PDA

View Full Version : شروع برنامه نویسی با زبان C

meSaad
دوشنبه 22 خرداد 1391, 13:50 عصر
سلام

من هیچی از برنامه نویسی نمیدونم. قبلنا یکم کار کرده بودم اما فراموش کردم. میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم و از پایه یاد بگیرم. دوست دارم از زبان C شروع کنم. چه کتابی پیشنهاد میکنید؟ (فارسی باشه، من انگلیسی نمیفهمم). اگه eBook کتاب موجود باشه که چه بهتر.

با تشکر

hafez1
دوشنبه 22 خرداد 1391, 15:40 عصر
کتاب برنامه نویسی به زبان سی از آقای جعفرنژاد قمی می تونه کمکتون کنه.
البته من پیشنهاد می کنم که با سی++ شروع کنید که مفاهیم شی گرایی رو هم داشته باشه.
البته من خودمم اول راهم بهتره با حرفه ای تر ها هم مشورت کنید.
واسه زبان سی++ شروع با کتاب" آموزش مبانی کامپیوتر وبرنامه نویسی به زبان سی ++"از دکتر ناصر قاسم آقایی می تونه خیلی بهتون کمک کنه .مفاهیم رو خیلی ساده بیان کرده.
البته پیشنهاد می کنم کم کم به سراغ کتابای زبان اصلی هم برید.
موفق باشید

meSaad
دوشنبه 22 خرداد 1391, 19:11 عصر
زبان C++ چون بصورت Visual هم است برای من جذبه بیشتری داره، اما میگم شاید شروع از پایه و کدهای کاربردی تحت داس بهتر باشه. یادمه در امتحانات میان ترم در سال سوم دبیرستان درس رایانه برنامه هایی با Qbasic از ما میخواستن که مغز رو خوب به فکر کردن وامیداشت و فقط دانش آموزهای باهوش میتونستن تمام سوالات رو حل کنن. دوست دارم یه برنامه نویس حرفه ای بشم (امیدوارم استعدادش رو داشته باشم).

لطفآ دوستان متخصص و با تجربه هم ما رو راهنمایی کنند.

بهروز عباسی
دوشنبه 22 خرداد 1391, 19:54 عصر
درود

اگه eBook کتاب موجود باشه که چه بهتر.
توی سایت آغـــــــــازه (http://www.aghazeh.com/)می تونید E-Book های خوبی پیدا کنید.
برای c کتاب دکتر فراهانی و C++ How to Program 5th Edition Farsi Edition که هر دو رو میتونید از سایت آغازه دانلود کنید کتاب دکتر فراهانی برای شروع خوبه.

زبان C++‎ چون بصورت Visual هم است برای من جذبه بیشتری داره،
c++ ویژوال نیست شئ گراست اونی که شما می گی MSVC++یاC++Builder هستش که از کتابخانه های نظیر MFC برای VC++ مایکروسافت و VCL برای C++Builder شرکت Embarcadero (نسخه های قدیمی مال بورلند هستن) درشون استفاده میشه.

اما میگم شاید شروع از پایه و کدهای کاربردی تحت داس بهتر باشه.
اگه قصد داری حرفه ای برنامه بنویسی پیشنهاد من به شما اینه که اول به قول خودتون تحت داس (Console Application) برنامه بنویسید
برنامه نویسی Win32 که شما مستقیماً از توابع API استفاده می کنید و برنامه رو خط به خط خودتون می نویسید
موفق باشید.

meSaad
دوشنبه 22 خرداد 1391, 22:04 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی. در سایت آغازه من تمام کتابهای برنامه نویسی رو نگاه کردم. از دکتر فراهانی فقط یک کتاب هست که درباره C++ هست و ویرایش هفتم هست.

km1390
دوشنبه 22 خرداد 1391, 22:35 عصر
منم یه کتاب معرفی میکنم ولی این هم سی پلاس پلاسه کتاب برنامه نویسی به زبان سی پلاس پلاس (دایتل و دایتل) ترجمه دکتر جعفر صاحب الزمانی مطالب را بازبان روان و گویا توضیح داده.

aezvenoos
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 19:28 عصر
اگه واقعا میخواین از 0 شروع کنین از Course های درسی استاد بازرگان شروع کنین
فکر کنم اول از C شروع کرده و به سمت C++ رفته
به آدرس :
http://bazargan.iut.ac.ir/Courses/CProg/Videos/index.htm
دقیق ببینید !