PDA

View Full Version : تهیه تقویم در C++

مرضیه N
پنج شنبه 24 آذر 1384, 00:59 صبح
سلام
من متوجه نشدم یعنی چه به علت پروزه دانشگاه یا نوع انتخاب عنوان مطلبم حذف شد راستش من از شما کمک خواستم برای حل یک بر نامه من تازه عضو سایت شما شدم واقعا از میهمان نوازیتان ممنون نمی دانم آیا باز هم کسی هست که نوشته من بخواند یا نه ولی من راهنمایی می خوام برای نوشتن برنامه تقویم در C++ چون من اصلا این زبان را نخواندم از شما کمک خواستم.

Marine
پنج شنبه 24 آذر 1384, 04:29 صبح
چه جور کمکی میخوای ؟

بابک زواری
پنج شنبه 24 آذر 1384, 10:45 صبح
در اینجا کسی مهمون و کسی صاحب خونه نیست ؛ اینجا همه باید قوانین رو رعایت کنن و گرنه سوالاتشون حذف میشه .
هیچ فرقی هم نمیکنه که تازه وارد باشی یا مدیر بخش .
عدم رعایت قوانین باهاش برخورد میشه
قوانین هم در همون صفحه ایی هستن که موقع عضو شدن بدون خوندن اون سریع کلید قبول دارم رو انتخاب میکنید

مرضیه N
دوشنبه 28 آذر 1384, 04:15 صبح
ممنون.راستش اصلا این برنامه را چطور می نویسن از چه جور اجزایی استفاده می کنند (((من خودم تو دلفی برای ساخت یک تقویم از یک PAGECONTOROL و 12db grice استفاده کردم که مر بو ط به ماهها بود و بعد درونش را از روز های هفته پر کردم وخیلی ساده علت تعطیلات هم زیر جدول نوشتم)))اما چون c++ نخواندم نمی دانم چطور باید از آنها استفاده کردیا از چه دستوری لطفا را هنمایی کنید.

مرضیه N
چهارشنبه 30 آذر 1384, 04:56 صبح
چه جور کمکی میخوای ؟
راستش اصلا این برنامه را چطور می نویسن از چه جور اجزایی استفاده می کنند (((من خودم تو دلفی برای ساخت یک تقویم از یک PAGECONTOROL و 12db grice استفاده کردم که مر بو ط به ماهها بود و بعد درونش را از روز های هفته پر کردم وخیلی ساده علت تعطیلات هم زیر جدول نوشتم)))اما چون c++ نخواندم نمی دانم چطور باید از آنها استفاده کردیا از چه دستوری لطفا را هنمایی کنید.

Marine
پنج شنبه 01 دی 1384, 07:39 صبح
راستش اصلا این برنامه را چطور می نویسن از چه جور اجزایی استفاده می کنند (((من خودم تو دلفی برای ساخت یک تقویم از یک PAGECONTOROL و 12db grice استفاده کردم که مر بو ط به ماهها بود و بعد درونش را از روز های هفته پر کردم وخیلی ساده علت تعطیلات هم زیر جدول نوشتم)))اما چون c++ نخواندم نمی دانم چطور باید از آنها استفاده کردیا از چه دستوری لطفا را هنمایی کنید.

اینطور که معلومه شما بیشتر قسمت گرافیکی برنامه رو در نظر داری تا قسمت اصلی برنامه !
نمایش تقویم آخرین مرحله از کاره

شما اول باید برنامه بسازید که بعد از 30 روز یک ماه اضافه بشه ، بعد از 12 ماه هم یکسال
استثناها ( مثل سال کبیسه ، ماههای 29 روزه و .. ) رو هم در نظر داشته باش

مرضیه N
جمعه 02 دی 1384, 05:15 صبح
سلام
قسمت گرافیکی زیاد مد نظر نیست فقط به حدی که ظاهر ساده داشته باشد ولی بقیه موارد مثل30 روز یک ماه اضافه بشه ، بعد از 12 ماه هم یکسال
استثناها ( مثل سال کبیسه ، ماههای 29 روزه و .. ) رو هم در نظر داشته باش

Marine
جمعه 02 دی 1384, 07:50 صبح
نفهمیدم ؟؟؟؟؟

مرضیه N
دوشنبه 05 دی 1384, 09:02 صبح
برنامه من ساده است یک تقویم ساده مانند تقویم که روی دیوار یا روی میز خانه ها است .خواهش می کنم هر طور که به نظر شما است طراحی آن را به من بگویید فرقی نمی کند تقویم ساده می خواهم در محیط c++حال به سلیقه شما هر طور که شرح دادید ممنون .

Marine
دوشنبه 05 دی 1384, 18:05 عصر
شما سه تا راه پیش رو داری

1 - استفاده از توابع / کلاسهای تاریخ هجری شمسی که توسط دیگر برنانمه نویسها ساخته شده و میتونی با یه سرچ تو اینترنت پیداشون کنی .

2 - ساخت یک تقویم کامل از ابتدا با در نظر داشتن استناها و ... که چندان کار ساده ای نیست

3 - ساخت یک برنامه از روی تقویم جاری ( مثلا 84 ) با در نظر داشتن تعداد روزها و ماهها و مناسبتها ( که چندان کار حرفه ای نیست ! )

راه چهارمی هم هست

یک شمارنده برای روز در نظر بگیری و روز رو با یکسری محاسبات ساده ریاضی بدست بیاری .
i=32
پس امروز : اول اردیبهشت ( نیمه اول 31 روزه است )

که در این روش هم امکان خطا زیاده

انتخاب روش با خودت

C++Lover
سه شنبه 06 دی 1384, 03:36 صبح
ببین این بدردت می خوره. تو پست قبلی تون هم که حذف شد گذاشته بودمش.
خودم تا حالا امتحانش نکردم راستش نمیدونم اصلا از کجا اومده تو سیستمم. به اسم Allover the world calendar هست. گفتم شاید به دردت بخوره.