PDA

View Full Version : مبتدی: روش تهیه یک برنامه setup از ب بسم الله تا ن پایان

ALPking
سه شنبه 23 خرداد 1391, 12:40 عصر
روش تهیه یک برنامه setup از ب بسم الله تا ن پایان

سلام به همگی
قبل از هر چیز میگم که من یک مبتدی در زمینه برنامه نویسی هستم.حالا میرم سره اصله مطلب:
راستش من یه برنامه به زبان سی شارپ نوشتم از vs.net 2010 و sqlserver enterprise و sap crystal report version for vs.net2010 و linq هم استفاده کردم.
برای نصبش هر مقدار که برنامه کامل میشد دستی اون را روی سیستم مشتری نصب میکردم تا تست کنه تا جایی که رسید به بخش گزارش گیری از اون. اون موقع شد ،وقتی خواستم sap crystal report را نصب کنم متوجه شدم که باید نسخه runtime اون باشه که من نداشتم . متوجه شدم که با ایجاد setup برای برنامه خوده برنامه ست آپ ساز اون را به برنامه اضافه می کنه.با جستجو تو همین سایت هم روش اضافه کردنش را فهمیدم ولی وقتی که ست آپ را ساختم و خواستم برنامم که روی سیستم خودم نصب شده بود را اجرا کنم وقتی که خواستم گزارش بگیرم برنامه که در ویندوز 7 اجرا میشد گفت که "برنامه باید به علت بروز خطا بسته بشه" و بسته می شد. و برنامه بدون گزارش می ماند.البته تازه من روش اضافه کردن فایل های پایگاه داده ام را هم به ست آپ بلد نبودم و اون را دستی انجام میدادم.(البته اینجام راهنمایی های خوبی شده بود) این یه خلاصه ای بود از کار های من برای نصب برنامه ام. بگذریم
الان می خواستم خواهش کنم با این شرایط که من توضیح دادم اگه میشه لطف کنید و از ابتدای ساخت یک برنامه نصب با خود vs.net2010 تا پایان که واضح باشه را برای من بذارید میدونم که عده ی زیادی مشکل من را دارن و شما با این کارتون به انها هم کمک میکنید.(راستش خیلی عجله ای نیاز دارم)
پیشاپیش ممنون

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 23 خرداد 1391, 13:16 عصر
برنامه ای را که نوشتید را در مد release بیلد کنید و مطمئن بشید که دیتابیس هم داخل پوشه release در فولدر bin وجود دارد(اگر نبود کپی کنید) همینطور تمام dllها را.در ساخت ستاپ همه محتویات درون پوشه release را اضافه کنید.
برای اضافه کردن کریستال ریپورت هم ابتدا مطمئن بشید که فایلهای نصبی ران تایم CRRuntime_32bit و CRRuntime_64bit در آدرس زیر وجود داشته باشه(اگر نبود کپی کنید.)
C:\Program Files (x86)\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\Bootstrapper\Packages\Crystal Reports for .NET Framework 4.0

mergemodule مربوط به کریستال ریپورت رو هم دانلود کنید(ورژنش باید با ورژن کریستال برابر باشه مثلا برای من 13.0 هست). بعد از دانلود از حالت فشرده خارج کنید. حالا در ویژوال استادیو در پروژه ستاپ Project>>add>>merge module را انتخاب کنید
http://bpl.comlu.com/photos/c88c1db16b95.png
و به جایی که فایلهای مرج ماژول را از حالت فشرده خارج کرده اید بروید و دو فایل CRRuntime_13_0.msm و CRRuntime_13_0_maps.msm را اضافه کنید.(در اینجا ورژن 13.0 مثال زده شده)
http://bpl.comlu.com/photos/4ea5dacfff2d.png

