PDA

View Full Version : چه جوری وارد بازار کار بشم ؟؟؟

Omid RKO
یک شنبه 21 خرداد 1391, 22:44 عصر
درود ، ابتدا معذرت میخوام اگه تاپیک در مکان نا مناسب هست
راستش من با زبان های PHP , HTML , CSS , و کمی هم برنامه نویسی با زبان C#‎‎ آشنا هستم
سابقه کاری ندارم و فقط با مطالعه و شرکت در کلاس های آموزشی این زبان ها رو فرا گرفتم
میخواستم بدونم بدون سابقه کار چه طور می تونم وارد یه شرکتی بشم و کار کنم ؟
کلا پیشنهاد شما برای یه جوون که در ابتدای راه هست چیه ؟
خیلی سپاس از شما مهندسین

lady64
دوشنبه 22 خرداد 1391, 07:40 صبح
بنظر من به مطالعه ادامه بدید و حتما یک پروژ ه هرچند کوچیک رو شروع کنید به انجام دادنش ، اونوقته که میبینید که چقدر مسایل وجود داره که نمیدونستید و شروع میکنید به یافتن و حل کردنش . اینطور به تجربه ی شخصی ( و نه تجاری ) شما اضافه میشه . بعد اگر بتونید تو یک شرکت برنامه نویسی بعنوان کارآموز فعالیت کنید خیلی خوب میشه. اگر هم شرکت یافت نشد ، بنظرم خودتون برای یه جایی هر چند کوچک ، هرچند آشنا ، یک سایت طراحی کنید تا بعنوان نمونه کار داشته باشید .
اینا رو به این خاطر گفتم که تو حرفه ی وب ، برای سطح متوسط بودن کار چندانی نیست ، باید سطحتون رو بالا ببرید.
من خودم وقتی کلاس رفتم ، با این که تو کلاس نفر اول شدم ، ولی وقتی شروع کردم به انجام یک پروژه دیدم هیچی نمیدونم و حالا همین روالی که به شما گفتم رو پیش گرفتم .
پیشنهاد من همواره : مطالعه .. مطالعه .. مطالعه.
موفق باشید.

lady64
دوشنبه 22 خرداد 1391, 07:54 صبح
و راستی اینو هم بگم ، حتما علاوه بر php، css و html در زمینه ی جاوااسکریپت و jquery و mysql هم مطالعه داشته باشید .
در زمینه ی برنامه های desktop application هم ، باید علاوه بر C#‎ ، زبان sql‌ رو خیلی خوب یاد بگیرید تا بتونید یک پروژه رو به خوبی تحلیل کنید .
البته اینا نظر من بود ، اساتید هم نظر بدن .
شاد باشید...

khanlo.javid
دوشنبه 22 خرداد 1391, 08:26 صبح
دوست عزیز در حال حاظر اگه بخوایید تو یه شرکتی مشغول به کار بشید باید یه نمونه کاری داشته باشید که بتونید قدرت خودتونو به شرکت مقابلتون نشون بدید تا اونها قانع بشن که شما قدرت کد زنی دارید ، پس به نظر من از یه پروژه شروع کنید سعی کنید قبل از شروع پروژه مطالعه زیادی در مورد فناوری های جدیدی مثل آژاکس و جی کوئری داشته باشید این فناوری ها به قدرت شما چند برابر اضافه میکنه پس قبل از هرچیزی مطالعه بعد شروع یه پروژه عالی.

موفق باشید.

Omid RKO
دوشنبه 22 خرداد 1391, 10:21 صبح
سپاس از دوستانی که جواب دادن
راستش من همش در حال خوندن مطلب جدید هستم و به دانش خودم اضافه می کنم و این مشکلی نیست همچنین در حال یادگیری ADO.Net , javascript , و احتمالا SQL هستم
اما اینکه گفتید پروژه داشته باشم رو نمیدونم باید چیکار کنم ؟!؟
اینکه گفتید در یه شرکت به عنوان کار آموز برم یعنی چی ؟ یعنی کار بدون دستمزد ؟
بعد از اونجایی که دانشجو هستم آیا کار نیمه وقت پیدا میشه ؟

