودن با یه CD بوت ابتدا ویروس هارو پاک و فایلای آلوده رو با فایلای سالم جایگزین کنی؛اما اگه فک میکنی از این نوع ویروسا نیست،ویروس رو بزار تا یه anti کوچولو براش بنویسیم.

ویرایش : الان که نگا کردم این تاپیک قدیمی شده؛تا الان باید یکاریش کرده باشی!