PDA

View Full Version : سوال: خواندن بارکد کالا با استفاده از دستگاه بارکدخوان

طبیب دل
سه شنبه 16 خرداد 1391, 16:21 عصر
با سلام به دوستان
چطور میشه با استفاده از دستگاههای بارکدخوان بارکد یک کالا رو در یک تکس باکس نمایش داد؟

میلاد رئیسی
سه شنبه 16 خرداد 1391, 18:06 عصر
سلام دوست عزيز . باركد خوان درست مثل كي برد كار ميكنه . وقتي فوكوس توي هر تكست باكسي باشه باركد رو از حالت كد خارج ميكنه و توي اون تكست باكس نشون ميده . به همين راحتي ! به همين آسودگي !

crazy_1892
سه شنبه 16 خرداد 1391, 22:00 عصر
اینم اضافه کنم به حرفای دوستمون که بعد ورود خودش یک enter می کنه

samadblaj
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 09:05 صبح
سلام دوست عزيز . باركد خوان درست مثل كي برد كار ميكنه . وقتي فوكوس توي هر تكست باكسي باشه باركد رو از حالت كد خارج ميكنه و توي اون تكست باكس نشون ميده . به همين راحتي ! به همين آسودگي !

سلام ببخشید یعنی هر تکسی از هر پنجره ای که باز باشه کد رو میریزه توی تکس فکوس شده مثلا اگه run باز باشه میریزه توی text پنجره run درسته؟

اینم اضافه کنم به حرفای دوستمون که بعد ورود خودش یک enter می کنه

میشه اینم واضح تر توضیح بدید؟ دلیل زدن enter چیه؟

mandanim
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 09:21 صبح
سلام
گفته های دوستمان صحیحه ولی کمی ناقص
ما دو نوع بارکد خوان داریم مستقیم و غیر مستقیم
-1-مستقیم به این صورتکه هر جا فکوس نشانگر موس چشمک بزنه متن بارکد در اونجا قرار میگیره
-1-1- بعضی هاشون حالت اینتر شون غیر فعال هست و با خوندن بارکد هیچ event انجام نمی شه باید تنظیماتشو درست کنی تا عملیات اینتر انجام بشه تا event مورد نظر انجام بشه
-1-2- اگر اینترش کار می کنه بعد از خوندن بارکد event انجام میشه
نکته : باید بعد از خوندن بارکد جای foucs بعدی رو تعیین کنی که بهترین حالت برنامته وگر نه به صورت پیش فرض برنامه که همون tab می باشه کار می کنه
-2- غیر مستقیم که یه نوعش mobile pc هست غیر مستقیم و باید براش برنامه نوشت و داخل قرار داد
نوع بارکد خون اگر مستقیم بود حتما اونجایی که می خواد چشمک بزنه رو تعیین بکن...... خیلی مهمه این موضوع
هر جا که فعال باشه بارکد خون میره اونجا حتی run یا هر جا که باشه
اگه پنجره ای باز باشه که textbox یا هرچیزی تو اون مایه ها نداشته باشه هم کار خودشو می کنه ولی بارکد جایی نوشته نمی شه
این خیلی خیلی مهمه

samadblaj
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 09:46 صبح
ممنونم از توضیحات کاملت الان متوجه شدم. پس کار باهاش خیلی راحته...
مرسی