lady64
دوشنبه 22 خرداد 1391, 10:59 صبح
خب اگر دانش جو هستید وقتی واحد کارآموزی داشتید برید و الان خیلی بهش فکر نکنید .
ولی در مورد اینکه یک پروژه رو شروع کنید نه تنها من ، بلکه همه ی دوستان این موضوع رو تایید میکنند.
اولین کاری که انجام میدید یک پروژ ه ی واقعی رو بردارید . یعنی هدف داشته باشید و بخواید اون رو راه اندازی کنید و قابل استفاده بشه . کاری که من انجام دادم این بود که به شرکت یکی از دوستانم پیشنهاد دادم که میخوام براتون سایتی طراحی کنم ، بعد خواسته هاشون رو شنیدم و نیازسنجی کردم . چون اولین تجربه ام بود ، نه مبلغ تعیین کردم براشون و نه زمان ( ولی برای خودم یک محدوده زمانی تعیین کردم ). چون میخواستم بدون هیچ استرسی کارم رو به بهترین نحو انجام بدم . این خیلی به من کمک کرد.
در ضمن هدفتون رو هم تعیین کنید . یک مدت روی برنامه های تحت وب کار کنید و وقتی مهارت کافی رو پیدا کردید برید سراغ برنامه های desktop application یا برعکس
موفق باشید.

khanlo.javid
دوشنبه 22 خرداد 1391, 11:01 صبح
سپاس از دوستانی که جواب دادن
راستش من همش در حال خوندن مطلب جدید هستم و به دانش خودم اضافه می کنم و این مشکلی نیست همچنین در حال یادگیری ADO.Net , javascript , و احتمالا SQL هستم
اما اینکه گفتید پروژه داشته باشم رو نمیدونم باید چیکار کنم ؟!؟
اینکه گفتید در یه شرکت به عنوان کار آموز برم یعنی چی ؟ یعنی کار بدون دستمزد ؟
بعد از اونجایی که دانشجو هستم آیا کار نیمه وقت پیدا میشه ؟

بله به عنوان کار آموز بری حقوقی بهت نمیدن و در کل هم من بهت پیشنهاد نمیکنم مدت زمان زیادی رو به عنوان کار آموز بمونی چون کار زیادی بهت نمیدن تا بتونی یاد بگیری.

در رابطه با کار پاره وقت هم باید بهت بگم که میتونی به صورت پروژه ای کار کنی.

موفق باشید.

Omid RKO
دوشنبه 22 خرداد 1391, 13:03 عصر
خب اگر دانش جو هستید وقتی واحد کارآموزی داشتید برید و الان خیلی بهش فکر نکنید .
ولی در مورد اینکه یک پروژه رو شروع کنید نه تنها من ، بلکه همه ی دوستان این موضوع رو تایید میکنند.
اولین کاری که انجام میدید یک پروژ ه ی واقعی رو بردارید . یعنی هدف داشته باشید و بخواید اون رو راه اندازی کنید و قابل استفاده بشه . کاری که من انجام دادم این بود که به شرکت یکی از دوستانم پیشنهاد دادم که میخوام براتون سایتی طراحی کنم ، بعد خواسته هاشون رو شنیدم و نیازسنجی کردم . چون اولین تجربه ام بود ، نه مبلغ تعیین کردم براشون و نه زمان ( ولی برای خودم یک محدوده زمانی تعیین کردم ). چون میخواستم بدون هیچ استرسی کارم رو به بهترین نحو انجام بدم . این خیلی به من کمک کرد.
در ضمن هدفتون رو هم تعیین کنید . یک مدت روی برنامه های تحت وب کار کنید و وقتی مهارت کافی رو پیدا کردید برید سراغ برنامه های desktop application یا برعکس
موفق باشید.

