PDA

View Full Version : گفتگو: مشخصات سرور و هاست سایت ثبتنام استخدامی

ar.mahdian
جمعه 19 خرداد 1391, 20:11 عصر
سلام
برای ثبتنام متقاضیان استخدامی یه استان نیاز هست یه یه سایت تهیه بشه
در این سایت هر نفر حدود 30 فیلد داده ای رو درج میکنه و چند سند اسکن شده رو (حداکثر یک مگ) آپلود میکنه
ای پروسه حداقل 10 دقیقه طول میکشه
حالا اگر این سایت با استفاده از asp.net ساخته بشه چه سرور یا هاستی باید تهیه بشه؟
خودمون سرور رو جمع و جور کنیم و یه آی پی و ... یا از شرکتهای ارائه دهنده خدمات هاست بگیریم؟
اصلا کدام گزینه بهتر هست؟ چرا؟ قیمته ها رو اگه اطلاع دارید بفرمایید.
اگر تجربه ای مشابه این مورد دارید بفرمایید
ممنون

aspmaker
جمعه 19 خرداد 1391, 20:28 عصر
اگر ارزش داره براتون به سرور براش بگیرید، اگه که نه یه هاست ویندورز هم میتونه جوابگو باشه!
من سرور رو ترجیح میذم چون برام پیش اومده که هنگام کار با هاست به مشکلاتی(از طرف هاست برخوردم). با سرور بهتر میشه کار رو مدیریت کرد.
الان قیمت سرور ویندوز از ماهی 10000 تومان با رم 256 هست تا بگیر الی ماشالله!!
شما قبل از خرید یه شرکت هاستینگ خوب پیدا کن، چون اگر هاست یا سرورت وسط کار Down بشه خیلی بد میشه.
پیشنهاد میکنم بهتون که اگر سرعت انجام این فرآیند استخدام رو می خواهید افزایش بدین، یه سرور یا هاست ایران بگیرید!

موفق باشید.

ar.mahdian
جمعه 19 خرداد 1391, 20:51 عصر
به نظر شما هاست جوابگو هست ؟
چون ممکنه در آن واحد 200-300 نفر کاربر داشته باشه!

aspmaker
جمعه 19 خرداد 1391, 22:03 عصر
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
برای استخدام کمتر از این مقدار در آن واحد ممکنه آنلاین باشن!

ar.mahdian
شنبه 20 خرداد 1391, 17:40 عصر
این گزینه چطوره؟ جواب میده؟
http://www.radcom.ir/services-dedicatedserver-rs300-fa.html

بعضی مواقع ممکنه که مشتری درخواست کنه به خاطر امنیت و عدم اطمینان به شرکتهای هاست یه سرور خودمون بسازیم
در این صورت به چه امکاناتی نیاز داریم؟
سرور در چه حدی باید باشه؟
سایر امکانات چطور؟

ممنون

aspmaker
شنبه 20 خرداد 1391, 20:14 عصر
دوست عزیز اگر قصد انجام سایر پروژه هاتون رو روی این سروری که معرفی کردید دارید، میتونه گزینه خوبی باشه. اما اگر فقط واسه این پروزه می خواهید به نظر من به صرفه نیست و خرج اضافه هست! برای این کار شما می تونید از یه VPS استفاده کنید که برای این کار مشخصات ذیل خوبه (زیادش هم هست ;) ).
CPU : 1core
RAM: 2 گیگ
HDD : 200 گیگ
bandwidth : نا محدود
توجه داشته باشید که منابع اختصاصی بگیرید نه Share!

موفق باشید.

aspmaker
شنبه 20 خرداد 1391, 20:59 عصر
دوست عزیز قبل از اینکه سفارشی بدید ببینید لازمه که به سمت منابع بیشتر برید و VPS بگیرید یا خیر!
هاست خوب، هم هزینه کمتری داره هم دیگه لازم نیست نگران پشتیبانیش باشید!
همه گزینه ها رو در نظر بگیرید.

ar.mahdian
یک شنبه 21 خرداد 1391, 10:14 صبح
حالا فرض کنید ما یه سرور خریداری کردیم به غیر از اون به چه چیزهای دیگه ای نیاز داریم تا درون همون اداره هاست رو راه اندازی کنیم و اطمینان کامل اونها رو جلب کنیم؟
یعنی از هیچ شرکتی خدمات هاست دریافت نکنیم و اطلاعات به هیچ عنوان جایی درز نکنه! متوجه هستید که!
ممنون

aspmaker
یک شنبه 21 خرداد 1391, 16:37 عصر
اگر در ست متوجه شده باشم شما می خواهید اطلاعاتتون به بیرون درز نکنه. پس تمایل به داشتن سرور دارید! خوب تا اینجا مشکلی نیست (جدا از مشکلات نگه داری از سرور) و تنها کافیه .Net FrameWork و SQLServer و IIS روی سرور داشته باشید تا پروژه اجرا بشه.
اما اگه می خواهید هاستینگ راه بندازید و هاست به ملت بفروشید این بحث جدایی داره و توصیه می کنم چون به نظر اطلاعات کافی از سرور ندارید، سمتش نرید به نفعتون هست.

ar.mahdian
یک شنبه 21 خرداد 1391, 17:47 عصر
اگر در ست متوجه شده باشم شما می خواهید اطلاعاتتون به بیرون درز نکنه. پس تمایل به داشتن سرور دارید! خوب تا اینجا مشکلی نیست (جدا از مشکلات نگه داری از سرور) و تنها کافیه .Net FrameWork و SQLServer و IIS روی سرور داشته باشید تا پروژه اجرا بشه.

بخش نرم افزاریش مشکلی نیست اما برای اینکه ملت بتونن سایت ما رو ببینن چه چیزهایی نیاز هست و چه کارهایی باید انجام بشه؟
شما فرض کنید خود سرور آماد است و برای متصل کردنش به اینترنت چی نیاز داریم؟
البته با توجه به اینکه تعداد کاربران آنلاین همزمان حدود 250 نفر میباشد
ممنون

aspmaker
یک شنبه 21 خرداد 1391, 21:06 عصر
فکر می کنم می خواهید سرورتون رو خودتون برپا کنید، در این حالت شما به یه Valid IP احتیاج دارید که به سرور تون تنظیم شده باشه. برای رسمی بودن یه دامنه هم بگیرید و اون رو روی IP ست کنید. حالا بعد از اون IIS رو نصب کنید و فایلهاتون رو قرار بدید.
توجه داشته باشید که اگر دارید سرور رو خودتون برپا می کنید در ایران ممکنه مشکل پهنای باند پیدا کنید(تجربه یکی از دوستانم هست). فکر میکنم اجاره سرور براتون راحت تر باشه دوست عزیز.

موفق باشید.