PDA

View Full Version : آیا بیل گیتس به خاطر ASP.Net و نفرین های امثال ما به جهنم میره؟!

mohammadriano
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 02:12 صبح
وا قعاً نمی دونم
از ابتدا به خاطر نوشتن برنامه بسیار بسیار ضعیف Microsoft Office Word که یک دنیا رو آزرد از محصولات مایکروسافت زده شدم اما با یادگیری اکسل نظرم عوض شد
البته برای EN خوب بود نه برای ما FARSI زبان ها
در سال های گذشته با نصب ویندوز ویستا باز نظرم عوض شد و بلا فاصله xp نصب کردم
اما حالا از se7en راضی هستم
بگذریم
حالا شروع به یادگیری ASP کردم! واقعاً دچار سردرگمی خاص شدم اصلاً ASP.NET به چه درد می خوره اگه آدم همون تگ اچ تی ام ال رو همراه با جاوا اسکریپت بنویسه که راحت تره
واقعاً اگه ASP.NET همون #C یا دادنت هست پس این همه تناقض چیه
در دادنت:
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
BackColor = Color.Black

End Sub
در ASP.NET:
<body id="bodytag" runat="server">

</body>

Protected Sub ChangeFormColour()
Dim bt As System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl
bt = Me.FindControl("bodytag")
bt.Attributes.Add("style", "background-color:Blue")
End Sub

Protected Sub Button1_Click(sender As Object, e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
ChangeFormColour()
End Sub

خب با اچ تی ام ال بنوسیم که راحت تریم!
تازه کاش تو properties فرمی که با ASP.NET ساختیم BGcolor نبود می کفتیم خب نیست ولی وقتی هست پس دسترسی بهش با کد چرا نیست؟؟؟!!!!!!!؟!؟!؟؟!؟!
البته منظورم یک بار عوض کردن رنگ زمینه نیست ؟ می خواهیم کاربر خودش رنگ پس زمینه رو انتخاب کنه
یادم میاد یک تاپیک در مورد برتری ASP.NET نسبت به Dreamweaver پرسیدم که یکی از دوستان جواب داد جاده بهتر است یا ماشین!
اما واقعاً دو ابزار که برای برنامه نویسی وب به کار می روند جاده و ماشین هستند!؟
87933

m110_110
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 06:54 صبح
سلام
ببخشيد منظورتون از جمله ي
"یادم میاد یک تاپیک در مورد برتری ASP.NET نسبت به Dreamweaver پرسیدم که یکی از دوستان جواب داد جاده بهتر است یا ماشین!"
چيه؟
اصلا كارايي هر كدام را مي دانيد در چه زمينه اي هست كه با هم مقايسه مي خواهيد بكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟

Beginner2013
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 07:39 صبح
سلام

وا قعاً نمی دونم
از ابتدا به خاطر نوشتن برنامه بسیار بسیار ضعیف Microsoft Office Word که یک دنیا رو آزرد از محصولات مایکروسافت زده شدم اما با یادگیری اکسل نظرم عوض شد
البته برای EN خوب بود نه برای ما FARSI زبان ها
در سال های گذشته با نصب ویندوز ویستا باز نظرم عوض شد و بلا فاصله xp نصب کردم
اما حالا از se7en راضی هستم
بگذریم

درمورد Office ش نظری ندارم چون بلد نیستم کارکنم.
اما درمورد ویستا،می گن 3 تا چیز آبروی MS رو برد
J#,IE7,Vista
اما شما زیاد جدی نگیر،چون بعدش کولاک کرد.MS اشتباه زیاد میکنه،ولی نهاینتن برندست،چون قدرت و ثروت داره،و هنوز بیش تر مردم دنیا اسیر ویندوزشن.

بعدشم،بیل گیتس بنده خدا خیلی وقته دیگه رئیس شرکت Microsoft نیست.بهش تهمت نزن.

دوما

اگه آدم همون تگ اچ تی ام ال رو همراه با جاوا اسکریپت بنویسه که راحت تره

دوست من شما می تونی همین کاری رو که گفتی بکنی،خودم دو سال پیش یه وبسایتو با ترکیب HTML,C#,Javascript نوشتم و یه خطم از تگایی که با Asp: شروع میشن،یا Runat=server استفاده نکردم.
درواقع Asp.Net به سبک PHP!
ضمنا بهتون توصیه میکنم Asp.Net MVC کار کنید،فک کنم براتون دل چسب تر باشه.

hhsaffar
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 10:51 صبح
از ابتدا به خاطر نوشتن برنامه بسیار بسیار ضعیف Microsoft Office Word که یک دنیا رو آزرد از محصولات مایکروسافت زده شدم
خیلی خوبه قبل از این که بگیم یک دنیا از برنامه «بسیار بسیار ضعیف» ورد آزرده شدند نگاهی به مراجع و دور و برمون بندازیم و ببینیم واقعا همینطوره؟