دوست من علاقه ی من با وب هست و اصلا تمایلی به برنامه های دسکتاپ ندارم
البته چون واردش نشدم این حس رو دارم وگرنه شاید برم سراغش آلودش بشم
در کل علاقه ی شدیدی به وب دارم و علاوه بر کد نویسی طراحیم هم خوبه
نظر شما چیه که یه سایت برای خودم بزنم و اون بشه نمونه کار ؟
البته نا گفته نمونه که من کار های گرافیکی زیاد انجام دادم و طراحی پوسته برای ورد پرس هم یه نمونه دارم که دارم ورژن 2 اون رو آماده می کنم

lady64
دوشنبه 22 خرداد 1391, 13:41 عصر
چقدر خوب . حالا که طراحیتون خوبه پس راه براتون بازتره . من نظرم اینه که سعی کنید برای یکی از دوستانتون که در شرکتی یا مغازه ای مشغول به کار هستن این کار رو انجام بدید . میدونید چرا ؟ چون اینطور احساس میکنید که موظف هستید به درستی انجام بدید و به پایان برسونید . اطراف من بودن کسانی که خواستن برای خودشون سایت طراحی کنند ، ولی چون انگیزه ی کافی و هدف دقیقی نداشتند، و از همه مهمتر کارشون قرار نبود زیر ذره بین کسی قرار بگیره ، نیمه کاره رها کردند .
شاید شما جزئ این افراد نباشید ، ولی من همچنان نظرم اینه که برای جای خاصی شروع کنید . نگران نباشید . شما که قرارداد مالی نمیبندید که اگر به موقع انجام نشه ، براتون دردسر ساز بشه ، از طرفی بعدا این یک نمونه کار برای شما به حساب میاد .

شاد باشید .

Omid RKO
دوشنبه 22 خرداد 1391, 14:02 عصر
چقدر خوب . حالا که طراحیتون خوبه پس راه براتون بازتره . من نظرم اینه که سعی کنید برای یکی از دوستانتون که در شرکتی یا مغازه ای مشغول به کار هستن این کار رو انجام بدید . میدونید چرا ؟ چون اینطور احساس میکنید که موظف هستید به درستی انجام بدید و به پایان برسونید . اطراف من بودن کسانی که خواستن برای خودشون سایت طراحی کنند ، ولی چون انگیزه ی کافی و هدف دقیقی نداشتند، و از همه مهمتر کارشون قرار نبود زیر ذره بین کسی قرار بگیره ، نیمه کاره رها کردند .
شاید شما جزئ این افراد نباشید ، ولی من همچنان نظرم اینه که برای جای خاصی شروع کنید . نگران نباشید . شما که قرارداد مالی نمیبندید که اگر به موقع انجام نشه ، براتون دردسر ساز بشه ، از طرفی بعدا این یک نمونه کار برای شما به حساب میاد .

شاد باشید .

آره حرف شما منطقیه و اتفاقا من دقیقا از اون آدماشم :دی
پس با این اوصاف بعد امتحانام میگردم یکی رو پیدا کنم که براش طراحی سایت انجام بدم
آها راستی اینم میخواستم بگم
به شرکت کاسپید ایمیل داده بودم که گفتند حضوری می گیم بیا اما الان که میل میزنم جوابی نمیدن :متفکر:

Omid RKO
دوشنبه 22 خرداد 1391, 14:03 عصر
بله به عنوان کار آموز بری حقوقی بهت نمیدن و در کل هم من بهت پیشنهاد نمیکنم مدت زمان زیادی رو به عنوان کار آموز بمونی چون کار زیادی بهت نمیدن تا بتونی یاد بگیری.

در رابطه با کار پاره وقت هم باید بهت بگم که میتونی به صورت پروژه ای کار کنی.

موفق باشید.

این درس کار آموزی رو من فقط تو فلوچارت درسیم دیدم و نمیدونم چی هست !
دقیقا باید چیکار کرد سر کلاسش ؟ معرفی می کنن بریم جایی کار کنیم ؟

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 22 خرداد 1391, 14:41 عصر
سلام . شما هر روش دیگه ایی رو برای ورود به بازار کار امتحان کنید ، در نهایت باید یه وب سایت شخصی برای خودتون داشته باشید . تقریبا تمام حرفه ایی های داخلی و خارجی رو که شما رصد کنی همشون وب سایت دارند .

من پیشنهادم اینه : شما بشین یه وب برای خودت طراحی کن . اول اینکه دانسته هات و تمرین می کنی . دوم اینکه فکر کن شغلت یه بوتیک لباس هست و اون وب سایت ویترینت ... همه هنرت و روش خرج کن .

