PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی - انتقال ردیف دیتاگرید با دابل کلیک

ramin005
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 08:29 صبح
87971

با سلام
بنده قصد دارم در دیتاگرید منو با دابل کلیک روی هر ردیف اطلاعات ردیف مربوطه به دیتاگرید دوم انتقال پیدا کنه
با شرایط زیر:
- ردیف یکی یکی اضافه شود
- با دابل کلیک بار اول روی هر ردیف عنوان و قیمت از دیتاگرید اول به دوم انتقال پیدا کنه و تعداد برابر یک باشد
- با دابل کلیک دوم و بیشتر برای ردیفی که قبلا انتقال پیدا کرده به دیتاگرید دوم ، فقط تعداد و قیمت آپدیت شود.
- و همین طور با هربار دابل کلیک روی ردیف های دیتاگرید دوم یک واحد از تعداد کاسته شده و وقتی تعداد سفر شد ردیف از دیتاگرید دوم حذف شود.

خلاصه ی مطلب:
بنده میخوام با هربار دابل کلیک روی ردیف های دیتاگرید اول اطلاعات بر اساس ستون های دیتاگرید دوم، به آن انتقال پیدا کنه و همچنین با دابل کلیک روی هر ردیف ایجاد شده در دیتاگرید دوم از تعداد کم شود.

منتظر راهنمایی دوستان هستم
با تشکر

ramin005
شنبه 27 خرداد 1391, 12:10 عصر
سلام خوب هستید؟
دوستان گلم همچنان منتظر راهنمایی سمپلی مثالی نمونه کدی...
:متفکر:

Arash_janusV3
شنبه 27 خرداد 1391, 12:20 عصر
درود
من متوجه سوالتون نشدم
چه راهنمایی می خواهید
طراحی؟

ramin005
شنبه 27 خرداد 1391, 12:39 عصر
درود
من متوجه سوالتون نشدم
چه راهنمایی می خواهید
طراحی؟
من میخوام با دابل کلیک روی هریک از ردیف های دیتاگرید اولی اطلاعات جدول دیتاگرید دوم پر شود
با شرایط زیر:
- ردیف(در دیتاگرید دوم) یکی یکی اضافه شود(با اضافه شدن هر سطر در دیتاگرید دوم). 1- 2 - 3
- با دابل کلیک بار اول روی هر سطر(دیتاگرید اول) عنوان و قیمت از دیتاگرید اولی به دومی انتقال پیدا کنه و تعداد برابر یک باشد
- با دابل کلیک دوم و بیشتر برای سطری که قبلا انتقال پیدا کرده به دیتاگرید دوم ، فقط تعداد و قیمت آپدیت شود.(مثلا وقتی روی سطر دلستر شیشه ای کلیک میکنم انتقال پیدا کنه به دیتاگرید دومی و با دابل کلیک های بیشتر تعداد و همینطور قیمت (منظور همان قیمت کل است) در دیتاگرید دومی آپدیت بشه)
- و همین طور با هربار دابل کلیک روی سطرهای دیتاگرید دوم یک واحد از تعداد کاسته شده و قیمت نیز آپدیت شود و وقتی تعداد صفر شد سطر مربوطه از دیتاگرید دوم حذف شود.

ramin005
پنج شنبه 11 آبان 1391, 10:20 صبح
با سلام خدمت اساتید و دوستان
من خرداد ماه یه سوالی پرسیدم (همین تاپیک) اما همچنان بی جواب مانده است.
اگر امکان داره بنده را راهنمایی کنید ممنون میشم.

ramin005
پنج شنبه 11 آبان 1391, 10:42 صبح
اگر سوالم کمی پیچیده است بفرمایید تا یه نمونه فایل تصویری از یه برنامه مشابه قرار بدم .

ramin005
پنج شنبه 11 آبان 1391, 10:55 صبح
اگر سوالم کمی پیچیده است بفرمایید تا یه نمونه فایل تصویری از یه برنامه مشابه قرار بدم .

abcd_a
پنج شنبه 11 آبان 1391, 12:53 عصر
سلام
یه مثال براتون نوشتم طبق ایتم های که خواسته بودید امیدوارم که مفید باشه
کدها:
int r = 0;
private void dataGridView1_CellMouseDoubleClick(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
{
try
{

if (e.ColumnIndex == dataGridView1.Columns["id"].Index)
{
for (int i = 0; i < dataGridView2.Rows.Count; i++)
{
if (dataGridView2.Rows[i].Cells["id1"].Value.ToString() == dataGridView1.SelectedRows[0].Cells["id"].Value.ToString())
return;

}

dataGridView2.Rows.Add(r,dataGridView1.CurrentRow. Cells["id"].Value, dataGridView1.CurrentRow.Cells["name"].Value, dataGridView1.CurrentRow.Cells["family"].Value);

}
}
catch
{
}
r یک متغیر کمکی است برای ایجاد دریف به جای اندیس ستون صفر

حذف از در دیتا گرید دوم
private void dataGridView2_CellMouseDoubleClick(object sender, DataGridViewCellMouseEventArgs e)
{
dataGridView2.Rows.Remove(dataGridView2.CurrentRow );
}

ایجاد شماره سطر
private void dataGridView2_CellFormatting(object sender, DataGridViewCellFormattingEventArgs e)
{
if (e.RowIndex >= 0 && e.ColumnIndex == dataGridView2.Columns["row"].Index)
{
dataGridView2.Rows[e.RowIndex].Cells["row"].Value = e.RowIndex + 1;
}
}

ramin005
پنج شنبه 11 آبان 1391, 14:40 عصر
دستتون درد نکنه
روش کار میکنم چیزی که میخوامو در بیارم
کمک بزرگی کردید