PDA

View Full Version : سوال: چگونگی استفاده از Oleها در استفاده از SQL

EBRAHIM_BANIHOSEINI
دوشنبه 22 خرداد 1391, 19:47 عصر
با سلام خدمت اساتید عزیز
امسال یه برنامه اداره آموزش و پرورش به مدارس راهنمایی داده که بانک اطلاعاتیش از نوع Sql هست. تو فاکس پرو و در پنجره Task Pane Manager در قسمت Data Explorer وقتی دکمه Add Connection رو میزنیم میتونیم فایل فوق را انتخاب کرده و کلیه تیبلهاشو ببینیم و اطلاعاتش رو تو پنجره Browes ببینیم.
سئوال من اینه موقع طراحی فرم در اشیا موجود در پنجره Form Controls شی ای به نام
( ActiveX Control (Ole control وجود داره که با انتخابش در قسمت Control Type گزینه هایی مربوط به SQL داره مثل:Microsoft SQL Distribution 9 و Microsoft SQL Merge 9 و... آیا با استفاده از امکانات فوق امکان دسترسی به فایل فوق الذکر وجود دارد یا خیر. با تشکر از حوصله ای که به خرج دادین.

gh_khajehzade
سه شنبه 23 خرداد 1391, 13:40 عصر
منظورت از دسترسي چه كاريه؟ كلا از فاكس براحتي ميتوني با sqlserver كار كني.

EBRAHIM_BANIHOSEINI
سه شنبه 23 خرداد 1391, 19:59 عصر
با تشکر از شما جناب خواجه زاده، میخوام اطلاعاتش رو تو یه بانک دی بی اف انتقال بدم. بازم ممنون

EBRAHIM_BANIHOSEINI
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 16:48 عصر
جناب خواجه زاده
با سلام! بنده منتظر راهنمایی جنابعالی هستم. همانطوری که عرض شد میخواهم اطلاعات را از یک SQL به یک DBF کپی کنم. ممنون میشم راهنمایی فرمایین.

binyaz2003
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 18:13 عصر
کمی جستجو کنید، در این مورد بحث زیاد شده است.

gh_khajehzade
شنبه 27 خرداد 1391, 15:31 عصر
با اجازه از استاد حسين زاده, اگر فايلت sqlserver2000 هست يك شماره تماس بدي زنگتون ميزنم.چون توضيحاتش زياده نوشتنش وقت ميگيره!

EBRAHIM_BANIHOSEINI
سه شنبه 30 خرداد 1391, 00:46 صبح
جناب خواجه زاده سلام! فایل از نوع Sql2005 هست. ضمنا شماره تماستون را دارم. با اجازه شما در اولین فرصت تماس می گیریم.
تو یکی از سایتها از توابع Sqlconnect و Sqlstringconnect توضیحاتی داده بود که درست متوجه نشدم. مثلا جاهایی که آی دی یا پسورد داخل تابع باید داد چی باید بدم؟ بازم ممنون از وقتی که گذاشتین.