PDA

View Full Version : سوال: تغییر ای پی

Only4U
شنبه 20 خرداد 1391, 17:41 عصر
سلام
سریع میرم سر اصل مطلب یه روش میخوایم ابداع کنیم که ای پی اصلی توسط کاربر شناسایی نشه
یعنی چی یعنی مثلا ما یه سرور داریم روش یه سری فایل میزاریم که کاربر دانلود کنه
حالا ادرس ای پی سرور را نداره با توجه به این که دامین ست میشه روش میخوایم وقتی پینگ میکنه به اون ادرس ای پی اصلی بهش نشون داده نشه !
یعنی مثلا بیایم فایل اصلی را روی سرور قرار بدیم و موقع دانلود با پروکسی کاربر دانلود کنه که ای پی یه جا دیگه را ببینه

نمیدونم یه چنین چیزی میخوایم

یه مثال میزنم
مثلا ما میریم 2 تا وی پی اس (سرور مجازی ویندوزی/لینوکسی) تهیه میکنیم رو یکیش فایل اصلی هست(مثلا از این بع بعد میگیم سرور 1) که کاربر قرار هست دانلودش کنه و رو اون یکی هیچی نیست (از این به بعد میگیم سرور 2)
حالا میخوایم سرور 1 را یه کاری کنیم که موقعی که کاربر میخواد ازش فایلی دانلود کنه ای پی سرور 2 را ببینه حالا با پروکسی یا ...

یه همچین کاری میخوایم بکنیم که ای پی اصلی را نفهمن چیه

کسی راه حلی داره ؟
شدنی هست ؟
حالا اگه شدنی باشه سرعت دانلود چجوری میشه ؟

Unique
شنبه 20 خرداد 1391, 18:56 عصر
کاری که شما میخوای بنکی به نظر من و با معلومات من اصلا معنی نمیده ! مثل این میمونه که بگی دو تا خونه داریم با دو تا کد پستی کاربر برای خونه دوم پست کنه ولی بسته پستی به خونه اول بره !

MMSHFE
شنبه 20 خرداد 1391, 19:47 عصر
خوب شما میتونید روی سرور 2 کدی بگذارین که نشون بده لینک دانلود مال همون سایته و با Indirect Download و روشهایی مثل cURL و...، فایل رو از سرور 1 بخونید و روی سرور 2 کپی کنید و در اختیار کاربر بگذارین. وقتی هم کار دانلود تمام شد فایل رو از روی سرور 2 پاک کنید.

Only4U
شنبه 20 خرداد 1391, 21:54 عصر
کاری که شما میخوای بنکی به نظر من و با معلومات من اصلا معنی نمیده ! مثل این میمونه که بگی دو تا خونه داریم با دو تا کد پستی کاربر برای خونه دوم پست کنه ولی بسته پستی به خونه اول بره !
میتونم فقط بگم مثالتون مناسب نبود ! چون کد پستی را میشه منتقلش کرد ! ولی منظورتون را فهمیدم و کار نشد نداره ولی هزار تا دردسر به همراه داره خودم یه سری روش میشناسم ولی دردسرش (مثلا زمان انتقال یا سرعت دانلود یا... ) بیشتره !

خوب شما میتونید روی سرور 2 کدی بگذارین که نشون بده لینک دانلود مال همون سایته و با Indirect Download و روشهایی مثل cURL و...، فایل رو از سرور 1 بخونید و روی سرور 2 کپی کنید و در اختیار کاربر بگذارین. وقتی هم کار دانلود تمام شد فایل رو از روی سرور 2 پاک کنید.

ممنون
ببین از این روش میخوام برا دانلود تورنت استفاده کنم
دلیل : کاربرا میان ابیوز میزنن و سرور بسته میشه چون تورنت به خاطر کپی رایت ممنوع هست !
اینی که شما میگی عملی هستش ولی وقتی مثلا 10 تا کاربر میخوان فایل دانلود کنن باید 1 ساعت بشینن تا از سرور 1 فایل بره تو سرور 2 بعد دانلود کنن ! زمان انتظار زیاد میشه نمیشه از روشی مثل پروکسی اسکریپت رو سرور استفاده کرد که دانلود صورت بگیره و انتظار در کار نباشه ؟

مثلا یه نظر دارم بیایم درایو سرور 1 را شیر کنیم تو سرور 2 بعد از درایو شیر شده لینک دانلود بدیم (این شدنیه دیگه ولی صورت دانلود طرف میاد پایین خیلی چون سرور 2 به صورت مجازی باید فایلا دانلود کنه و بده به کلاینت)
روش بهتر سراغ ندارین ؟ یا راه حلی برا کار ما !!!

