PDA

View Full Version : سوال: کمک برای انتخاب زبان برنامه نویسی وب سایت

mehrdad1991h
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 12:46 عصر
سلام
دوستان یه نفر یه سایت میخواد تاسیس کنه اومد یه مشورتی بکنه منم توش موندم
از شما کمک میخوام
یه سایت میخواد تاسیس کنه که حجم اطلاعات و داده هاش زیاده مثل 1000 تا درخواست همزمان !!!
و پورتالش هم خیلی بزرگه و شرکتی هستش و احتمال این که بخوان هم هکش کنن زیاد می باشد !
حالا این پورتال شرکت چون خیلی بزرگه و کارمنداش هم زیاد هستن و تازه درخواست های همزمان کارمنداش ممکنه مثلا 1000 تا بشه چه پیشنهادی براش دارین
بنده خدا تا الان سراغ 5-6 تا شرکت برنامه نویسی رفته هر کس یه چیزی گفته بهش یکی میگه ASP.net و SQL Server اون یکی میگه PHP و MYSQL هر کودوم بهش یه چیزی میگن هیچ کس هم بی طرفانه نمیاد کمکش کنه برا انتخاب زبان مناسب
اصلا مونده تو همه چی واقعا همه سر در گمش کردن
برا سیستم عامل سرور هم مونده !!! ویندوز /لینوکس - اون یکی میگه نه پی اچ پی و لینوکس اون یکی میگه نه ای اس پی و ویندوز

سرعت کدام بیشتره ؟ و کدام بهتر بهش جواب میده ؟
از اونجایی هم که شرکت بزرگی هستش یه سایت میخواد که ضایع نباشه و اختصاصی باشه سرعت لود صفحاتش هم به خاطر اینکه خیلی درخواست میره و میاد بالا باشه و.....

حالا در خواست بنده اینه با توجه به توضیحات فوق (لطفا بخونید این توضیحات بالا را) این چه زبانی و چه بانک اطلاعاتی را انتخاب کنه ؟
ASP.net - SQL Server
ASP.net - MYSQL
PHP - MYSQL
PHP - SQL Server
یا... ؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید!!!!!!

-----------
مدیران گرامی تاپیک تکراری نیست ! سرچ بسیار کردم
ولی برا اینکه سایت شرکتیه نتونستم نتیجه گیری کنم بزارید به یه نتیجه برسم لطفا

aspmaker
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 13:30 عصر
نظر شخصیم رو عرض میکنم...
معقوله سرعت پردازش به خیلی چیزها بستگی داره که میتونه شامل: نوع کدنویسی، کوئری گرفتن، سرعت سرور، پینگ سرور و... بشه. نمیشه بگی چون داریم از زبان ASP.NEt یا PHP استفاده میکنیم پس دیگه همه چی حله!!
من به ASP.NET تا حدی تسلط دارم با PHP هم کمی کار کردم، هر دو زبان هم در جای خودشون عالی کار میکنن! چه بسا سایتهای بزرگی هم با ASP.NET و هم با PHP وجود دارند.
کارکرد خوب یه سایت برمیگرده به برنامه نویس نه خود برنامه.
شاید در این مورد بهتره با شرکتی که رزومه خوبی داره قرارداد ببنیدید چون در این معقوله مهارت برنامه نویس ارجحیت به نوع برنامه داره.

موفق باشید

mehrdad1991h
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 14:02 عصر
بهتر میبینم مشکلات را بگم شما برا هر کدوم راه حل بدید و با استفاده از راه حل ها زبان مد نظر انتخاب بشه
جلوگیری از هک شدن (امنیت مطلق غیر ممکنه ولی خوب میشه امنیت را زیاد کرد)
از نظر سرعت (حرف شما را قبول دارم - برنامه نویس باید حرفه ای باشه )
حجم داده ها و درخواست های بالای همزمان و تعداد زیاد (برا این چه دیتا بیسی باشه که تو حجم بالا هنگ نکنه ؟ رو سرور لینوکس و ویندوز بودن تاثیری داره ؟)
اختصاصی بودن پروژه (میخواد یه جوری باشه که کاملا اختصاصی باشه و هر کس رسید نتونه کاری کنه و عین همین 10000 تا سایت دیگه پیدا نشه)
بروز رسانی کردن سورس برنامه (چون باید مثلا ماهی یه بار یه سری چیزاش تغییر کنه)

و چیزی که من شنیدم
اینجور که من میدونم برای اختصاصی بودن بهترین روش استفاده از ASP هست
برای سرعت هم میگن چون کامپایل میشه سرعت بیشتره
هک هم میگن چون اوپن سورس نیست کمتر هک میشه و امنیتش بیشتره
بروز رسانی ASP را میگن کمی سخت تره
ولی دیتابیس را شنیدم با ASP که پیش بره بانک داده در حجم بالا و تعداد درخواست همزمان بالا هنگ میکنه

با این حساب منASP دارای 3 تا مزیت 2 تا ضرر هست
از PHP زیاد سر در نمیارم شما لطف کنید راهنکمایی کنید که فقط همین 5 مشکل حل بشه بسه
میشه برا این مشکلات راه حل بگید ؟
باز راهنمایی کنید !