از نظر طراحی ببین استاندارد های وب چی میگه اونها رو یه مدت مطالعه و بعد روی طرحت اجرا کن . بعد یه مقدار مثلا امنیت بخون ، اونوقت ببین پروژه ات امن هست ( در اون حدی که خوندی ) .

راه اندازی که شد . مطالبی رو که می خونی جمع آوری کن و پروژه رو با حداقل 30 یا 40 ( بهترین 100 ) مقاله منتشر کن .

ژان بقوسیان که یه بازاریاب هست و سخنران ، گفت من و سنندج دعوت کردن برای یه سمینار ، بهشون گفته بود شما که من و نمیشناسید چطور من و دعوت کردید ، گفته بودن از روی وب سایتت ( سایت مدیر سبز ) .

مسعود محمدی مدیر پارسیان جم و بازاریاب و سخنران . یه چند تا ویدیو منتشر کرده و جواب بعضی سوال ها رو داده که مثلا بالاخره قیمت وب سایت چقدره و سوالاتی از این دست که ویدیو هاش در اینترنت هست . گفت یه کسی برای یه قرارداد 50 میلیونی بهم مراجعه کرد . ازش پرسیده بود چرا به من مراجعه کردی ؟، گفته بود از روی ویدیو هات فهمیدم که حرفه ایی هستی .

حالا اون ویدیو ها خیلی کار آنچنانی نیستند ... بلکه اینها ابزار معرفی هستند و شما به این طریق شناخته میشید .

اگر شما یه وب سایت خوب طراحی کنی و بری مطالب روز و ترجمه کنی ( و انشا الله تالیف ، و البته باید خلا ها و کمبود ها رو ببینی وسراغ اونها بری نه از اون جهتی که اکثریت میرن . مثلا مطلب منتشر نکنی که متغیر ها در PHP !!! این یعنی حرکت در جهتی که اکثریت به همون راه میرن . شما متفاوت باش . مثل امیر عباس عبدالعلی که خلا و میشناسه و الان کتاب html 5 , css3 رو ترجمه کرده و مثل کتاب قبلیش من مطمئن هستم بارها تجدید چاپ میشه ... ) مثلا در وب سایتت به دنبال روشهای نوین و استاندارد طراحی وب باشی و اونها رو منشر کنی . خودت همچین وب سایتی رو تجسم کن . آیا یه رزومه کاری برات هست یا نه ؟

کسی می خواد بهت کار بده و یا پروژه بده وقتی ببینه شما ده ها مطلب درباره کاربردی پذیری و ... در وب سایت شخصی خودت داری ، میگه که من با آدمی طرف هستم که کارش و بلده ...

اینجا من یه چند تا لینک معرفی کردم . کسانی که اون مطالب و نوشتن خودشون توی بازار کار هستند و تجربیاتشون و انتقال دادن . اونها رو بخونی بد نیست . لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?335985-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C)
موفق باشی

Omid RKO
دوشنبه 22 خرداد 1391, 15:44 عصر
دوست گلم سپاس از اینکه وقت گذاشتی و راهنماییم کردی
حرف شما کاملا درسته که من برای معرفی خودم باید یک وبسایت شخصی داشته باشم
نظر شما هم کاملا منطقیه
واقعا از خوندن حرف های شما دوستان احساس دلگرمی میکنم
حتما بعد از پایان امتحانام سعی می کنم حضوری قوی رو در صنعت طراحی و توسعه وب داشته باشم

khanlo.javid
دوشنبه 22 خرداد 1391, 16:40 عصر
این درس کار آموزی رو من فقط تو فلوچارت درسیم دیدم و نمیدونم چی هست !
دقیقا باید چیکار کرد سر کلاسش ؟ معرفی می کنن بریم جایی کار کنیم ؟

عزیزم کار آموزی یه کلاس نیست ، شما از طرف دانشگاه یا واحد مربوطه معرفی میشید به یه شرکت که با محیط کاری و نوع کار و...... شغل خودتون بیشتر به صورت عملی آشنا بشید.

