PDA

View Full Version : سوال: بروز کردن مقدار کالا پس از ثبت سفارش

kazaminasab
شنبه 20 خرداد 1391, 13:26 عصر
با سلام من پروژه را دارم مینویسم برای پروژه پایانی خودم که میخوام تحویل بدم تقریبا همه فرمها را نوشتم ولی فقط در قسمت فروش در سیستم یک مشکلی دارم و آن این هست که کالایی را در سیستمم ثبت کردم که داره مشخصه نام محصول ،کدمحصول ،قیمت خرید ،قیمت فروش ،تعداد خرید با این مشکل ندارم ثبت ودیگر عملیات بانک اطلاعاتی را انجام میدهم حالا در قسمت فروش من میخواهم محصولی را که میخواهم انتخاب وبعد خرید را بزنم و عملیات خرید را انجام بدهم وتعداد کالا را برحسب تعداد خرید از تعداد خرید محصول کم کنم وجدول محصول فیلد تعداد خرید کالا را بروز کنم
در کل میخواهم تعداد کالا انبار در صورت خرید کم کنم

ALPking
شنبه 20 خرداد 1391, 16:40 عصر
سلام
شما باید همزمان با اینکه مشتری کالایی را انتخاب میکنه کد اون کالا را بدست بیارید و اون کالا را زمانی که مشتری دکمه ثبت خریدش را زد بروز کنید یعنی همزمان با ثبت خرید مشتری شما تعداد کالا هایی را که اون برای خرید انتخاب کرده را از جدولی که مربوط به کالا های انبار میشه کم کنید.
البته منظور شما از پستتون دقیقن مشخص نیست که واقعا د رچه جایی مشکل دارید

kazaminasab
شنبه 20 خرداد 1391, 17:34 عصر
با دستور select محصولات را میخونم وکد کالا را به دست میارم ولی منتها من وقتی که محصول میگیرم وخرید انجام میدم باید جدول که تعداد کالا را انتخاب کرده آپدیت کنم وتعداد کالاسفارشی از کالا انبار کم کنم اینو نمیدونم چطوری کدوشو بزنم اگه یکی انتخاب کنه یا دستور update-1 یکی ازش کم میکنم

ALPking
یک شنبه 21 خرداد 1391, 04:27 صبح
خوب یک خلقه for را آزمایش کن برای وقتی که تعداد کالایی که انتخاب کرده بیشتر از یکی باشه و داخل حلقه دستورات Sql را طوری بنویس که این کار را انجام بده . البته با توج به منطق برنامه ات باید طوری این کار را انجام بدی که اگه مشتری از خرید منصرف شد بتونی کالاهایی که از موجودیشو کم کردی دوباره موجودشون را بهشون برگردونی

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 21 خرداد 1391, 05:42 صبح
cmd.CommandText = "update tbl set tbl.tedadkol = (tbl.tedadkol - @count) where tbl.name = 'نام'";
cmd.Parameters.AddWithValue("@count", [تعداد]);@count تعدادی هست که باید کم بشه که به صورت پارامتر تعریف شده و در خط بعد مقداردهی میشه. tbl.tedadkol هم ستونی هست که تعداد کل درش هست. به جای [تعداد] باید تعدادی که باید کم بشه قرار بگیره. البته قبلش مطمئن شید که tbl.tedadkol - @count منفی نشه.