MMSHFE
شنبه 20 خرداد 1391, 22:17 عصر
اینجوری نمیشه (Shareکردن به این راحتی نیست). بجاش هر دو فضای هاست رو روی یک سرور بگیرین. اینطوری عمل کپی کردن مثل کپی توی درایوهای یک کامپیوتر هست و سریع انجام میشه. اگه اصرار به Share دارین، بهتره درمورد سرورهای ویندوز و Microsoft SharePoint تحقیق کنید.

Unique
شنبه 20 خرداد 1391, 22:46 عصر
میتونم فقط بگم مثالتون مناسب نبود ! چون کد پستی را میشه منتقلش کرد !
اتفاقا کاملا درست بود ! کسی اگه کمی از شبکه و اینترنت بدونه اینه که شما یا باید IP را بدونی تا به یک کامپیوتر درخواست بدی یا باید Domain بدونی که یه DNS Server بهت IP را بده ! معمولا برای سرویس دهنده ها از IP ثابت استفاده میشه ! پس توی مثال من نمیتونی بگی میشه منتقلش کرد چون داریم از شبکه حرف میزنیم نه ایران و اداره پستش !

اگه منظور شما عدم Block شدن یا ف*ی*ل*ت*ر شدن باشه ، روش Share یا اونی که آقای شهرکی گفتن هم بی نتیجه هستش ! بچونیا باید IP مربوط به سرور 1 را بدی یا سرور 2 پس بالاخره یکیش Block میشه.
تنها کاری که میشه باعث شد مدت زمان بیشتری از Block شدن شما اونم تا یکی هوس نکنه IP شما را گیر بیاره انجام داد اینه که کلا یک نرم افزار برای Client ها بنویسین که بدون آگاهی کاربران و از طریق یک Port غیر معتبر به سرویس دهنده شما وصل بشه و فایل را براش بفرستین !

اون بحث IP را بیخیال شین چون در هر صورت یک IP باید قربانی بشه !

Only4U
شنبه 20 خرداد 1391, 23:53 عصر
ای بابا از بسگی اینجا فی*ل ت*ر ینگ مطرح شده همه به فکر اینان
عزیز من مشکل من اصلا فی*ل*ت*رینگ نیست که ! هیچ ربطی به این نداره اصلا فی*ل*ت ر بشه بلاک بشه یا هرچی میخواد بشه این موضوع مطرح نیست که
موضوع من ابیوز هست (یعنی گزارش دادن رعایت نکردن قوانین کپی رایت به دیتاسنتری که ازش سرور داریم) با دریافت ابیوز هم دیتا سنتر چندتا اخطار میده و نهایتا سرور را از دسترس خارج میکنه ! من به خاطر این که کسی نفهمه ای پی سرور چیه و ابیوز بده و سرور از دسترس خارج بشه میخوام این کار را انجام بدم ! اگه بتونم ای پی را عوض کنم در صورتی که شخصی ابیوز هم بدهد فایل و چیزی که اون فرد گفته رو سروری که اون مشخص کرده نیست چون فایل تو سرور 1 بوده و ابیوز بی اثر میشه ! گرفتید چی میگم ؟

و جناب Unique با تشکر از پاسخ شما موضوع و مثال شما اداره پست بود ! و من هم همون اداره پست را گفتم مثال درستی نزدید به دلایلی که خودتون مطرح کردید
حالا برا اطلاع شما ای پی هم میشه خریداری کرد و با هماهنگی دیتا سنتر ستش کرد رو سرور دلخواهتون ولی اینجا اصلا این بحث هم نیست چون نمیخوای ای پی را انتقال بدیم و...

