PDA

View Full Version : نحوه شکست دقیق جداول

hsl_hsv
یک شنبه 21 خرداد 1391, 21:50 عصر
اول اینکه بعضی موقه ها که میشه 2 تا جدول تو 1 جدول داشته باشیم و نرمال هم باشه هدف از شکست این جدول به 2 جدول فقط درک بهتره؟
حتی اطلاعات دانشجو همراه با اطلاعات امور مالی دانشجو !! به نحوی که مثلا یک فیلد به نام type داخل هر رکورد داشته باشیم که اگر 0 بود مثلا فیلد سن را با مفهوم سن اطلاعاتشو نگاه کنیم بهش اما اگر 1 بود همون فیلد سن را با مفهوم شهریه اطلاعاتشو بهش نگاه کنیم !

hsl_hsv
یک شنبه 21 خرداد 1391, 21:53 عصر
اینجوری میتونه بعضی فیلد ها تو مثلا type=0 خالی بمونن و بعضی فیلد ها تو type=1 خالی بمونن
یا به روش دیگه میشه اصلا همه فیلد های مورد نیاز امور مالی و اطلاعات کاربر تعریف کنیم و اگه type=1 بود با فیلد هائی که مربوط به این type هست کار کنیم و اگه type=0 بود با فیلد هائی که مربوط به این type هست کار کنیم
در واقع با اینکه 2 تا جدول شه تو این حالت فرقی نداره فقط تعدا فیلد های 1 جدول میشه اندازه هر دو جدول ولی 1 جدول بیشتر نداریم

eshpilen
یک شنبه 21 خرداد 1391, 22:23 عصر
جدول مجزا که راحتتره از نظر درک و برنامه نویسی.
حداقل بنظر منکه اینطوره. در پروژهء خودم ریلکس بودم و زرت و زرت جدول جدید ایجاد کردم. حتی گاهی صرفا بخاطر اینکه کار اولم بود و نمیخواستم با پیچیدگی و کار اضافه پیشبینی نشده مواجه بشم.
طبیعتا جدول بیشتر یعنی کوئری بیشتر.
بنابراین شاید بعضی جاها بخاطر افزایش پرفورمنس هست که میخوان جدولها کمتر باشن و اطلاعات مختلف در یک جدول باشن. اما احتمالا بازم افراد زیادی در این زمینه تفکرهای غیرواقعی و وسواس دارن!!

Unique
یک شنبه 21 خرداد 1391, 22:30 عصر
به طور کلی زمانی که شما با دو مفهوم مثل مثالتون روبرو هستین ! اطلاعات پروفایل دانشجو و اطلاعات مالی نباید از یک Indicator تو مثال شما type استفاده بشه و بهتره اطلاعات منظم و قابل فهم باشه ! فکر نمیکنم این موضوع سلیقه ای باشه و کلا نرمال بودن جداول پایگاه شما به طور کلی زیر سوال میره.

hsl_hsv
دوشنبه 22 خرداد 1391, 12:43 عصر
روش اول قابل پیاده سازیه اما روش دوم پیاده سازیش راحت تره