PDA

View Full Version : چند سوال احمقانه اما برای من مهم....!!!!

white fox
شنبه 24 آبان 1382, 15:57 عصر
یه سوال داشتم مثلا دیدید در بعضی از برنامه ها وقتی روی شکلی میرید مثلا اندازش عوض میشه...ولی از روی شکل میرید کنار دوباره اندازه بر میگرده..من خودم تونستم اینکار انجام بدم با اسنفاده از پروسیجر MoseMove اما بعدش اندازه برنمیگرده چیکار کنم...
دومین سوالم اینه که..مثلا ما در برنامه یه عکسی داریم یا یه فایل آهنگ که پخش میشه..آدرسشم مثلا C:\folder\aks.gif حالا موقع ساخت برنامه باید همین آدرسو بدیم و موضع درست کردن setup باید این فایل رو ضمیمه کنیم یا خودش درست میکنه؟..در ضمن موقع برنامه نویسی آیا خودش خود به خود این ادرسا رو درست میکنه..چون روی کامپوتر شخص دیگه که اون فایل اونجا نیست؟....ببخشید..من یکم مشکلاتم عجیبه !!!! :oops: :oops: :wink:

الهام تفریشی
شنبه 24 آبان 1382, 16:25 عصر
برای اینکه دوباره عکست به حالت اول برگرده باید تو Form_MouseMove باید دوباره همون عکس اول را set کنی
در باره با سوال دوم
ببینید اگه عکس هارو به صورت runtime نذاری هیچ احتیاجی نیست که دیگه عکس ها رو Add کنی
ودر مورد صدا و فیلم و فایل های فلش باید حتما اونا رو ADD کنی
و مسیر اون ها رو در برنامه بایى به صورت APP.path بدی یعنی از مسیر جاری که پروژه داره اجرا می شه
شما برای این کار باید فایلهای مورد استفادتون رو در همون فولدری که پروژه هست بریزید
مطمئنم که این درست عمل میکنه

حامد مصافی
شنبه 14 آذر 1383, 02:41 صبح
در مورد سوال اول و شبیه سازی رویداد خروج ماوس (MouseOver) یه مثال واست نوشتم .
در مورد سوال دوم باید فایل مورد نظرت رو در کنار فایل اجرایی نصب کنی به این صورت همیشه میدونی اون کجاست . در ضمن به مسیر فایل اجراییت با این پروپرتی می تونی دسترسی پیدا کنی

App.Path

اگه متوجه نشدی بگو تا کاملتر توضیح بدم .

HoneySaberi
دوشنبه 16 آذر 1383, 19:00 عصر
سلام به همه اساتید. :flower:
ببخشید که منم با وجود حظور استید و جواب دادنشون صحبت میکنم. :sorry:
فکر میکنم جواب سوال اول کامل و واضح بود. مثال هم که دوست عزیزم گذاشتن براتون.
اما در مورد سوال دوم:
شما توی برنامتون به بعضی از مسیر ها بدون در نظر گرفتن دستگاهی که برنامه روش اجرا میشه دسترسی دارین. یکی از این مسیرها مسیریه که فایل exe برنامه شما قرار داره. به این مسیر خیلی ساده و از طریق خصوصیت Path شی App دسترسی دارین.
خوب حالا اگه فایلی که لازم دارین کناره فایلexe برنامتون باشه به مسیر اون فایل هم دسترسی دارین.
اگه نمیخوای دوره فایل exe زیاد شلوغ بشه میتونی فایلای لازمو توی فولدرهایی دسته بندی کنی و اون فولدرهارو کناره فایل exe کپی کنی. مثلا همه فایلهای صوتی توی فولدر Music. حالا مسیر فایلهای صوتی اینه:

app.path+"\music\"+filename
که filename متغیر رشته ای که اسم فایل مورد نظرو برمیگردونه.

موقع ساخت Setup برنامه هم خیلی ساده میتونی بگی که فایل یا فولدرهای مورد نظر موقع نصب برنامه کناره فایل exe (یعنی در مسیر app.path) کپی بشه.

آسون بود نه؟! پس تا برنامه بعد! :موفق: :flower:

RNazemi
سه شنبه 17 آذر 1383, 14:16 عصر
از آدرس زیر نیز میشه استفاده کرد .
"filename\..."

حامد مصافی
چهارشنبه 18 آذر 1383, 00:41 صبح
از آدرس زیر نیز میشه استفاده کرد .
"filename\..."این در واقع اشاره داره به یک فایل واقع در یک فولدر بالا تر از محل قرارگیری فایل exe
:sunglass: