PDA

View Full Version : ادد کردن Console در Windows form

Arezoo62
سه شنبه 23 خرداد 1391, 10:45 صبح
سلام من یک پروژه ویندوز فرم دارم
حالا می خواهم یک console سی شارپ هم توش ادد کنم
ایا شدنیه؟

behzadkhatari
سه شنبه 23 خرداد 1391, 11:00 صبح
منظورتون چیه؟ میخواین یه پروژه از نوع consol اضافه کنید بهش؟

gwbasic
سه شنبه 23 خرداد 1391, 11:06 صبح
یک solution می تونه شامل انواع پروژه ها باشه Windows Application و Web Application و Class Library و Console Application اما دقیقا مشخص نکردید اگه منظورتون اینه که یک محیط کنسول داشته باشید و در برخی شرایط فرمی باز بشه امکانپذیر هست ولی خیلی کاربردی و جالب به نظر نمی یاد.
اگر بیشتر توضیح بدید شاید بهتر بشه راهنمایی کرد

Arezoo62
سه شنبه 23 خرداد 1391, 11:12 صبح
بله
مثلا می خواستم با کلیک روی یک button یک Console باز بشه

gwbasic:
میشه بگید چرا جالب نیست؟

behzadkhatari
سه شنبه 23 خرداد 1391, 11:28 صبح
خب کافیه از Console.WriteLine() استفاده کنید اینجوری میتونید کنسول رو باز کنید

gwbasic
سه شنبه 23 خرداد 1391, 13:23 عصر
من باز دقیقا نفهیمیدم چی می خواین؟
در هر صورت اگر یک پروژه Console Application دارید. مسلما این یک فایل exe خواهد بود که شما می تونید با استفاده از Process.Start اونو اجرا کنید (در این حالت زیاد جالب نیست به این دلیل که قسمتی از برای WinForm هست و قسمتی از برنامه Console البته شاید مورد شما توجیه داشته باشه نمی دونم)
یا اینکه شما می خواین CommandPrompt رو نمایش بدین که اون هم با Process.Start امکان پذیر هست
و در نهایت منطقی در پروژه کنسولتون پیاده شده که در برنامه Win می خواین ازش استفاده کنید که بهترین راه اینه که اون منطق رو از دل Console Application بیرون بکشید و در یک پروژه Class Library پیاده سازی کنید. در این صورت هرجای دیگری قابل استفاده است
هرچقدر بیشتر و بهتر توضیح بدید زودتر به نتیجه می رسید چه بسا در حین طرح سوال راه حل بهتر رو خودتون تشخیص بدین. گاهی اوقات پیدا نکردن جواب دلیلش همون صورت سوال ناواضح هست که اگر مشخص شود خود به خود راه حل برای ما پیدا می شود.
موفق باشید

amirxbest
سه شنبه 23 خرداد 1391, 15:01 عصر
با console.writeline که تو فرم نمیشه کنسول رو نمایش داد.:متعجب: