PDA

View Full Version : سوال: خطا هنگام اجرای گزارش(فوری فوری فوری)

ALPking
شنبه 20 خرداد 1391, 18:00 عصر
سلام.
دروغ چرا. من تا حالا برنامه ای که گزارش به صورت چاپ به مشتری بده نصب نکرده بودم. همین الان رفتم نصب کنم هنگام نماییش گزارش این خطا را داد و من هم کلی خجالت کشیدم.
خطایی با این محتوا که "اسمبلی crystalDecision.windows.forms را پیدا نکرده"
من از کریستال ریپرت استفاده کردم. برای اینکه فایل *.rpt روی کامپیوتر مشتری کار کنه چکار باید کرد؟ آیا باید کریستال ریپرت را رو سیستمش نصب کنم یا کار دیگه ای انجام بدم؟
خواهشا رودتر من را راهنمایی کنید (از sap business cr version fo vs.net2010 استفاده میکنم.)
ممنون

Mahmoud Zaad
شنبه 20 خرداد 1391, 18:15 عصر
سلام
موقعی که داری ستاپ میسازی، گزینه مربوط به کریستال ریپورت رو هم تیک بزن. تا روی سیستم کاربر نصب بشه.

ALPking
شنبه 20 خرداد 1391, 18:26 عصر
ممنون جواب دادید.الان ست آپ نساختم دستی فایل ها را جابجا کردم. اگه دستی نسخه ای از کریستال ریپرت که استفاده میکنم نصب کنم حل میشه؟ آیا فرقی داره دستی نصب کنم یا از طریق ست آپ کریستال را بهش اضافه کنم(از لحاظ حجم کریستالی که نصب میشه)؟(یعنی این دی ال الی که به من خطا میده واقعا با نصب کریستال ریپرت مشکلش حل میشه)
ممنون میشم جواب بدید

Mahmoud Zaad
شنبه 20 خرداد 1391, 18:39 عصر
ممنون جواب دادید.الان ست آپ نساختم دستی فایل ها را جابجا کردم. اگه دستی نسخه ای از کریستال ریپرت که استفاده میکنم نصب کنم حل میشه؟ آیا فرقی داره دستی نصب کنم یا از طریق ست آپ کریستال را بهش اضافه کنم(از لحاظ حجم کریستالی که نصب میشه)؟(یعنی این دی ال الی که به من خطا میده واقعا با نصب کریستال ریپرت مشکلش حل میشه)
ممنون میشم جواب بدید
نباید مشکلی باشه، حجم کریستال ریپورت توی ستاپی که توسط خود ویژوال استودیو ساختم، حدود 40 مگابایته.
نمی تونم دقیقا بگم مشکل حل میشه یا نه ولی به هر حال اولین قدم نصب کریستال ریپورت روی سیستم مشتریه.

ALPking
شنبه 20 خرداد 1391, 18:58 عصر
بازم ممنون زود جواب دادید.
همون فایل sap crystal report ی را که داشتم حدود 200 مگ حجمش بود بردم که نصب کنم و دست از پا دراز تر برگشتم.باید حتما ویژوال استادیو رو سیستمش نصب می بود .اینو گفتم که اگه کسی این تاپیک را خوند اشتباه منو تکرار نکنه. حالا بریم سره اصل مطلب.غیر از sap crystal چیز دیگه ای هست که بشه رو سیستم کاربر نصب کرد؟ و بهتره با چه برنامه ست آپ بسازم ببرم؟

Mahmoud Zaad
شنبه 20 خرداد 1391, 19:09 عصر
با خود ویژوال استودیو می تونید ستاپ بسازید، فایلهای آموزشی خوبی هم توی همین سایت (مخصوصاً توی تالار Deployment و Setup (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?145-Setup-و-Deployment)) هست. جستجو کنید پیدا می کنید. البته نرم افزارهای دیگه مثل Install Shield و ... هم هستند.

ALPking
شنبه 20 خرداد 1391, 19:17 عصر
الان دارم یه پروژه ست آپ میسازم .اما نمیدونم از چه بخشی از ویژوال استادیو میشه کریستال ریپرت و sql server را اضافه کرد.

MOTO MAN
شنبه 20 خرداد 1391, 22:14 عصر
سلام

شما باید فقط runtime کریستال ریپورت را نصب کنید که برای سیستم های 64 و 32 بیتی هم فرق می کنه.(پس دقت داشته باشید)

حجم runtime کریستال ریپورت هم حدود 70 مگ هست که می تونید از سایتش دانلود کنید(البته فکر کنم تحریمیم)

موفق باشید...

ALPking
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 18:12 عصر
سلام
runtime نصب کردم و جواب نگرفتم یعنی وقتی گزینه چاپ را میزنم کل برنامه بسته میشه.نمنیدونم چزا؟

roolinjax
یک شنبه 28 خرداد 1391, 20:07 عصر
سلام
باید روی فایل setup توی project Explorer راست کلیک کنید و properties و توی همون صفحه ای که باز میشه دکمه ی prerequiers رو بزنین و توی صفحه ای که باز میشه لیست نرم افزارهایی که می خواین به همراه برنامه شما نصب بشه رو تیک دار کنین.
موفق باشین