حالا شروع به یادگیری ASP کردم! واقعاً دچار سردرگمی خاص شدم اصلاً ASP.NET به چه درد می خوره اگه آدم همون تگ اچ تی ام ال رو همراه با جاوا اسکریپت بنویسه که راحت تره
خیلی خوبه یه تحقیقی بکنید درباره تفاوت برنامه نویسی کلاینت ساید و سرورساید در وب، ببینید هرکدوم کجاها کاربرد دارند و چه کارهایی رو میتونن بکنن و چه کارهایی رو نمیکنن.

واقعاً اگه ASP.NET همون #C یا دادنت هست پس این همه تناقض چیه
ASP.NET یک تکنولوژی از مجموعه امکانات دات نت هست، یکی از زبانهایی که میشه باهاش از این تکنولوژی استفاده کرد زبان C#‎ هست.
همونطور که گفتید اگرچه سعی شده برنامه نویسی ویندوز فرم و وب فرم به هم شبیه باشه ولی جاهایی تفاوتهایی دارند که برای کسانی که میخوان بعد از برنامه نویسی ویندوز فرم برنامه نویسی وب با استفاده از وب فرم ها رو شروع کنند قدری گیج کننده هست ولی جای نگرانی چندانی نیست چون معمولا خیلی زود با تفاوتها آشنا میشند، روشها رو یاد میگیرند و خودشون رو تطبیق میدن.

farhud
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 16:32 عصر
بنده با word کار کرده‌ام. خیلی هم کار کرده‌ام. هنوز هم کار می‌کنم. به نظر بنده که کولاکه. هر کاری که بخوای با متن انجام بدی امکان پذیره. حالا چرا شما آرزده شده‌اید؛ نمی‌دانم. در کل بسته office ابتدا برای انگلیسی زبان‌ها ساخته شد. مثل خود رایانه که در ابتدا فقط انگلیسی بود. خوب خودشان اختراع کردند بنابراین ابتدا برای خودشان طراحی کردند.

office در حال حاضر بهترین بسته نرم‌افزاری اداری است. من با open office هم کار کردم ولی چنگی به دل نمی‌زنه.

در مورد ASP.NET هم که دوستان پاسخ‌های خوبی دادند.

gerdioz
جمعه 19 خرداد 1391, 11:31 صبح
بعضی مواقع ممن نا امید میشم

عزیز دلم asp یه پلت فرم هست مثل جاوا
نه htmlو نه php پلت فرم نیستند

niksoft
پنج شنبه 07 دی 1391, 20:05 عصر
این تاپیک خیلی موضوع بی ارزشی داره
لطفا دوستان بجای ایجاد تاپیکی که کوچکترین محتوا و ارزشی نداره به مطالعه و تحقیق بپردازند !!!!

aspismylove
پنج شنبه 07 دی 1391, 22:26 عصر
یک چیز رو همیشه تو ذهنت داشته باش :

تا دنیا دنیاس همه و همه به بیل گیتس مدیون هستن ، به نظر من کاری که این بزرگ مرد کرد ، خیلی از 124000 پیامبران الهی هم انجام ندادن :بامزه:

mahmood_4246
پنج شنبه 07 دی 1391, 23:20 عصر
شما که فرق بین html رو با asp نمیدونی بهتره اول یه چنتا مقاله بخونی محض رضای خدا .. بعد بیایی نظر بدی ..
یعنی بین این همه آدم حرفه ای کسی نمیتونست این فکر ها رو بکنه ؟؟؟؟؟
شما اصلا میدونی دات نت چیه یا asp کجای دات نت هست ؟
شما بحث امنیت رو میدونی چیه ؟
..
من که رندگی با وب و دات نت داره میچرخه >>>>>>>>>>>>>>> پس بیلی جون خدا پدرت رو بیامرزه

monika
جمعه 08 دی 1391, 00:40 صبح
جای بسی تاسف داره که سایت به این مهمی و انجمنی به این با ارزشی شده جای بحث راجع به فرق htmlبا aspیا اینکه بیل گیتس بهشت میره یا جهنم؟

استاد بزرگوار مدیر محترم سایت استاد کرامتی کل سرمایه ی انسانیش یعنی جوونیش رو در کمک به برنامه نویس ها و حفظ این سایت به عنوان محلی برای انتشار ماثر نرم افزار کرده اونوقت بجای بحث کردن راجع به مسایل مهم تر این بحثای بی محتوارو می کنین؟

دوستانی که کاربر دایم سایت هستید شما دیگه چرا؟
:متعجب: