PDA

View Full Version : ابهاماتی در مورد پروژه های تحت MVC

paayab
یک شنبه 21 خرداد 1391, 15:20 عصر
سلام دوستان خسته نباشید

من تازه شروع کردم MVC رو یاد بگیرم، چند تا سوال داشتم

چند تا نمونه ی پروژه که من دیدم، طوری بودن که مثلا برای انجام عمل لاگین توی برنامه ی نوشته شده، یک کنترلر هست که اینطوری توی یک صفحه، فقط فرم مربوط به ورود به کاربر نمایش داده میشه و هیدر و فوتر (که توی پوشه ی view قرار دادیم این دوتا فایل رو)

اما من میخوام پروژه ای مثل www.qskonline.ir رو با MVC پیاده کنم ولی مشکلی که دارم اینه که نمی دونم چطوری باید کاری کنم که مثلا نظرسنجی دائما سمت چپ سایت فعال باشه، بعضی ابزارها توی بعضی صفحات دیده بشه و بعضیا نشه

از دوستان کسی می تونه یکم گسترده تر در مورد MVC توضیح بده؟

paayab
دوشنبه 22 خرداد 1391, 01:11 صبح
لطفا دوستان راهنمائی کنند

mtchabok
دوشنبه 22 خرداد 1391, 10:10 صبح
شما میبایست کدی رو تعریف کنید که در یک درخواست بتونه صفحات دیگه از سیستمتون رو به صورت part لود کنه و در صفحه درخواست شده قرار بده .
به طور مثال در فریم ورک زند متدی وجود داره به عنوان partial که میتونید از این طریق فایلهای view دیگه رو لود کنید و در هرجای صفحه درخواست شده قرار بدید .

plague
دوشنبه 22 خرداد 1391, 12:45 عصر
معمولا دوتا روش داره یا شما از تمپلیت انجین خارجی مثل اسمارتی استفاده میکنی که اون بحثش جداست یا اینکه توی کنترلر مشخص میکنی چه ویو هایی نمایش داده بشن
بستگی به فریم ورک داره معمولا فریم ورک ها تمپلیت انجین خاص خودشون رو دارن که با توجه به اون نحوه نمایش ویو مشخص میشه
مثلا من کداگیناتر استفاده میکنم باید تو تک تک کنترل ها معین کنم چه ویو هایی رو نمایش بده

djsaeedkhan
دوشنبه 22 خرداد 1391, 17:03 عصر
سلام
من یه MVC گرفتم و کاملش کردم و از فریم ورک استفاده نکردم. شما می تونی هم از اسمارتی که دوستمون گفتن استفاده کنی و هم اینکه از روش ساده Include استفاده کنی. مثلا شما میای تو ویوهات یه ستون سراست و چپ رو اینکلود میذاری و همه صفحات رو بر این اساس قرار میدی. حالا تو فایل اینکلود شده کد های ممنو هاتو میذاری.اینجوری راحت می تونی هر کاریش خاصی بکنی. مثلا چند تا ستون داشته باشی و تو هر صفحه هر کدومو خواصی فراخوانی کنی

paayab
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 11:33 صبح
از راهنمائی ها تون ممنونم.