ولی موضوع نرم افزار نوشتن برای کلاینت ها خیلی موضوع جالبیه اگه باعث نشه ای پی مشخص بشه این یکی از بهترین روش ها میتونه باشه ! ولی اخرش یکم که فکر میکنم با یه پینگ ساده میتونن ای پی سرور اصلی را بفهمن که!!! چجوری شما میگید فکر میکنم یه ایده دارید که اونی که من میگم نیست و کاری که میگید شدنی میشه اگه براتون ممکنه یکم توضیح بدیدش ، میتونید توضیح بدید کمی ؟

و جناب MMSHFE با تشکر از پاسخ شما شما میگید هاست را رویه یک سرور بگیریم میشه مثل کپی کردن این کاملا درسته
ولی بحث اینجاس که ما هاست نمیخوایم بگیریم که سرور اختصاصی میگیریم ! پس عملا باید فایل از یه سرور به اون یکی سرور منتقل بشه که زمان بره !!! پس این کار که هاست باشه هاست نیست :)
برا این گفتم شیر که همون سرور اختصاصی در اختیارمونه و درایو را تویه دوتا سرور شیر میکنیم و .... (دقیقا مثل یه کافینت در نظر بگیرین که مثلا یه درایو تو همه کامپیوتر ها شیر میشه و قابل استفاده است از تو همه کامپیوتر ها )
در مورد شیر کردن و Microsoft SharePoint هم حتما یکم تحقیق میکنم ببینم چیه و چجوریه ممنون از کمکتون

جناب Unique لطفا در باره برنامه که گفتید چیزی که مد نظرتون هست را یکم دربارش توضیح بدید ممنونتون میشم !
حالا اگه دقیقا با توضیخاتی که دادم فهمیدید مشکلم چیه اگه روشی مد نظرتون هست لطفا ارائه بدید !

با تشکر

Unique
یک شنبه 21 خرداد 1391, 01:04 صبح
بحث شما از موضوع این انجمن یعنی PHP خارج میشه ! اما حالا ...
در مورد روشی که من گفتم کلا اینه که شما از Browser برای ارسال درخواست های کاربر و دریافت فایل استفاده نکنی که هر کاربری اسم Domain شما را بدونه ! شما یک سایت روی سرور A داری که مثلا در مورد سرویس هات توضیح میدی و اشتراک از کاربرا میگیری ! حالا کاربرای شما پس از خرید اشتراک یک برنامه Desltop مثلا فکر کن چیزی شبیه Utorrent از شما میگیرند و از طریق این برنامه که باید یه برنامه نویس واسه شما بنویسه میتونن توی فایل های شما جستجو بکنند و فایل مورد نظرشون را پیدا کنند ! در اینجا چون ارسال درخواست برای سرور B که اصلا کاربرا نمیدونند چیه چون در سورس کد های نرم افزار شما یا در کنار اون به صورت کد شده اومده . و فایل های شما هم روی همین سررو قرار داره ! اینجوری برای هر کاربری مقدور نیست بتونه ip سرور B را اگه خوب رمزگذاری شده باشه پیدا کنه !

البته نوشتن این نرم افزار به صورت Desktop کمی از نوشتن یک سایت تحت وب سخت تره ولی خوب کار شما را راه میندازه !

یک کار دیگه در مورد پیشنهاد آقای شهرکی هم که میشه کرد اینه که شما فایل های روی سرور B را نخواین به صورت کامل بر روی سرور A انتقال بدین در زمان درخواست کاربر ، بلکه مثل یک پل عمل کنین و از سرور B بافر کنین و بدین به کاربر البته کار ساده ای نیست و میشه با Socket Programming از فایل PHP وصل شد به سرور B فایل را بافر کرد و مستقیم داد به کاربر متصل به سرور A احتمالا بشه امکان Resume هم گذاشت اما کمی نیاز به تجربه و خطا داره خودم تا حالا این کار را نکردم ولی شدنیه و از نوشتن اون برنامه Desktop هم خیلی راحت تره !

Only4U
یک شنبه 21 خرداد 1391, 01:14 صبح
یه مقدار از برنامه نویسی سر در میارم :)
برنامه تحت دسکتاپ برای کلاینت خیلی چیز جالبی میشه
فقط با توجه به امکاناتی که باید داشته باشه یکمی پیچیده و زمان بر میشه نوشتنش ولی خوب ارزشش را داره !

همین دو روش ارائه شده خیلی خوبه و فکر کنم نهایتا از همون برنامه دسکتاپ استفاده کنم
ممنون بابت راهنمایی و کمکتون!

golsan
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 09:28 صبح
سلام
من سه کلاینت دارم که به یه سرور فرعی وصل می شه اما الان نمیدونم چرا خودبخود ارتباطش با سرور فرعی قطع شد و آی پی سرور را نمی شناسه ویندوزمم سونه نمی دونم چطور باید آی پی سرور فرعی رو روش بذارم لطفا راهنماییم کنید