سپاس از نظراتتون

aspmaker
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 16:51 عصر
1- بحث هک بازم بر میگرده به برنامه نویس!
2- به نظرم توی سرعت خیلی با هم فرق ندارن، من خودم ASP رو ترجیح میدم (چون هر دو، جزء زبانهایی هستند که تنها نتیجش به کاربر نمایش داده میشه)
3- در مورد درخواست های بالا و همزمان نمیتونم نظر دقیقی بدم، ولی فکر نمیکنم با ASP به مشکلی بر بخورید. (به نظرم SQL مناسبه اما اگه خیلی داده دارید Oracle بهتره اما ظاهراً کار باهاش راحت نیست)
4- اینکه از سایت کپی برداری بشه رو نمیشه جلوش رو گرفت چون در واقع ایده شما کپی میشه نه خود کدهاتون! تا زمانی که سرور هک نشه کسی دسترسی به پروژتون نخواهد داشت.
5- اصولاً تغییر در سورس دردسرهای خودش رو داره و اجتناب ناپذیر هم هست.

من چون تواناییم روی ASP.NET هست مسلماً پروژه رو با همین زبان شروع میکردم. توی PHP کار زیادی بلد نیستم، فقط در حد ویرایش قالب و یه موقعهایی دو خط کد رو تصحیح کردن!
نظر یه PHP کار درست حسابی رو هم بپرسید، چون فکر میکنم توی ایران PHP کار بیشتر از ASP کار پیدا بشه.

mehrdad1991h
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 23:01 عصر
حالا یه مسئله دیگه

از اونجایی که برنامه نویسان مخصوصا ایرانیا نمیان همه را خودشون بنویسن و برنامه درست حسابی برنامه نویسی نمیشه و همش /اکثرا از کد های اماده که حتی حاضر نمیشن ببین چی نوشتن میان استفاده میکنن و امنیت زیر سوال بسیار بزرگی فرو میره و ممکنه ضررش بیشتر از سودش باشه و از اونجا که ASP.net چون کنترل های آماده داره و برنامه نویس هم یکم بیشتر وقت میکنه به اصل مطلب فک کنه و بپردازه باز به شرطی که حداقل برنامه نویس یکم حرفه ای باشه میتونه انتخاب بهتری باشه
ولی اینجا یک مشکل پیش میاد سایت خود ماکروسافت را نگاه کنید میبینید که با همه مرورگر ها سازگاری نداره تو هر کدوم یه سازی میزنه و این هم دوباره نتیجه میده PHP بهتره

نظر شخصیم اینه الان که اگر بشه سایت را با همه مرورگر ها هماهنگش کرد ، میشه یا نمیشه چون خود سایت ماکروسافت با فایرفکس مثلا مشکل داره برا من که اینجوریه !؟؟؟؟(این شدنی هست ؟)

انتخابم ASP.net و MYSQL یا Oracleهستش (البته اگه هماهنگ بشه با همه مرورگر ها - یکی از دلایلش این انتخاب اینه که کار با ویندوز را خیلی راحت بلدیم هممون دیگه ولی لینوکس ! )
حال ایا این درسته که پردازش تویه لینوکس خیلی سریع تر انجام میشه ؟

در نهایت متوجهم که PHP با MYSQL یا Oracle به شرطی که برنامه نویسش حرفه ای و کار بلد باشه میتونه بهترین انتخاب باشه
و یک سوال بسیار مهم کسی برنامه نویس واقعا حرفه ای تو زمینه PHP میشناسه (اصفهان ترجیحا) ؟ میشه معرفی کنید ؟ واقعا نیاز به مشاوره دارم باهاش !:گریه:

به نظرتون انتخابم میتونه اشتباه باشه برای زبان ASPو ایا به نظر شما نیاز به تجدید نظر داره ؟

aspmaker
جمعه 19 خرداد 1391, 12:13 عصر
این نظری که میدم خدمتتون، شخصیه و شاید اشتباه باشه اما من قبول دارم...

کاربری که توی این دوره زمونه هنوز داره از IE 5 یا 6 استفاده میکنه هیچ درکی از وب نداره و همون بهتر که براش زحمت نکشی!
توی بحث کامپیوتر سرعت پیشرفت خیلی بالاست و شما نمیتونی پروژه یا سایتت رو فدای چنین کاربرایی کنی! پس بروز کار کن، اونی که میفهمه میاد از سرویست استفاده میکنه!
بحث هماهنگی با تمام مرورگر ها بر میگرده به CSS و کدهایی که توش مینویسید. میشه کاری کرد که در اکثر مرورگرها بکسان نمایش داده بشه سایت.

MYSql رو با ASP.NET تا حالا یکی نکردم که نتیجش رو خدمتتون عرض کنم، همیشه با SQL کار میکنم و به نظرم مشکلی نداره.(البته پروژم خیلی بزرگ نبود که درخواست بالا داشته باشم)
یه چیزی رو متوجه نشدم دوست عزیز!

کی از دلایلش این انتخاب اینه که کار با ویندوز را خیلی راحت بلدیم هممون دیگه ولی لینوکس
کاربر که میاد سایت رو ببینه کاری به این چیزا نداره! این بخشی هست که شما روش پروژه انتخابیتون رو اجرا خواهید کرد!

شما واسه بهبود سرعت یه سرور یا هاست ایران بگیر که سرعت پاسخت بیاد پایین!
PHP کار سراغ ندارم تا معرفی کنم اما یکم بگردید پیدا میکنید. حوینده یابنده است :)

موفق باشید

kingmech
جمعه 19 خرداد 1391, 15:08 عصر
البته دسته بندی دیتابیس ها اول اوراکل که برای کارهای بزرگ بعد اسکیول سرور هست

مای اسکیول هرگز به اسکیول سرو نمیتونه برسه