aminghaderi
سه شنبه 23 خرداد 1391, 08:07 صبح
درود ، ابتدا معذرت میخوام اگه تاپیک در مکان نا مناسب هست
راستش من با زبان های PHP , HTML , CSS , و کمی هم برنامه نویسی با زبان C#‎‎‎‎ آشنا هستم
سابقه کاری ندارم و فقط با مطالعه و شرکت در کلاس های آموزشی این زبان ها رو فرا گرفتم
میخواستم بدونم بدون سابقه کار چه طور می تونم وارد یه شرکتی بشم و کار کنم ؟
کلا پیشنهاد شما برای یه جوون که در ابتدای راه هست چیه ؟
خیلی سپاس از شما مهندسین سلام عزیز
داشتن نمونه کار الزامی هست ، همون طور که دوستان گفتند ، یه سایت شما باید داشته باشی ، این رو من ابتدای سال 89 که شروع به کار رسمی کردم متوجه شدم.
این که دوستان می فرمایند ، مطالعه بله ولی نه اینکه شما بشینی و فقط مطالعه کنی ، به نظر من تا شما وارد عمل نشی به هیچ چیزی نمی رسی ، این یه اصل محصوب می شه.
من قبل ساخت اولین وبسایتم واقعا برام یه کوه بزرگی بود ، یک سال بیشتر طول کشید تا اولین کارم روی وب اومد ، این رو گفتم تا بدونید سختی کار برای همه در اولین پروژه کاری هست.
وقتی نمونه کار داشتید ، قسمت نیازمندی روزنامه (مشهد - روزنامه خراسان یه جای دنج برای رسیدن به فرست هست! ، حالا جای شما رو نمی دونم کدام روزنامه) بعد می روید اون شرکت و می گید ، اگهی شما رو دیدم و الان امده ام خدمتون ، تمام!
خودشون از شما ازمون می گیرند (مصاحبه ، دیدن نمونه کار ، گرفتن رزومه) بعد شماره شما رو می گیرند و بعد هم اگر خواستند تماس می گیرند.
این یک راه عمومی و عرف بوده و یادتون باشه حقوق رو گیر ندین و هرچی داند ، عشق است چون شما نه سابقه کار داری نه تسلط پروژه های تجاری ؟! و به حقوق کم قانع باشید و از تجربیات اونها استفاده کنید ، بعد اگر استعداد داشته باشید خودشون حقوقتون رو بالا می برند تا نیروی خوبشون رو از دست ندهند و یا شما می تونی اون موقع تقاضای حقوق بالا کنی .
کارت پایان خدمت و حضور تمام وقت یه امتیاز بزرگ و غیر قابل چشم پوشی هست و شما شاید کارت پایان خدمت داشته باشی ولی حضور تمام وقت نمی تونی داشته باشی چون دانشجو هستی ، این هم یه کهن منفی بزرگ برای شما هست که باید با حقوق کم قانع باشید و فقط خودتون رو نشون بدید که مدیر نیرو انسانی که در 90 دصد شرکت ها همون مدیر عامل یا جانشین اون هست شما ، شما رو به چشم یه امتیاز برای شرکتش بدونه ، اون وقت که خودشون شما رو با حقوق خوب دادن حفظ می کنند.
این توضیحات همه تجربه شخصی من بود ، یکی مثل خودت.

