PDA

View Full Version : گفتگو: راههای پیشرفت در برنامه نویسی

tanavar_ayat
جمعه 19 خرداد 1391, 15:32 عصر
به نام خدایی که هر چه داریم از اوست

با سلام و خسته نباشید

من راههای پیشرفت در برنامه نویسی رو با توجه به تجربه و مطالعه هایی که داشتم در اینجا میزنم

البته من زیاد هم بگید در برنامه نویسی حرفه ای نشدم ولی راههای اون رو با توجه به مطلب بالا خواهم نوشت.

1- گام به گام پله به پله پیش رفتن

نه تنها در برنامه نویسی بلکه در تمامی امور حتی تماشای یک فیلم ساده نیاز داریم گام به گام پیش بریم چون
قانون یادگیری در این امر است
حالا تماشای فیلم چه ربطی داشت

بله همان طور که گفته شد حتی تماشای یه فیلم نیز نیاز داره مرحله به مرحله باشه شما که نمی تونید قسمت اول یک سریال رو ندیدید برید قسمت دوم رو ببینید یا 30 دقیقه از شروع یک فیلم می گذره شما بیاید از دقیقه 31 بشینید نگاه کنید؟!

خوب بریم سر اصل مطلب (برنامه نویسی)

2- هر مثالی از منبع آموزشیتون رو با توجه به خلاقیت خودتون به هزار مثال تبدیل کنید؟!
یعنی چی ؟
مثلا و مثلا از یک مثال ساده شروع می کنم تو منبع آموزشیتون نوشته دو عدد را بگیرید و با هم جمع کنید و چاپ کنید شما نیاید دقیقا مثل منبع آموزشیتون عمل کنید چون منبع نوشته 2+2 شما هم بیاد بنویسید 2+2 خلاقیت به خرج بدید از اون مثال هزار مثال برای خودتون ایجاد کنید باور کنید و باور کنید اینطوری این مثال با گوشت خونتون قاطی میشه که تا ابد فراموشش نمی کنید و قدرت برنامه نویسیتون میره بالا و در زمینه های دیگر پیشرفت می کنید.
3- صرف نظر از نگاه به کدها
خیلی از دوستان فکر میکنن با نگاه به کدها میشه برنامه نویسی رو یادگرفت البته این کار ممکنه تا حدی جوابگوی شما باشه یعنی بتونید کمی برنامه نویسی کنید ولی با این کار شما تنبل می شوید و زده چون در اینطور یاد گرفتن یادگیری کورکورانه یا غریزی نام داره شما با مفهوم آشنا نمیشید.
4- توقع از سطح توانایی خودتون در برنامه نویسی
بعضی مواقعه برنامه نویس توقع داره که در ابتدای کار قلعه اورست رو برنامه نویسی کنه و چون نمی تونه یا در سطح خودش نیست تمام انرژی برنامه نویس رو میگیره و فکر می کنه دیگه هیچ وقت یاد نخواهد گرفت دریغ از اینکه باید از ابتدا شروع کنه و یاد بگیره
5-پرهیز از اعصاب خوردگی در هنگام برنامه نویسی
یکی از بدترین نوع همین مطلب است من حتی خودم دیدم برنامه نویس به جای اینکه با نهایت آرامش برنامه نویسی کنه در هنگام برنامه نویسی با مشت به صفحه مانیتور و صفحه کلید زده و وقتی ازش پرسیدم چرا این کار رو می کنی جواب داده تو یه جا از برنامه نویسی گیر کردم و هر چی می کنم جوابشو پیدا نمی کنم
و همین امر باعث فراری شدن و زده شدن برنامه نویس شده
هیچ کدوم از دانشمندان و بزرگان در زندگی همیشه پیروز نبودن و در طی زندگی با شکستهای خیلی زیادی مواجه شدن و وقتی پیروز شدن راز پیروزی شون رو تو همین شکستها میدونن چون شکست انسان رو محکم می کنه البته خیلی ها مون شکست رو با درگیری و نا امید شدن تبدیل می کنیم.

یا علی