در قسمت پیش نیاز ها هم تیک کریستال ریپورت رو به همراه دیگر پیش نیازها بزنید

ALPking
سه شنبه 23 خرداد 1391, 21:37 عصر
سلام.ممنون که جواب دادید.
پروژه را در حالت release بیلد کردم.اول اینکه هنگام اجرا و زمانی که میخواستم گزارش بگیرم میگفت که loaded database faild که نمیدونم باید چکارش کرد و دوم اینکه از یه dll برای اضافه کردن یک پوسته به برناممم استفاده کرده بودم که در این اجرا اون پوسته را هم نشان نمیداد و پوشه مربوط به پوسته ها را هم در پوشه release نریخته بود.سوم اینکه فایل های دیتابیس را هم داخل اون قرار نداد.
فایل هایی که فرمودید در محل ذکر شده بودند.
mergemodule را هم اگه میشه در موردش برام بیشتر توضیح بدید که کارش چیه.
تلاش کردم دانلود کنم که هنوز نشده.
منظورتون از "از قسمت پروژه ستاپ add> merge module " اینه که یه پروژه از نوع merge module project بسازم؟ اگه منظورتون اینه از کجا فایلهایی که گفتید اضافه کنم؟ و این یعنی اینکه پروژه ای که من باید برای ست آپ بسازم از نوع merge module است؟
ممنون میشم که من را راهنمایی کنید . درضمن بگم که این تاپیک برای من که یک مبتدی هستم خیلی چیزهای حدیدی داره که واقا جای تشکر داره.ممنون.

ALPking
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 10:07 صبح
تازه امروز برنامه ام را rebuild کردم یه خظا داد:
Error 1 Metadata file 'G:\projects\salabati project\bin\Debug\salabati project.exe' could not be found salabati project
salabati project نام فایل اجراییمه.
حالا اینو چکار کنم؟

ALPking
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 18:55 عصر
سلام
خواهشا این تاپیک را رها نکنید.
من دوباره یه سوال جدید اینجا میپرسم.وقتی که در پروژه های ست آپ گزینه add> project output را در پنجره سمت راست میزنی طبق تحقیق من در اینترنت باید یه پنجره باز بشه که دارای چند قسمته و یک سری از نوشته ها و گزینه ها برای انتخاب ولی د رvs.net ی که من نصب کردم این پنجره کاملا خالی هست. آیا دلیلش چیه؟
ممنون جواب بدید.

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 19:51 عصر
اگر از این طریق میخواید فایلها رو به ستاپ اضافه کنید می بایست در همان سولوشنی که برنامه خود را نوشتید یک پروژه از نوع ستاپ اضافه کنید در این صورت میتونید در قسمت project output پروژه برنامه خود را انتخاب کنید و نوع فایلهایی را که میخواهید اضافه کنید رو مشخص کنید.

Behnam6670
سه شنبه 22 اسفند 1391, 12:00 عصر
برنامه ای را که نوشتید را در مد release بیلد کنید و مطمئن بشید که دیتابیس هم داخل پوشه release در فولدر bin وجود دارد(اگر نبود کپی کنید) همینطور تمام dllها را.در ساخت ستاپ همه محتویات درون پوشه release را اضافه کنید.
برای اضافه کردن کریستال ریپورت هم ابتدا مطمئن بشید که فایلهای نصبی ران تایم CRRuntime_32bit و CRRuntime_64bit در آدرس زیر وجود داشته باشه(اگر نبود کپی کنید.)
C:\Program Files (x86)\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\Bootstrapper\Packages\Crystal Reports for .NET Framework 4.0

mergemodule مربوط به کریستال ریپورت رو هم دانلود کنید(ورژنش باید با ورژن کریستال برابر باشه مثلا برای من 13.0 هست). بعد از دانلود از حالت فشرده خارج کنید. حالا در ویژوال استادیو در پروژه ستاپ Project>>add>>merge module را انتخاب کنید
http://bpl.comlu.com/photos/c88c1db16b95.png
و به جایی که فایلهای مرج ماژول را از حالت فشرده خارج کرده اید بروید و دو فایل CRRuntime_13_0.msm و CRRuntime_13_0_maps.msm را اضافه کنید.(در اینجا ورژن 13.0 مثال زده شده)
http://bpl.comlu.com/photos/4ea5dacfff2d.png

در قسمت پیش نیاز ها هم تیک کریستال ریپورت رو به همراه دیگر پیش نیازها بزنید

ممنون ازت خیلی آقایی