PDA

View Full Version : آدرس دهی

bomb23
جمعه 19 خرداد 1391, 02:07 صبح
سلام
من من دو تا پوشه دارم تو یکیش عکس ذخیره میکنم تو اون یکی یه صفحه دیفالت دارم. حالا وقتی میخوام با FileUpload یه عکسی تو پوشه عکسم ذخیره کنم چیکار کنم؟
مشکل من اینجاست وقتی از ()server.mapPath استفاده میکنم آدرس همین پوشه رو میده چطور میتونم آدرس اون پوشه عکس هامو بدم؟

zgolestan
جمعه 19 خرداد 1391, 04:20 صبح
از این کد استفاده کن ، فقط بجای کلمه ی Pics اسم پوشه ای که عکسهارو میخوای توش ذخیره کنی بنویس :

Dim fname As String
fname = FileUpload1.FileName
FileUpload1.SaveAs(Server.MapPath("~\Pics\" + fname))

موفق باشی...

bomb23
جمعه 19 خرداد 1391, 10:40 صبح
خوب من همین چیزی که شما گفتینو میدونمو استفاده کردم! اما مشکل اینجاست که وقتی از FileUpload1.SaveAs(Server.MapPath("~\Pics\" + fname)) استفاده میشه دستور Server.MapPath("~\Pics\" + fname) میره آدرس پوشه ای که الان داخلش هستم رو میاره و آدرس پوشه pics رو تو ادامش مثلا فرض یه پوشه دارم با اسم NewFolder و یه پوشه به اسم Pics داخل newfolder یه صفحه default.aspx دارم وقتی تو default.aspx از Server.MapPath("~\Pics\" + fname) استفاده کنم آدرسی که بر میگردونه مثلا اینه "~website1\NewFolder\Pics\..." مشکل اینجاست که پوشه Pics داخل NewFolder نیست! این باید چجوری حل بشه؟

zgolestan
جمعه 19 خرداد 1391, 14:14 عصر
پس پوشه ی Pics شما کجا هست که میخواین عکسارو داخلش ذخیره کنید؟ مسیرش چیه؟

شما توی پوشه ی پروژتون ( مثلا WebSite2 ) یه پوشه درست کنید به اسم Pics و اون پوشه ی Pics که توی NewFolder هست رو پاک کنید. بعد دقیقا این آدرس رو بدین :
("~\Pics\" + fname")