Omid RKO
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 01:57 صبح
سلام عزیز
داشتن نمونه کار الزامی هست ، همون طور که دوستان گفتند ، یه سایت شما باید داشته باشی ، این رو من ابتدای سال 89 که شروع به کار رسمی کردم متوجه شدم.
این که دوستان می فرمایند ، مطالعه بله ولی نه اینکه شما بشینی و فقط مطالعه کنی ، به نظر من تا شما وارد عمل نشی به هیچ چیزی نمی رسی ، این یه اصل محصوب می شه.
من قبل ساخت اولین وبسایتم واقعا برام یه کوه بزرگی بود ، یک سال بیشتر طول کشید تا اولین کارم روی وب اومد ، این رو گفتم تا بدونید سختی کار برای همه در اولین پروژه کاری هست.
وقتی نمونه کار داشتید ، قسمت نیازمندی روزنامه (مشهد - روزنامه خراسان یه جای دنج برای رسیدن به فرست هست! ، حالا جای شما رو نمی دونم کدام روزنامه) بعد می روید اون شرکت و می گید ، اگهی شما رو دیدم و الان امده ام خدمتون ، تمام!
خودشون از شما ازمون می گیرند (مصاحبه ، دیدن نمونه کار ، گرفتن رزومه) بعد شماره شما رو می گیرند و بعد هم اگر خواستند تماس می گیرند.
این یک راه عمومی و عرف بوده و یادتون باشه حقوق رو گیر ندین و هرچی داند ، عشق است چون شما نه سابقه کار داری نه تسلط پروژه های تجاری ؟! و به حقوق کم قانع باشید و از تجربیات اونها استفاده کنید ، بعد اگر استعداد داشته باشید خودشون حقوقتون رو بالا می برند تا نیروی خوبشون رو از دست ندهند و یا شما می تونی اون موقع تقاضای حقوق بالا کنی .
کارت پایان خدمت و حضور تمام وقت یه امتیاز بزرگ و غیر قابل چشم پوشی هست و شما شاید کارت پایان خدمت داشته باشی ولی حضور تمام وقت نمی تونی داشته باشی چون دانشجو هستی ، این هم یه کهن منفی بزرگ برای شما هست که باید با حقوق کم قانع باشید و فقط خودتون رو نشون بدید که مدیر نیرو انسانی که در 90 دصد شرکت ها همون مدیر عامل یا جانشین اون هست شما ، شما رو به چشم یه امتیاز برای شرکتش بدونه ، اون وقت که خودشون شما رو با حقوق خوب دادن حفظ می کنند.
این توضیحات همه تجربه شخصی من بود ، یکی مثل خودت.

دوست گلم آقا امین سپاس از عنوان کردن تجربیاتتون
به نظر شما تنها یک وب سایت به عنوان رزومه ی کاری برای ارائه به یه شرکت کافیه ؟
داشتن مدرک چی ؟ آخه دوست من لیسانسش رو گرفته و الان استخدام شده و میگه اون موقع استخدام اصلا مدرکم واسشون مهم نبود
اصلا شما با تجربه ی چند سالتون پیشنهادتون اینه که دنبال کار در شرکتی باشم یا اینکه خودم برای خودم و به صورت پروژه ای کار کنم ؟

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 06:09 صبح
به نظر شما تنها یک وب سایت به عنوان رزومه ی کاری برای ارائه به یه شرکت کافیه ؟
داشتن مدرک چی ؟ آخه دوست من لیسانسش رو گرفته و الان استخدام شده و میگه اون موقع استخدام اصلا مدرکم واسشون مهم نبود
اصلا شما با تجربه ی چند سالتون پیشنهادتون اینه که دنبال کار در شرکتی باشم یا اینکه خودم برای خودم و به صورت پروژه ای کار کنم ؟

خواهش می کنم.
به نظر من که اره ، گرچه خودم برای جذب نیرو حدود 7 تا 8 نمونه کار می گیرم و بررسی می کنم ، ولی زیاد حساس نیستم ، معمولا وقتی قرار باشه زیاد پول بدهند ، حساس تر می شن.
شرکت های که تخصصی روی این موضوعی کار می کنند ، مدرک می خواهند ، این شرکت ها ، شرکت هایی هستند که حرف اول رو می زنند ولی خیلی از شرکت ها چون وقتی شما مدرک لیسانس ارئه بدی باید حقوق بیشتری بدهند ، زیاد بند مدرک نیستند .
من با تجربه 4 سال خورده ای که طراح وب هستم و با 6 سال تجربه کار نرم افزاری که الان خودم با دوستان شرکت داریم و کارامون مستقل هست ، به شما پیشنهاد می دهم فقط برید یه شرکت کار کنید .
چند حسن برای شما داره :
1- راهی که من و بعضی از دوستان در چند سال طی کردیم ، رو شما شاید یک ساله طی کنی و این راه همون تجربه کار در پروژه های تجاری هست و اشنایی با بازار کار و مسائل مربوط به خودش.
2- شما رشد می کنی ، و یا سمت خوبی توی اون شرکت به شما داده می شود ، یا می یای بیرون خودت مستقل یه شرکت می زنی و کار برمی داری.
3- اگر شرکت بزرگ باشه ، معاشرت با افراد بزرگ شما رو 3 سوته بزرگ می کنه و دانش فنی شما رو به طرز عجیب بالا می یاره. (چون شما از تجربه و علم چند ساله اونها داری استفاده می کنی) و اونها هم چون زیاد بزرگ شدن برا شون این موضوع که شما اطلاعات ازشون می گیری مهم نیست و اتفاقا خوشحالم می شوند.
4- ساختن رزومه کاری شما با حضور در اون شرکت و حقوقی مثل بیمه و حقوق ماهیانه ، از محاسن این کار هست ، روزی بیکار نیستید و کار تقریبا همیشه هست و اگر خوب کار کنید یه کار دائم می شود؟! این کم چیزی نیست ؟!

من همه نوعش رو کار کردم جز کار کردن در یه شرکت به عنوان نیرو کاری ! گرچه دوست داشتم ولی خوب ، خورد به زمانی که می خواستم برم خدمت و بعدم که داستان زندگیم عوض شد.
ولی شخصی کار کردم ، تیم نرم افزاری هم داشتم ، تیمی کار می کردیم ، الانم که شرکت داریم و شرکتی کار می کنیم.
شخصی کار کردن و تیمی کار کردن ، برای رشد علمی خوبه ولی وجهه کاری و بازاری نداره و شما رو توی بازار دست می ندازند که شخصیت حوقی ندارید! و حرفشون هم حرف هست!
شما نمی تونی درست قرار داد ببندی ، چون شخصی با شرکتی می شه و بعد خیلی ها با شما قرار داد نمی بندند ، چون اونها فقط به شخصیت حقوقی (شرکت که ثبت شده باشه) قبول دارند ، و کار شخصی و تیمی برایشان معنا نداره؟!
اما شرکت نه ، راحت می تونی قرار داد ببندی ، اسم و رسم داری ، در بازار به چشم یه مجموعه سالم بهت نگاه می شه و فقط یه مشکلی که داره تا سابقه کار شرکت بالا نباشه ، نمی تونه پروژه های بزرگ برداره ، یعنی بهش نمی دهند؟! و حقیت کار بسیار درستی هم می کنند ، چون من نوعی با کسی که 15 ساله تا 20 سال کارش طراحی نرم افزار هست خوب فرق می کنه ؟! اون حکم استاد من رو داره ! و قاعدتا تبحر اون با من قابل قیاس نیست ، هر چند من استعداد بیشتری داشته باشم ولی اون تجربه اجرایی بالایی داره که حرف اول در بازار هست.

ویه مورد دیگه که الان به ذهنم می یاد ، شرکتی که واقعا شرکت باشه و دارای تجربه و علم باشه برای یه سایت معمولی 2 نفر نیرو داره ؟! یکی گرافیست و یکی برنامه نویس.
برای پروژه های بزرگ زمان حرف اول رو می زنه ، در کمترین زمان باید پروژه با بهترین کیفیت اجرای بشه و بعدم پشتیبانی بشه ؟! اینجا مثلا نیاز هست 10 تا برنامه نویس باشه و 2 تا گرافیست که در اون تایم مورد نظر کار رو تموم کنند ، یک نفر مدیر پروژه و 2 نفر دیگه که بعد مدیر پروژه قوی ترین و مطرح ترین افراد هستند ، یعنی طراح دیتابیس (DBA) و طراحی سیستم نرم افزاری (حالا از اون تحلیلگر و پرسنل جمع اوری اطلاعات فاکتور می گیریم.)
خوب تا حالا شد 14 نفر ، یعنی 14 نفر لازمه تا یه پروژه بزرگ مهندسی ساز صورت بگیره و تحویل داده شود ، حالا اون ارگان دولتی یا شرکت بزرگ که چنین پروژه ای رو سفارش می دهد ، مطمئن باش ، کارشناسی هم داره که بیاد و از نزدیک کار و پروژه ها شما رو ببینه ، که در خیلی از موارد با قرار داد های سنگینی که روبروت قرار می دهند (البته هنوز روبری من قرار گرفته نشده! از همکاران شنیدم) بعد حساب دستمون می یاد و اینجاست که می گم شرکت اگر بزرگ و قوی و دارای پرسنل لازم و از همه بالاتر پشتبانه مالی نداشته باشه نمی تونه کار های بزرگ رو برداره و اصلا بهش نمی دهند!

