PDA

View Full Version : قرار دادن کلید در گرید و انجام عملیات

skmr_ae
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 08:47 صبح
سلام
من یک گرید دارم که از بانک پرش میکنم(با چهار ستون )
میخوام بشه در ستون پنجم گرید در اجرا یک باتن ویرایش و در ستون ششم باتن حذف و در ستون هفتم باتن اضافه بذارم(طوری که اگر سطری به گرید اضاف شد و یا
از گرید حذف شد این باتن ها رو هم داشته باشم با حذف حذف بشن و با اضافه , اضاف بشن)
و طوری که وقتی کاربر اطلاعات سطری رو تغییر داد با زدن کلید ویرایش در ستون پنجم , اطلاعات
اون سطر که ویرایش شده در بانک ثبت و در گرید هم تغییر کنه(به روز بشه)
و با زدن کلید حذف سطر انتخاب شده حذف شه
و با زدن کلید اضاف فرم جدیدی باز بشه)
و بتونم در سری هم کامبو داشته باشم که از بانک پر شه

خواهش میکنم کمک کنید
(تاپیکم رو حذف نکنید خیلی گشتم اما به نتیجه نرسیدم):ناراحت::افسرده:
ممنون

skmr_ae
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 18:45 عصر
بعد از بایند اطلاعات به گریدویو ستونهایی از نوع datagridviewbuttoncolumn به گرید اضافه کنید.
برای کد هم میتونید از رویداد cellclick استفاده کنید. در اینجا اندیس ستونی که از نوع باتن 1 هست و سطر متناظر رو حذف میکنه البته قبلش باید اطلاعات اون سطر رو از دیتابیس حذف کنید و بعد از اطمینان از گرید هم حذف کنید
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (dataGridView1.CurrentCell.ColumnIndex == 1)
{
//بدست آوردن اطلاعات سطر و حذف از دیتابیس
// و سپس حذف از گرید
dataGridView1.Rows.RemoveAt(e.RowIndex);
}
}

سلام
ممنون
میشه خواهش کنم یک نمونه اضاف کردن باتن با کد ویرایش اطلاعات رو لطف کنید و بذارید؟؟
(خواهش میکنم . لطفا)
ممنون میشم

skmr_ae
یک شنبه 21 خرداد 1391, 09:10 صبح
سلام
ممنون
میشه خواهش کنم یک نمونه اضاف کردن باتن با کد ویرایش اطلاعات رو لطف کنید و بذارید؟؟
(خواهش میکنم . لطفا)
ممنون میشم

سلام
کسی نمونه ای نداره؟
خواهش میکنم

skmr_ae
یک شنبه 21 خرداد 1391, 16:58 عصر
سلام
کسی نمونه ای نداره؟
خواهش میکنم

???????????????????????????

tooraj_azizi_1035
یک شنبه 21 خرداد 1391, 18:10 عصر
سلام
با استفاده از کامپوننت GridView شرکت Telerik میتونید چنین ستون هایی داشته باشید:
88102
http://www.telerik.com/help/winforms/gridview-columns-gridviewcommandcolumn.html