بحث و سخن در این باره خیلی زیاده که من فقط چیزهایی که فعلا جلوی ذهنم اومد رو به صورت چکیده گفتم ، که شاید قسمتی از کلیات کار باشه ، بعضی از دوستان دیدم خورده گرفتن که ما مثلا 3 نفره یه پروژه ملی برداشتیم و ... من یکی تا سند برام نیارند ، باور نمی کنم ، چون خودم پروژه بزرگ دیدم که یه تیم 10 نفره اون رو ادراه می کرد ، نمونش زیاد هست ، پروژه های شرکت مخابرات ، سیتم های مکانیزش و اتوماسیون هاش ، سیستم دانشگاهی مثل دانشگاه ازاد مشهد ، سیستم بانکی که یکی از استاد های خودم مدیریت اجرای شبکه و سخت افزارش بود ؟! و....

امیدوارم مفید بوده باشه.

Omid RKO
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 11:35 صبح
امین جان به نظر میرسه شما هم انقدر رشد کردین که این حرف ها و تجارب رو بازگو کردین
راستش من تصمیم داشتم به احداث شرکت اما بعد پشیمون شدم و به این فکر افتادم که برم یه مدتی تو یه شرکت مشغول بشم و به عبارتی کار بدزدم یعنی بفهمم چی به چیه تو یه شرکت و سنمم یه خورده بره بالا بعد برم سراغ مستقل کار کردن و تاسیس شرکت
من برای بعد امتحاناتم برنامم اینه بشینم نمونه کار درست حسابی دست و پا کنم و در حین انجامش اطلاعات خودم رو قوی کنم و بعد از ماه آخر تابستون برم سراغ مصاحبه با شرکت ها
حرف های شما هم باعث شد که تو تصمیم خودم جدی بشم که "باید" برم تو یه شرکتی و آغاز فعالیتم زیر سایه یه شرکت معتبر باشه
راستی شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت می کنه ؟
خیلی خوشحال میشم اگه بیشتر با کارتون و خودتون آشنا بشم
براتون یه پیام هم فرستادم
بازم سپاس گزارم به خاطر اینکه وقت و حوصله میزارید و به یه هم وطن خودتون کمک می کنید

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 14:35 عصر
خواهش می کنم .
نظر لطفت هست ، من کوچیک شما هستم.
تصمیم شما کاملا به جا و درست هست ، اینشاالله که موفق می شید ولی شرکت زدن آسون هست و مدیرت و راهبری اون سخت ، من فقط اطلاعات فنی خوبی دارم ولی شرکت رو تنهایی نمی شه اداره کرد ، باید حداقل 2 نفر باشید تابشه حرکتش داد و مواردی که برات پیام خوصصی کردم.
فقط در زمینه تولید نرم افزار تحت وب / ما هنوز خیلی کوچیک هستیم و کار هم در حد خودمون انجام می دهیم ، که البته خیلی سخته که دانشجو هم باشی کار هم بکنی .
خواهش می کنم ، زکات علم هست ، اگر ما اطلاعاتی که داریم منتشر نکنیم ، خدا هم دست ما رو می بنده ، من معتقدم ، چون هیچ وقت دستم بسته نشده.

خوشحالم پاسخم براتون مفید بوده ،
موفق باشید.

mostafaabdi
جمعه 26 خرداد 1391, 15:03 عصر
سلام امین جان
شما اگه واقعا علاقه دارید در زمینه تخصص خودتون یعنی برنامه نویسی وارد بازار کار شوید بهتره به سایت ما مراجعه کنید .
در سایت ما کارهای مناسبی برای شما وجود دارد.
karvis.ir سایت ما میباشد.

مصطفی عبدی ( روابط عمومی کارویس )

Omid RKO
شنبه 27 خرداد 1391, 11:41 صبح
سلام امین جان
شما اگه واقعا علاقه دارید در زمینه تخصص خودتون یعنی برنامه نویسی وارد بازار کار شوید بهتره به سایت ما مراجعه کنید .
در سایت ما کارهای مناسبی برای شما وجود دارد.

مصطفی عبدی ( روابط عمومی کارویس )

بله خیلی سپاس
امیدوارم یک شرکت خوب با شرایط من ، من رو بپذیره